Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:45 Czw 17 Paź 2019

Przyczepy rolnicze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dyczkowski

PostWysłany: 19:27 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wlasnie jest odwrotnie, bo kilka osób smieje się z tego co ty i ja napisałem, a wszyscy wiemy zejest to mozliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 18:13 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dyczkowski napisał:
No wiesz osa21 niektórzy uważają sie za super mondrych a jest z nimi calikem inaczej.Widze ze na tym forum pewne osoby nie wiedzą co to są przenośnie Laughing

jeżeli to była aluzja do mnie to nie uważam sie za " super mądrego" poprostu napisałem że takie obliczenie jest możliwe, robie też niekiedy jakieś agregaty ostatnio podorywkowy dla sąsiada 3m i ta wiedza mi sie przydała do obliczeń i pospawania tego wszystkiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
sthil007

PostWysłany: 09:12 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w spo potrzebne bylo 5 zapytan 3 oferty w prowie 1 oferta wystarczy ta oferta jest na przyczepe ze stelarzem do plandeki z plandekom i tylnym zaczepem
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 08:39 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sthil007 napisał:
gedii- jak narazie mam tylko oferte na pronara 14t(48 netto) wlasnie wrocilem z kolejki przed arimr...

z tego co wiem to do agencji jest potrzebnych pare ofert. jak wyposażona jest ta przyczepa z pronaru??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
sthil007

PostWysłany: 22:02 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gedii- jak narazie mam tylko oferte na pronara 14t(48 netto) wlasnie wrocilem z kolejki przed arimr...
Powrót do góry
yenon10

PostWysłany: 19:16 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki jest średnio kosz zakupu nowej przyczepy 12t z wywrotem ??
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 17:26 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sthil007 - masz przyczepy z m... albo z p...???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
dyczkowski

PostWysłany: 14:14 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz osa21 niektórzy uważają sie za super mondrych a jest z nimi calikem inaczej.Widze ze na tym forum pewne osoby nie wiedzą co to są przenośnie Laughing
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 14:14 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
nie takie belki i kratownice liczyliśmy na studiach, jestem mag. inż. z zakresu spawalnictwa. wiem że nikt nie bedzie tego liczył ale to jest mozliwe do obliczenia.
Mam nadzieję że choć zakłady produkcyjne dobrze to policzą Wink Ciekawy jaki dają margines bezpieczeństwa przy wywrotce by rama nie siadła Rolling Eyes
Powrót do góry
sthil007

PostWysłany: 13:10 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gedii napisał:
sthil007 napisał:
metaltech ma kosmiczne ceny w porownaniu z pronarem a jakosc porownywalna a jak nie ma roznicy to poco przeplacac? Rolling Eyes

czyli jak masz do wyboru ciągnik pronara i na jd i oba mają po 110KM to nie ma miedzynimi różnicy?? z przyczepami jest podobnie nie wiem jak terazale w zeszłym roku w przyczepach pronaru na bourtach było więcej łańcóchów jak w DB ciekawe czemu?? (zakładam że łańcuch słabsze nie sąSmile). prawde mówiąc na moim terenie przybywa więcej db jak pronaroskich.

Roznica jest taka ze w ciagnikach z pronaru nie dostaniesz w opcji tego co jest w standarcie w JD. A poza tym co to za porownanie bialorus skladana w Polsce z amerykanskim JD? Metaltech i pronar robia porownywalnej klasy przyczepy tylko pr. tansze. Poco mowic ze cos jest zle z tego powodu ze ma sie cos innego Question
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 08:32 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie takie belki i kratownice liczyliśmy na studiach, jestem mag. inż. z zakresu spawalnictwa. wiem że nikt nie bedzie tego liczył ale to jest mozliwe do obliczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kserkses

PostWysłany: 20:46 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
wystarczy zobaczyś jaki przekrój na rama jej wymiary jaka to jest stal i możemy wyliczyć wytrzymałość na rozciaganie, zginanie, wytrzymałość zmęczeniową itp.
Oczywiście masz rację, tylko wątpię czy ktoś z użytkowników wie z jakiej stali jest rama przyczepy by dokonać obliczeń. Nawet znając przekrój i rodzaj stali trudno zrobić obliczenia, bo to nie jest prosta belka tylko kratownica i nawet rodzaj spawów będzie miał znaczenie dla wytrzymałości.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:27 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
kserkses napisał:
dyczkowski napisał:
, aa za pronara 8 T,który ma o wiele mocniejsza rame tez 36000pln. Confused ...
Ciekawym jakżeś sprawdził tę moc ramy Rolling Eyes

Hahahah to było dobre z tą mocą

wystarczy zobaczyś jaki przekrój na rama jej wymiary jaka to jest stal i możemy wyliczyć wytrzymałość na rozciaganie, zginanie, wytrzymałość zmęczeniową itp.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 20:16 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kserkses napisał:
dyczkowski napisał:

Hahahah to było dobre z tą mocą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kserkses

PostWysłany: 19:38 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dyczkowski napisał:
Powrót do góry
dyczkowski

PostWysłany: 17:52 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale my tu caly czas w kolo gadamy ze pronary i metaltechy sa identycznie zrobione, a z ciągnikami jest oczywiscie calkiem inaczej, więc nie ma porównania
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 21:40 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sthil007 napisał:
metaltech ma kosmiczne ceny w porownaniu z pronarem a jakosc porownywalna a jak nie ma roznicy to poco przeplacac? Rolling Eyes

czyli jak masz do wyboru ciągnik pronara i na jd i oba mają po 110KM to nie ma miedzynimi różnicy?? z przyczepami jest podobnie nie wiem jak terazale w zeszłym roku w przyczepach pronaru na bourtach było więcej łańcóchów jak w DB ciekawe czemu?? (zakładam że łańcuch słabsze nie sąSmile). prawde mówiąc na moim terenie przybywa więcej db jak pronaroskich.
Powrót do góry
sthil007

PostWysłany: 21:14 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 20:34 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a może jest coś jeszcze Sad
Powrót do góry
dyczkowski

PostWysłany: 20:06 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby tak.Moze poprostu pronar chce przebic się przez konkurencje, z tąd takie ceny Wink
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 18:43 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może z tąd co ceny ciądników pronar a co kolwiek innego
Powrót do góry
dyczkowski

PostWysłany: 18:36 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano ja za kase musze.Ale juz pronar tez maluje proszkowo Wink Ale to jest żdzierstow: mi dealer policzył za metaltech DB6000 ze stelażem kolem zapasowym i pez podestu operatora(poniewaz w tym modelu sie nie dalo) 36000pln. , aa za pronara 8 T,który ma o wiele mocniejsza rame tez 36000pln. Confused więc dlaczego takie ceny rózniace sie...
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 18:31 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze to konstrukcja która podobno w db jest mocniejsza i z lepszych materiałów drógie db są malowane proszkowo i farba nie zejdzie z byle przyczyny a na koniec pronar mi się zle kojaży ale jeśli to mają być przyczepy które będą tylko w żniwa latały tomoże lepiej te tansze. u mnie było o tyle dobrze że na SPO tak że tak mocno po kieszeni nie dały
Powrót do góry
dyczkowski

PostWysłany: 15:27 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale powiedz mi dlaczego np. DB6000 od 6 tonowej z pronaru jest lepsza???Skoroobie waża tyle samo.Dlaczego mam przepłacic tyle kasy?? Confused
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 16:13 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też stałem przed podobnym wyborem tylko u mnie były to przyczepy 10 tonowe no i po opini użytkowników jednych i drógich przyczep padło na DB10000. jak narazie sprawuja się ok a woże na nich różne rzeczy od zboża przez ziemniaki do rzwiru kamieni i gruzu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 9 z 15

Skocz do: