Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jeszcze odnośnie obciążników na felgach.Czy nie będzie problemu z wyważeniem kół?Bo ja sądzę że może być pewien problem,objawiający się szczególnie przy szybkiej jeżdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo i kolejny powód do powstawania większych luzów

 

jakbym miał dać 2tyś za obciążniki to lepiej poszukać jakiegoś TUZa który sie przyda do wielu rzeczy i na niego zdrobić odlew z betonu i elegancka sprawa, podjeżdżasz, zabierasz i juz a jak niepotrzebny to odstawiasz i jedziesz dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie problem jeżeli nie teraz to po jakmś czasie. Bezwładność 300kg a 600kg da znać o sobie tak przy ruszaniu jak i hamowaniu szczególnie gdy załączy się przedni most. Zwróć uwagę że koła przednie , ze względu na mniejszą średnicę, obracają się szybciej od tylnych czyli siły cały czas rosną.

A jeżeli poluzują się śruby mocujące obciążniki do felgi ubaw gwarantowany.

Jeżeli na polu nie korzystasz z napędu uklad też musi pchać z większą siłą aby pokonać bezwładność przód zaczyna się sunąć a tył ślizgać. Ale to tylko moje zdanie i może być wypaczone ujemną temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za tym żeby kupić tuz i zamontować do mf można znaleźć nawet bez przeróbki chociaż i ta nie jest trudna bo mf ma wąską ramę nad przednim mostem. ja założyłem do swojej reni 120,14 do casse po niewielkich przeróbkach siedzi a to super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja kupiłem swojego messeya z przednim tuzem bez wałka wom, naprawde fajna sprawa jak toś myśli o dociążeniu przodu to jest dobre rozwiązanie ,ja jak zapnę pługi które ważą jakieś 900kg i jak jadę po nierównościach to nawet bez dodatkowego obciążenia przodu mi nie podnosi ,czyli sam tuz to już jest obciążenie nie wiem może jakieś 100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim. Miło poczytać - mróz robi swoje! Odważniki - z półtora do dwóch, tuz - min. 3 bańki - za resztę możesz zapłacić kartą master card Och te pieniądze! Jeżeli nie ma poważnych przeciwwskazań to trochę odważników bezpośrednio na koła i trochę grubej blachy, spawarka i skrzynia na przód - chyba najmniejszy koszt. Zgrabnie zrobiona może nawet posłużyć za skrzynkę narzędziową. Pozdrawiam i trzymajcie sie ciepło. I jeszcze jedno:

W zamian za porady poniżej podaję tłumaczenie funkcji EHR (raczej dla tych "młodych". Kiedyś Tekmie (dzięki) posłał mi tłumaczenie z automatu przez Google-tłumacza trochę starszej wersji funkcji EHR. Znajoma, która kiedyś przypadkiem widziała jak męczę się z tą książką powiedziała, że za kilka groszy przyniesie mi to przetłumaczone "po polsku" i oczywiście pozwoliła udostępnić innym. Link do obrazków chyba macie wszyscy, więc tylko przypiąć to tłumaczenie do obrazków i gotowe. Późnym wieczorem dzisiaj opis funkcji EHR będzie na www.tymbes.pl/6150.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś sugerować. Odpuść sobie te obciążniki na kołach. Już lepiej potnij je i wrzuć do tej skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - Dzięki. Zadałem to filozoficzne pytanie, bo miałem pewne wątpliwości czy ciężarki na przednie koła to to samo co na "dziobie" Nie mam skrzynki narzędziowej pod kabiną (wożę cały maras w środku)- to zrobię ciężką skrzynię na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według mnie nie to samo.Na kole obniżą środek ciężkości,a na "dziobie"lepiej dociążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomalowac rame w MF 3070 rok prod 1991 i mam dylemat w wyvraniu koloru farby.

Ten sam kolor jest na ramie, silniku, skrzyni, tylnym moście

Kolory:

-brunatna szarosc

-krzemowa szarosc

-kamienna szarosc

-popielaty

Jezeli ktos wie jaki jest odpowiedni kolor to prosze o odp

Z góry dziekuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobotni wieczór, luźna atmosfera, wypełniam PIT, więc odpowiem tak: gdy mam podobny dylemat pytam o zdanie żonę ( inaczej mówiąc - w sprawach kolorów zawsze spuszczam się na żonę), a tak zupełnie poważnie - osobiście rozpoznaję tylko popielaty, a ta reszta nic mi nie mówi. Rolnik - bierz, który Ci się najbardziej podoba! Miłego wieczoru Wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwa koloru za dużo nie mówi bo pewnie u różnych producentów i tak będzie sie różnił odcień

najlepiej wziąć coś ze sobą i niech dobierają pod ten kolor bo według mnie orginał najlepiej wygląda a na pewno przy sprzedaży każdy będzie się mniej czepiał albo wcale jak dobrze będzie zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik w seri 30xx jest pomalowany fabrycznie Brunatną szarośćią, a kabina popielatym ale są różne odcienie, proponuje kawałek starego elementu na wzór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy na forum potrzebuję pomocy technicznej jakie są luzy zaworów mf 1014 95KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy na forum potrzebuję pomocy technicznej jakie są luzy zaworów mf 1014 95KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku Perkins 6,354 luz zaworów na zimnym silniku wynosi 0,3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Mam od niedawna mf-a 375 ze skrzynią 12/12 i chciałem wymienić olej w skrzyni. Jaki olej byście doradzili? Czy ta skrzynia też ma takie wymagania w oleju jak Dynashift?

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,mam pytanie może ktoś tak miał;mniej -więcej 30l paliwa w zbiorniku jest traktor zgasł !odpowietrzałem códowałem i nic,czujnik w pompie od odcięcia paliwa wydaje się że działa(wykręciłem go tam siedzi w środku tulejka z główką plastikową i sprężynka może ktoś rozbierał to czy on jest w kupie zlany czy tak jak pisze ja w rozsypce czyli obudowa oddzielnie a tulejka i spręzynka oddzielnie?)pomyślałem niechcący ktoś gdzieś tam mówił że w Dojcu jest tak że np.30l paliwa jest i jego sie nie ruszy trza dolać bo tych 30l się niewypali. po nerwówce wlałem jakięś 25l ,trach i mf chodzi. czy i tu tak jest jak w dojcu?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriso1 sprawdź sobie długość rurki w zbiorniku ,tą co jest zasysane paliwo może jest za krótka ,w moim na przykład wypala prawie wszystko paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Potrzebuje części do skrzyni biegów potrzebny mi jest tryb zajaca po obu stronach synchronizowany i przesówka 3-4 bieg. Prosze o jakieś namiary gdzie mogę to dostać tylko używane. Jeszcze zamierzam wymienić olej w skrzyni jakiej firmy kupic filtr do hydrauliki bo podobno są jakieś co po kilku motogodzinach się zapychają i zamierzam skrzynie zalać olejem HIPOL ATF II D czy to będzie dobry wybór tego oleju. Porsze o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ostatnio po odpaleniu zaczęły wariować kontrolki,migają na zmianę A i D I SKRZYNIA NIE DZIAŁA ,gaszę rozłączam prąd i raz pomorze ,a raz nie. Czy to ma związek z mrozem czy ze zużyciem traktorka, rok prod 1996? Ktoś podpowie jak temu zaradzić.Ostatnio przyjechał z wapnem do sąsiada i i zapadła mu się naczepa z ładunkiem jednym bokiem, to trzy razy gasiłem i rozłączałem prąd ,aż w końcu zaczął działać, ale wyciągneliśmy, tylko żeśmy trochę lin pourywali i pomęczyli ciągniczki, a wszystko przez pazerność sąsiada, ale niech mu tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...