Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na wolnym rynku i oddaje komu mi pasuje. Jak utopię to pretensje mogę mieć do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hobbysta 2 napisał:

Cena na wolnym pomału w górę 5.4-5.6 A te K.rwy Wipaszowskie w dół na 5,41 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O co tu chodzi?

O kase chodzi i bogactwie kosztem hodowcy,nie podpisywać umow i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hop, hop Medox, hop, hop gdzie jesteś 😀? 2tygodnie spadków, 1 tydzień faktycznie nurek i ładnie cena do góry. Pod koniec następnego tygodnia pod 6 na wolnym będzie podchodzić 🤘.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/brazylia-chce-zalac-drobiem-kolejny-rynek-to-wazny-kierunek-polskiego-eksportu,226093.html

Wielcy już chyba wiedzą o redukcji zamówień, dlatego nie idzie wcisnąć nigdzie kurczaka od września do końca roku na zadną umowę do żadnego dużego zakładu. Wszędzie full i nikt nie chce ani sztuki ponad dotychczasowe umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżego w tym upoale nie wwiozą a Postoi w takim korku  jedynie mrożone w chlodniach . Oby starczyło  paliwa..  a ten wolumen  700 kursów na miesiąc jest juz mżonką, no 

chyba  że samolotem 

Screenshot_20230609-110841~2.png

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie średnie upadki piskląt w pierwszym tygodniu pytam ponieważ od kilku wstawień z różnych wylęgarni do tygodnia pada mi około 5% dwa - trzy lata temu nie miałem takich problemów . Niewiem czy trafiam ciągle na słabe wylęgi czy to już się norma robi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nowy2022 napisał:

Jakie macie średnie upadki piskląt w pierwszym tygodniu pytam ponieważ od kilku wstawień z różnych wylęgarni do tygodnia pada mi około 5% dwa - trzy lata temu nie miałem takich problemów . Niewiem czy trafiam ciągle na słabe wylęgi czy to już się norma robi 

Jak dla mnie to norma w dzisiejszych czasach U mnie też są takie upadki ale nie co rzut No tak powiedzmy jedno wstawienie na trzy to będzie 5% ale z kolei jedno na trzy nie będzie prawie wcale padów fakt faktem że trzy lata temu 5% nie zdarzało się nigdy teraz mi się zdarza tak jak piszę tak jedno wstawienie na trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie upadki w pierwszym tygodniu raczej koło 1%. Jeżeli powyżej to zgłaszam do wylęgarni reklamację. Raz miałem na jednym obiekcie upadki 3% co było tragedią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nowy2022 napisał:

Jakie macie średnie upadki piskląt w pierwszym tygodniu pytam ponieważ od kilku wstawień z różnych wylęgarni do tygodnia pada mi około 5% dwa - trzy lata temu nie miałem takich problemów . Niewiem czy trafiam ciągle na słabe wylęgi czy to już się norma robi 

Od 2 lat mam problem z pisklakami przez ten czas przerobiłem 4 wylegarnie raz mialem tak że jedziesz taczka przez hale i człowiek Się zastanawia czy z tego rzutu coś bedzie to był najgorszy syf jaki przywiezli w 3 dobie zaczelo wysypywać na maxa, pozostałe rzuty są różne raz jest większy dramat raz mniejszy, przed pandemia mogłem brać z jednej wylęgarni 5 lat piskleta i przez ten czas zdarzyło się jakieś słabizny przeważnie przez wylegi letnie ale się wyzbierało człowiek podleczył i był spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, asa napisał:

Od 2 lat mam problem z pisklakami przez ten czas przerobiłem 4 wylegarnie raz mialem tak że jedziesz taczka przez hale i człowiek Się zastanawia czy z tego rzutu coś bedzie to był najgorszy syf jaki przywiezli w 3 dobie zaczelo wysypywać na maxa, pozostałe rzuty są różne raz jest większy dramat raz mniejszy, przed pandemia mogłem brać z jednej wylęgarni 5 lat piskleta i przez ten czas zdarzyło się jakieś słabizny przeważnie przez wylegi letnie ale się wyzbierało człowiek podleczył i był spokoj

Ja miałem w tym roku podobnie. Syf dostałem z wylęgarni XDROB. Po tyg wszystko sie uspokoiło i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, asa napisał:

Od 2 lat mam problem z pisklakami przez ten czas przerobiłem 4 wylegarnie raz mialem tak że jedziesz taczka przez hale i człowiek Się zastanawia czy z tego rzutu coś bedzie to był najgorszy syf jaki przywiezli w 3 dobie zaczelo wysypywać na maxa, pozostałe rzuty są różne raz jest większy dramat raz mniejszy, przed pandemia mogłem brać z jednej wylęgarni 5 lat piskleta i przez ten czas zdarzyło się jakieś słabizny przeważnie przez wylegi letnie ale się wyzbierało człowiek podleczył i był spokoj

proponuję kondycję pisklat i późniejsze problemy przeanalizować biorąc pod uwagę metody i rodzaje szczepień , a w szczególności szczepionkami IB var i 4/91 .....nawet nie zdajecie sobie sprawy co te szczepionki mogą w stadzie złego zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lat szczepie wariantem IB i jeszcze nigdy nie miałem problemów takich aby mieć więcej niż 5% w całym rzucie. Moja Uwaga. Chcecie mieć problemy omijajcie potrzebne szczepienia. Potrzeba zależy od szczepów środowiskowych oczywiście. Chcecie mieś spokój, wstawiajcie mniej na metr i wyeliminujcie obcą ładowarkę na podbiórkach. Ruch w WLKP się zaczął i mniej kurczaka. Także już po spadkach. 

22 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

proponuję kondycję pisklat i późniejsze problemy przeanalizować biorąc pod uwagę metody i rodzaje szczepień , a w szczególności szczepionkami IB var i 4/91 .....nawet nie zdajecie sobie sprawy co te szczepionki mogą w stadzie złego zrobić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, _s69 napisał:

Od 12 lat szczepie wariantem IB i jeszcze nigdy nie miałem problemów takich aby mieć więcej niż 5% w całym rzucie. Moja Uwaga. Chcecie mieć problemy omijajcie potrzebne szczepienia. Potrzeba zależy od szczepów środowiskowych oczywiście. Chcecie mieś spokój, wstawiajcie mniej na metr i wyeliminujcie obcą ładowarkę na podbiórkach. Ruch w WLKP się zaczął i mniej kurczaka. Także już po spadkach. 

 

omijajcie "potrzebne" szczepienia? wow....a jakie to są te potrzebne , a jakie niepotrzebne? a co powiesz kiedy  po dużych problemach i sekwencjonowaniu szczepu wychodzi 99,9% wirus szczepionkowy ? Poza tym nie napisałeś jakim wariantem szczepisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, _s69 napisał:

 wstawiajcie mniej na metr i wyeliminujcie obcą ładowarkę na podbiórkach. 

 

A co ma ładowarka na podbiórkach do upadków na początku rzutu bo jakoś nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Mistrz napisał:

A co ma ładowarka na podbiórkach do upadków na początku rzutu bo jakoś nie kumam

Do mnie przyjechała zgnojona. To sobie sam odpowiedź po co  te wszystkie maty , dezynfekcje , itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste że te wszystkie maty wjazdowe i tym podobne to jest totalny bezsens aczkolwiek mata przed wejściem do kurnika jest według mnie koniecznością Ale mi chodzi o to co ma ładowarka do upadków na początku kolejnego rzutu przecież kurnik jest umyty i zdezynfekowany przynajmniej u mnie bo może co niektórzy nie myją nie dezynfekują i dlatego martwią się ładowarką na podbiórce w poprzednim rzucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/31404-ursula-von-der-leyen-blokuje-pomoc-dla-polskich-rolnikow-sa-telefony-z-kijowa

O, radości, iskro bogów, Kwiecie Elizejskich pól, Święta, na twym świętym progu Staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, Złączy, co rozdzielił los, Wszyscy ludzie będą braćmi Tam, gdzie twój przemówi głos. Patrz, patrz wielkie słońce światem biegnie sypiąc złote skry Jak zwycięzca i bohater biegnij bracie tak i ty Radość tryska z piersi ziemi radość pije cały świat dziś wchodzimy, wstępujemy na radości złoty ślad. Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, Ona w splocie ludzkich rąk, Z niej najlichszy robak czerpie, W niej najwyższy nieba krąg. 3.Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie, Ja nowinę niosę wam: Na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam.

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,hymn_ue,oda_do_radosci.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek natrafiłem na coś takiego jak otworzycie link, na górze jest taki wąski pasek Obejrzyj wideo to jest bodajże jakaś firma która budowała tą fermę na Ukrainie szok największa ferma w Europie Przynajmniej tak to tam opisują wpychają do nas mięso z niesamowitą marżą no to się rozbudowują

https://apfelgroup.ua/pl/projects/ofisnye-i-administrativnie-zdaniya/vinnickaya-pticefabrtika.html

Ale ujęcie na te obiekty jakoś w 30 sekundzie jest niesamowite nie umiem tego przetłumaczyć jak ktoś to obejrzy i potrafi to mógłby napisać ile tam jest tych obiektów i ile w nich się mieści sztuk bo aż jestem ciekaw

Edytowane przez Mistrz
Dodanie kilku zdań
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im pomagać dając nieograniczona możliwość dostarczania kurczaków  do UE tak mówi Urszula.

 

Ile wytrzymamy???

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Do kur wychodzę napisał:

Trzeba im pomagać dając nieograniczona możliwość dostarczania kurczaków  do UE tak mówi Urszula.

 

Ile wytrzymamy???

Im nie trzeba pomagać bo oni już dostali  500 mln euro  na te infrastrukturę . 

Nic się nie dzieje za darmo. W zeszlym roku wykazali stratę . Muszą odrobić tą stratę z 22 roku i wypracować zysk na spłatę tych 500 milionów euro  i  wypracować zysk  zyz tej inwestycji  dla owych inwestorów  . Zysk to minimum miliard euro.  Wszyscy muszą być zadowoleni. 

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi a kasa musi wrócić szybciej niż zakładano. Wojna jest oni chcą szybko odzyskać cash. 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...