Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Replace the plug by a grease nipple . Partly fill the cavity at the end of the trumpet housing between the cone and the seal with Bp agricharge or an equivalent grease. Remove the grease nipple and refit the plug

 

Wymień wtyczkę przez smarowniczkę. Częściowo wypełnienić wnęki na końcu obudowy trąbki łożysko pomiędzy stożkiem i pieczęci z agricharge Bp smar lub równoważne. Usuń smarowniczka i założyć wtyczkę

 

Tak Kris - Tłumacz Google też to potwierdza Dalej w książce można wyczytać ,że te łożyska w obudowie trąbki (wiadomo o co chodzi) trzeba tylko "czasem" przesmarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tony, a twój mf krajowy czy z zachodu?

 

tam podejrzewam że i to samo na przednim mośćie (jest z góry po prawej stronie mniejsza taka zaślepka?)i tam też może trzeba smarować,nie pamiętam u kogo ten wałek od napędu urwało może to właśnie ze smarowaniem związane (zacieło i urwał sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wtykać tam niczego ponieważ "kwit" określa to coś w przednim moście jako BREATHER - czyli odpowietrznik (w tym wypadku piasty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z zachodu (Francja), w przednim moście tylko oś obrotu się smaruje i zwrotnice a odpowietrzenie powinno być w każdej przekładni pracującej w oleju, czyli w przednim moście też.

Do łożysk osi tylnych kół podobno nie można ładować za dużo smaru bo może uszczelniacze wypchnąć, tak słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie urwało:P Ale od tego do wałka daleko;) A poza tym jak wspominali to odpowietrznik jest;) tzn taka kopułka z dziura;) Jak się most nagrzeje to rośnie w nim ciśnienie i coś z tym trzeba zrobić bo by wypychało przez uszczelniacze olej;) tego się raczej nie rusza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie osrałem to morze zaś rok wytrzyma a 200 zł dałem za ten wałek;) Tzn tuleje co wchodzi na wieloklin pod szlifowałem aby luźniejsza troszkę była;) bo idealnie pasowana była;) no i wiozłem zapiłem to do tokarki za ten wałek napawałem całe siedzenie co idzie w oś spawarka i obtoczyłem i potem nowa tuleja na miarę i wbiłem to tam;) ale wcześniej luzu nie było jakoś tam bo już raz się tym bawiłem;) Przedwczoraj wywlekałem koparkę to mieszał 4 kołami po asfalcie i nic się nie urwało;) a dzisiaj go w oborniku z krokodylem męczyłem i też dalej żyje;) no i 4ha kukurydzy na zielonkę z przyczepą zapiętą za sieczkarnia podczas koszenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam problem z mooim mf6130. A mianowicie stało się z nim coś takiego, że nie mam w nim żadnego biegu, nie działa wałek ani podnośnik. stało sie to po tym jak zaorałem 2ha pola. kończe i nagle nie jedzie anie do przodu ani do tyłu nie podnosi ,tylko kontrolka od skrzyni świeci.

pomóżcie mi co mogło w nim się stac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz też wspomagania to pompa padła albo straciła napęd przez ścięcie klina lub coś tam innego i nie ma ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF6130 - wczoraj kiedy czytałem pytanie i opisane objawy - pomyślałem pompa padła. Czekałem jednak na opinię m.in. Pawlo36. Kiedy nie działają funkcje sterowne z modułu głównego (biegi, rewers iinne) i funkcje sterowane ehr- em, to nie elektryka tylko brak ciśnienia. Pawlo kiedyś pisał, że pompa pada stopniowo , albo nagle (ucięcie , oberwanie klina lub inne) Ja rozebrałbym dekiel na którym "wisi" pompa. Nic strasznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlo - zapomiałeś dodać, że najgorszy jest ten pierwszy raz! (myślę oczywiście o rozbieraniu dekla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie bój się tego. Ja największy problem miałem z odkręceniem ..... śrub koła Jak masz stracha - rób sobie zdjęcia, ew. zaznaczaj elementy, trochę kluczyków, jakieś szmaty ... Jak trafisz na oringi dobrze byłoby je wymienić - można jakieś dopasować, bo pompa (wg mnie) nad poziomem oleju pracuje i jak są oringi zużyte - może powierze zasysać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Mam problem z mooim mf6130. A mianowicie stało się z nim coś takiego, że nie mam w nim żadnego biegu, nie działa wałek ani podnośnik. stało sie to po tym jak zaorałem 2ha pola. kończe i nagle nie jedzie anie do przodu ani do tyłu nie podnosi ,tylko kontrolka od skrzyni świeci.

pomóżcie mi co mogło w nim się stac??

witam ; ja bym bardziej stawiał na zapchanie się filtra skoro to się nagle stało miałem juz dwa takie przypadli w 6170 poprostu zdziera sie okładzina z tarczy chamulcowej i to wszystko jest zmielone przez tryby i dostaje się do filtra zapychając go w kilka minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy z ojcem niezlego gwoździa z naszym 3120 a mianowicie wszystko hula jak nalezy, podnosnik itp itd ale wspomaganie to tragedia no i WOM nie stoi w miejscu, dopiero jak sie zrobi przygazówke to stanie w miejscu (a przy 3080 caly czas stał), czyli jakby nie patrzeć coś gdzieś z ciśnieniem, tylko gdzie szulać przyczyny. Filtr oleju nówka z serwisu, podnośnik jak wspomniałem działa bezproblemowo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eco-rol ja koła nie sciągałem,było ciasno ale szybko wsadziłem i wyjełem ten dekiel(mf3115)

 

 

ale chciałem zapytać właśnie o felge tylno czy u was nakrętka jest z tym stożkiem ,czy te stożki są oddzielnie czy wogule ich niema?

 

ponieważ u mnie wytoszczenie w feldze jest(stożek),a nakrętka jest z podkładką płasko tylko i troszke na szpilkach sie buja felga co widać na szpilkach po gwincie kruszonym delikatnie.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...