Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

oj już mi ojciec opowiadał ze zdarzały sie takie zimy za jego czasow ze farelką grzeł przewody paliwowe by pozamarzały ale naszczęście teraz już nie ma na niegi mocnych! Kto sie może pochawlic czymś takim co jest wkrecone w kolektor ssący nie wiem co to jest moze jakaś świeca żarowa daje to coś kto to ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tej swiecy w kolektorze dolotowym nigdy nie używam do temperatury ok -10. Bo jak jest zimniej to troche pomaga! Ale nie tak jak odpreżnik, bo na odpreżniku aku ma siłe rozchulać koło zamachowe które pózniej potrafi z predkoscią i dobrymi cylindrami zapalić ON, bo tylko na ON smigam. Wiec nie wim ja się sprawuje na czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eh mii tam -30stopni ja w tamtym roku przy 32 odpaliłem tylko na akumulatorach 2X12V po 100A odpalił na dotyk, az mnie to zdiwiło, i nie dodawałem zadnych samostartów ale 24V robi swoje

Tak, tak, a świstak dalej zawija te sreberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 12v naprawde sie sprawdza nawet w bardzo duze mrozy kreci jak szalony plai lekko jak benzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz nie wierzyć, jak by ktoś to napisał a nie widziałbym na własne oczy to też bym nie uwierzył

Dziś właśnie miałem naoczny przykład, i gdyby nie poczciwa Niva napewno T25A by zapalił. I mróz zdaje się nie wielki(12°C). Ciągnik też o.k. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eh mii tam -30stopni ja w tamtym roku przy 32 odpaliłem tylko na akumulatorach 2X12V po 100A odpalił na dotyk, az mnie to zdiwiło, i nie dodawałem zadnych samostartów ale 24V robi swoje

Tak, tak, a świstak dalej zawija te sreberka.

 

Człowieku ja silniki c330 zawsze na 24 pale bo inaczej umnie kicha bo są nie dotarte jeden ma 14 mtg a drugi 89 mtg i to wszystko w oryginale! Ja w c330 się nie boję bo jest prądnica gorzej gdyby miał alternator jak władek Dlatego władka jak coś to pale na dwa aku po 12V równolegle na 12v a c330 na dwa 12v ale szeregowo na 24v. A dodam ze tak pale zawze bez róznicy czy lato czy jesień czy zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 30 byłem na syberi i miałem zalany borygo w chłodnicy.

Odpalała mi w -40C na akumulatorze 12V ale musiałem ją przeciągnąć z pół kilometra władimircem zanim odpaliła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, a świstak dalej zawija te sreberka.

Też nie uwierzę, jeśli tego nie zobaczę. Ja przy dwuletnich akumulatorach, rozrusznik z nowymi szczotkami kręci bardzo dobrze, w chłodnicy woda 80st i o odpaleniu na dotyk nie ma mowy 2-3 sekundy kręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na pokaz krecenia dwa aku 12v szeregowo na 24v! Ja nie takie cuda musze robić by odpalić te nie dotarte c330! Moze jak skołuje kamere to wam nagram ale też powiedzie ze to nie to! wiec na własne oczy zobaczycie! Zapraszam! A dodam jeszcze ze na odpeżniku też musze je zapalac, bo ktoś chyba panewki za dobrze spasował! silniki oryginały plomby są A wizualny stan też bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wam nagram ale też powiedzie ze to nie to! wiec na własne oczy zobaczycie

Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówiąc to ja swoją c330 zapalam na dorobionej siajbie, silnikem 7KW nie ma prawa nie odpalić. Przypuszczam ze w -50 by odpallł [/b][/u][/code]

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władek odpali w każdy mróz, tylko największy problem jest z przerzuceniem kompresji po wciśnięciu odprężnika, jak przerzuci, to zapali. Ale jest na to rada - rozrusznik szybkobieżny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak sie rozpali ognisko pod miską olejową jeszcze nie widziałem takiego co by nie odpalił....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzecz jasna szkoda lakieru ale fakt autentyczny widziałem na własna oczy jak dwóch kolesi paliło ognisko pod starą Białorusią ktora całą zime nie była palona bo do lasu chciali jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na pokaz krecenia dwa aku 12v szeregowo na 24v! Ja nie takie cuda musze robić by odpalić te nie dotarte c330! Moze jak skołuje kamere to wam nagram ale też powiedzie ze to nie to! wiec na własne oczy zobaczycie! Zapraszam! A dodam jeszcze ze na odpeżniku też musze je zapalac, bo ktoś chyba panewki za dobrze spasował! silniki oryginały plomby są A wizualny stan też bdb.

 

 

Nie panewki !

Poprostu olej gęstnieje. Może te silniki są zalane letnim olejem np. typu Superol CB 40 ? Jak temp spadnie ponizej zera to go mozna nożem kroić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam dobrze radze doróbcie sobie siajbe i podepnijcie silnik 7KW i w najgorszy mróz traktory odpalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siajbe tylko kolo pasowe,a jeszcze lepiej-zamontuj se palnik pod miska olejową,a butla z gazem na blotniku,bedzie sie to uruchamialo automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma być ciśnienie w kołach w t-25A2 z tyłu i z przodu? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...