Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam co może być nie tak jeżeli silnik dymi na niebiesko dodam że oleju nie bierze

Sprawdź wtryskiwacze i początek wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony są dobre w 60-70% dymek przy odpaleniu był ale jak sie rozgrzał to tylko przy dodawaniu gazu lekki czarny dodam że ciągnik stał na pewno jakieś pare dni bo ciągnik stoi u handlarza na placu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was MF 6180 lub 6190? Jaką opinią cieszy się ta seria ciągników? Jestem na etapie kupna. Byc może wybiorę się do Francji w poszukiwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyn przedostaje sie do cylindrów wtdy pojawia się dym czy to para sam nie wiem jak to nazwać.sprawdź czy ci płynu ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z Was MF 6180 lub 6190? Jaką opinią cieszy się ta seria ciągników? Jestem na etapie kupna. Byc może wybiorę się do Francji w poszukiwaniu.

 

Do francji po jeden ciągnikczy to sie opłaca. Jeśli już polecam południe albo zachód tam sątańsze tylko t koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, on jeżdzi do francji po auta ciężarowe i takie inne, ale ciągników raczej nie sprowadza. Cenowo, to rzadnej rewelacji nie widzę, może rzeczywiście lepiej w polsce kupić, ale tam lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! mam pytanko gdzie moga mi sprawdzic pompe do masseya 3060????? mam 2 bo dostałem od kuzyna z francji i nie wiem czy sprawne???? prosze o pomoc i serdecznie pozdrawiaam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Posiadam MF 3085 autotronik i od pewnego czasu zaczeła zapalać się lampka od ciśnienia oleju w skrzyni. Filtr i olej wymieniony i dalej to samo, jak jest zimny wszystko jest OK, ale gdy się zagrzeje to na niskich obrotach zaczyna świecić, ale gdy włącze przedni napęd lampka gaśnie i wszystko gra. mało tego jak postoi troche zapowietrzają się hamulce. prosze o rade! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Posiadam MF 3085 autotronik i od pewnego czasu zaczeła zapalać się lampka od ciśnienia oleju w skrzyni. Filtr i olej wymieniony i dalej to samo, jak jest zimny wszystko jest OK, ale gdy się zagrzeje to na niskich obrotach zaczyna świecić, ale gdy włącze przedni napęd lampka gaśnie i wszystko gra. mało tego jak postoi troche zapowietrzają się hamulce. prosze o rade! Pozdrawiam

 

sprawdz ciśnienie, bo byc może siada ci pompa. Jak włączasz przedni naped to wtedy odciążasz pompe, może ona wytworzyć większe ciśnienie i pewnie dlatego gaśnie kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie objawy mogą wskazywac na pompe, jsk działa hydraulika przy dłuższej pracy wszystko ok? aco do hamulców jak po postojupopompujesz pedałem kilka razy obi się twardy czy nie? jeśli tak to może trzeba wymienic uszczelniacze pompki hamulcowej u mnie jedna pompka od prawego koła gubi cisnienie po postoju ale w czacie jazdy jak hamuje jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydraulika działa dobrze podnosi dosyć ciężki pług i go dosyć szybko obraca.a co do tej pompki hamulcowej to gdzie ona jest? Żadnych wycieków nie widać. a jak pochodzi troche to wracają hamulce ale trzeba czekać z 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie mam mf 6150 od niedawna wszystko było dobrze aż pewnego dnia zapaliła mi sie kontrolka od wom 1000 i wskaxnik wskazuje obroty 1000 a wałem obraca sie z prędkością 540 obrotów co może być . Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z MF 690 a dokładnie z podnosnikiem na wolnych obrotach podnosi i wszystko jest ok, a jak dam gazu to odrazu opada na sam dól i swieci sie kontrolka taki trybik i w srodku 2 kropelki to hyba od cisnienia oleju w skrzyni. Mam ten ciągnik 3 miechy.Pomóżcie jak wiecie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hydraulika działa dobrze podnosi dosyć ciężki pług i go dosyć szybko obraca.a co do tej pompki hamulcowej to gdzie ona jest? Żadnych wycieków nie widać. a jak pochodzi troche to wracają hamulce ale trzeba czekać z 10 min.

u mni jest tak z pompka prawego koła że na pocżtaku pedał jest mięki jak wcisne go 3-4 razy jest twardy i nie wciska go sie tak głęboko.Pompka wtedy gubi ciśnienie środku i nie będzie ciekła trzeba wymienić gumowe uszczelki w środku na zewnątrz wycieków nie ma. A pompki przynajmniej u mnie w 390 są na ścianie oddzielającej kabine i silnik od strony silnika. poszukaj zbiorniczka płynu znajdziesz i pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to raczej masz mało oleju w obiegu i jak dodasz gazu to robi sie wir i pompa sie zapowietrza

 

zgadzam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...