Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

do kolegi kopik.....jestem bardzo ciekawy tej wymiany taśm bez zdejmowania zwolnic.......będę bardzo wdzięczny jeśli to opiszesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przecież T25 nie jest skomplikowanym ciągnikiem i zamiast tłumaczyć co zdemontować i którą śrubę odkręcić jakim kluczem, spróbuje poruszyć Waszą wyobraźnie i postawie pytanie na które to odpowiedź da Wam odpowiedź na poruszane zagadnienie. Oto pytanie: czy jest możliwe wyjęcie zużytej taśmy hamulcowej w T25 bez demontażu zwolnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci na to pytanie ze jest to według mnie nie mozliwe. Nie bede sie upierał ze nie bo moze zaraz na wytłumaczysz nam magie jak Ty to robisz bo chyba szlifierki nie uzywasz w celu modzenia przy wymianie tasm hamulcowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kopik moją wyobraźnie poruszasz niczym David Copperfield,bo a realu jest to niewykonalne jak to że nie potrafisz opisać którą i jak śrubkę odkręcić?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 20 do 50 zł/szt w zależności od producenta. Jako ciekawostkę dodam, ze podobne tylko troszkę większe do LTZa kosztuję prawie 200 zł/szt !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego kopik moją wyobraźnie poruszasz niczym David Copperfield,bo a realu jest to niewykonalne jak to że nie potrafisz opisać którą i jak śrubkę odkręcić????? :roll:

 

koko, śruby zazwyczaj odkręca w lewą stronę a zakręca w prawą ,możesz to robić prawą ręką ( prawa ręka to ta ,że jak się leży na brzuchu to jest od ściany) :lol: .

Niedowiarków nie będę przekonywał bo i poco ,napiszę tylko tyle ,że jak się już zdemontuje obudowę mechanizmu zaciskowego to taśmę wyciąga się kawałkiem zagiętego drutu pod kątem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kopik...wydaje mi się ,że nigdy nie wymieniqałeś taśmy hamulcowej we władku bez zdejmowania pochwy....wymyślasz nie stworzone rzeczy i mieszasz ludziom w głowach.otóż przyznam się ,że kilkanascie lat temu miałem podobny pomysł( pewnie nie tylko ja jeden) i próbowałem to zrobić własnie bez zdelmowania pochwy.otóż nawet żeby wyćiągnąc starą taśmę, to trzeba mocno spłaszczyć uszy przez które przechodzi sworzeń.po za tym trzeba urzyć naprawdę dużej siły żeby to potem wyciągnąć.owszem udało mi się wyciągnąć starą taśmę.potem spłaszczyłem ucho w nowej taśmie i za pomocą drutu przeciągnąłem nową taśmę, ale w/w ucho było tak zdeformowane,że nie sposób było przetknąć tam sforznia.skończyło się i tak na zdjęciu pochwy.twierdzę równierz, że wcale nie ma z tym tak wiele pracy, a przy okazji można ocenić stan innych podzespołow które znajdują się w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a myślicie że Władek dałby rade jakiejś małej talerzówce takiej na 1,6metra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a myślicie że Władek dałby rade jakiejś małej talerzówce takiej na 1,6metra
dałby jej radę pod warunkiem że masz idealnie równe pole lub z góry i lekką ziemie,lepszym rozwiązaniem jest glebogryzarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką 2*8 talerzy i jakoś ciapek dawał z nią radę. Problemy były dopiero na pisku, gdzie talerzówka się topiła i już nie mógł jej zbyt szybko pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka brona na 1,6 metra ma chyba 2x7 talerzy a gdyby tak odkręcić po jednym talerzu tylko nie wiem czy nie byłaby wtedy węższa od ciągnika.Glebogryzarka raczej odpada bo mi chodzi o uprawę scierniska.A gdyby tak np jeździć po dwa razy raz płycej a raz głębiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz200- a kto powiedział ,ze będzie lekko , to po prostu jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sprzęt i mój T-25 dobrze sobie radzi ziemia wilgotna, 4 klasa potrzebny jest sprawny cały zespół podnoszący talerzówka sporo waży ok 340 kg.; co do hamulców taśmowych potrzebna jest śruba M 12 do odepchnięcia zwolnic jak również duży ściągącz do zdjęcia z łożyska. Po mantażu taśm i kielichów potem trzeba zabezpieczyć te kołki od zwolnic np. blachami przed ich się wycofywaniem bo tak w niedługim czasie zaczną się ściać śruby przy kołnierzu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy wasze władki potrafią wykipować przyczepe 4,5T na 1 tłoku? Ja mojego przerobiłem tak,że przyczepa wywraca do tyłu na cały siłownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie. Czy wasze władki potrafią wykipować przyczepe 4,5T na 1 tłoku? Ja mojego przerobiłem tak,że przyczepa wywraca do tyłu na cały siłownik.
jak to zrobiłeś ja myślę na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dodatkowy zbiornik na olej (butla od sprężarki 20litrów) Przykręciłem go na płasko pod kabiną z prawej strony obok napędu pompy hydr.Z oryginalnego zbiornika wykręciłem korek spustu w jego miejsce wkręciłem nypel od wody 1/2 cala (wewnątrz trochę rozwiercony-chodzi o lepszy przepływ oleju) do nypla redukcja i kolano chyba 1i1/2 cala,polem złączka i wąż od wody 32 mm ok.150cm.W butli od spodu otwór,przyspawane kolano W-Z 1i1/2" i złączka do węża.Na górze butli jest niegruby wąż odpowietrzający ok 100cm.W oryg.zb.korek wlewu (metalowe druciki wewnątrz)zakleiłem silikonem a w miejscu miarki wkleiłem wężyk odpowietrzający ok.50cm.Nie zrobię zdjęć,bo nie mam za bardzo czym najlepiej przyjechać i zobaczyć.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam taka mała kuchenke czyli butle z palnikem i chciałbym ja przerobić na opalarke żeby czsem podgrzac przewody we wladku albo silnik jak to zrobic co kupic i ile orientacyjnie by to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...