Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

"Dlaczego nie działa podnośnik i wspomaganie kierownicy w mf 3060"

tak brzmiało pytanie. Jest tak ogólne że można napisać - bo nie zapaliłeś ciągnika.

Niech człowiek napisze co dokładnie się dzieje

- kontrolki na desce jeśli coś sygnalizują to które

- panel strerownika czy reagują diody

- sterowanie ręczne zaworami

A poziom oleju w skrzyni no to już klasyka westernu! Wstyd nawet pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Czytam to forum od końca ba minołem nawet połowę ale potrzebuje już teraz pomocy. Od niedawna jestem użytkownikiem MF 3655 i mam pewien problem otóż ciągnika użytkuje na co dzień i mam problem bo o ile przy mrozach pewne niedomagania są normlane to przy +2 już nie. Otóż w moim ciągniku po odpaleniu czasem zapala się kontrolka ( niski stan oleju, zapchany filtr, niska temperatura) to oznacza ta kontrolka i świecą wszystkie od dynashift nie powoduję działa mi wtedy tylko hydraulika zewnętrzna i wspomaganie i nic więcej dopiero po jakimś czasie gaśnie ale czasem znowu się zapali ale jeśli w tym czasie włącze zająca lub jeden z ółbiegów tak zostanie . Kto wie co może być grane dodam że olej jest w pełnym stanie nie spieniony , filtr niedawno wymieniony a hydraulika pracuje płynnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ta kontrolka świeci gdy olej ma mniej niż 0*C bynajmniej tak pisze w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem instrukcję co prawda po francusku ale lepiej to niż wcale. Fakt jest tam w części ogólnej taka informacja. Czyli jest to rodzaj zabezpieczenia ?? Aha a zapowietrzające się sprzęgło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=980 Opis kontrolek

ta kontrolka od zapchanego filtra oleju to powinna się palić kiedy kluczyk jest przekręcony, a po uruchomieniu silnika zgasnąć, tak ??

(bo w moim mf to ona w ogóle się nie zapala, dlaczego ??

ponawiam zapytanie, jak to jest z tą kontrolką

 

Nie powinna się świecić wcale chyba że masz zapchany filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem traktor MF 3115 1990r. prod., było wszystko w porządku po 60 mth całkowicie nieczynna jest hydraulika (sprzęgło, układ wspomagania, podnoszenie, nie działa tez napęd przedni i w ogóle od tych czynności nie działają przyciski) czy ktoś wie co to może być?? Jak dobrać się do pompy hydraulicznej? Czy trzeba rozpoławiać aby ją wyjąć? Może ktoś ma schemat skrzyni od tego ciągnika?

W kabinie z prawej strony przy siedzeniu jest przycisk do wyciągniecia koloru zielonego do czygo to służy?

 

 

Z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia stanu oleju i jego jakości czy czasami nie zrobiło ci się "mleko" ( wymieszane różne oleje). następnie filtry olejowe czy nie są zapchane. Pali ci się może jakaś kontrolka bo jeśli od ciśnienia oleju w skrzyni to nie działa nic załączane elektrycznie przedni napęd powinien się nie wyłączyć ale wspomaganie powinno działać. Pompa to ostateczność nie wysiada tak z dnia na dzień chyba że wcześniej zauważyłeś coś niepokojącego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od sprawdzenia stanu oleju i jego jakości czy czasami nie zrobiło ci się "mleko" ( wymieszane różne oleje). następnie filtry olejowe czy nie są zapchane. Pali ci się może jakaś kontrolka bo jeśli od ciśnienia oleju w skrzyni to nie działa nic załączane elektrycznie przedni napęd powinien się nie wyłączyć ale wspomaganie powinno działać. Pompa to ostateczność nie wysiada tak z dnia na dzień chyba że wcześniej zauważyłeś coś niepokojącego

 

 

Wszystko sprawdziłem i jest wporzątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej jest na pewno dobry, nowy, czysty. Filtr zmieniony. Czy jest tylko jeden Filtr? Po odkręceniu Filtra jest tam jeden otwór przez który pompa ssie, tak?

Ale przytykając palec nie czuć żadnego ssania. Czy aby wyjąć pompę wystarczy zdjąć tylko górny dekiel z ramionami czy trzeba rozpoławiać i podnosić. Czy widziałeś to robote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest po prawej stronie skrzyni za tym deklem co są na nim elektrozawory i filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się wyjmie te elektrozawory to bedzie można wyjąć pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz wykręcać elektrozaworów tylko całą pokrywe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale czy ktoś mi wreszcie powie czy jak wykręcę pokrywę z zaworami to wyjmę tą pompę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyjmiesz pompę ale nie widzi mi się że to pompa szybciej jej napęd to są 2 osobne sekcje i one nie mogą raczej tak same od siebie paść razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać tych dwóch osobnych sekcji.

 

Nawet gdy uruchomi się go na biegu to on i tak nie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samym miejscu są obie pompy, razem skręcone na 1 wałku wymienia się obie naraz. jedna obsługuje hydraulikę wewnętrzna (wspomaganie, skrzynia) a druga podnośnik i wyjścia zewnętrzne i taki objaw jak maż to na mój rozum tylko jeżeli pompa nie dostaje oleju lub jej napęd poszedł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odkręcając ten dekiel z prawej strony z elektrozaworami będę miał dostęp do wykręcenia tych pomp lub wymontowania i naprawy tego napędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz dekilel i razem z deklem wyciągasz pompy bo one są przykręcone do dekla od wewnącz, tak jak kolega pisał to raczej napend pompy albo coś innego bo sama pompa nie pada tak hop siup i już, ona umiera powoli i zaczyna wspomaganie ciężko chodzic aż w koncu całkiem pada, sprubuj odpalic ciągnik i rusz dzwigniami od wyjść hydraulicznych jak słychać ze silnik przygasa to pompy działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co ci działa w tym ciągniku bo może ty masz tarcze sprzegła urwana i tylko silnik hodzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko można odpalić a reszta nied ziała, ani kontrolki, ani hydraulika całkowicie

po prostu działa tylko silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło tez nie działa

Nawet gdy zapalę na biegu to ciągnik nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A nie mogło obciąć nitów na tarczy sprzęgłowej?Miałem kiedyś tak w C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...