Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

oryginał czy xero? tak jak kiedys kupiłem katalog, a czytelny niech go ...

 

i tu pytanie do Kosti68, czy katalogi do starszych fendtów sa takie porypane ,bo te obrazki wyglądają jak te ze strony intrnetowej ACCO-Fendt(teraz juz tego chyba nie ma na stronach) , czy Ty masz jakies czytelniejsze np do 312 Farmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginał czy xero? tak jak kiedys kupiłem katalog, a czytelny niech go ...

 

i tu pytanie do Kosti68, czy katalogi do starszych fendtów sa takie porypane ,bo te obrazki wyglądają jak te ze strony intrnetowej ACCO-Fendt(teraz juz tego chyba nie ma na stronach) , czy Ty masz jakies czytelniejsze np do 312 Farmer

katalog jest w wersji popierowej , jokośc super , w większości opisów są zdjęcia nie rysunki , i czytelne schematy elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore starsze materialy do napraw maja kiepska jakosc, chociaz sa to materialy oryginalne Fendt...kiedys Fendt kozystal z uslug paru roznych firm przy dygitalizacji tych materialow i niestety jedna z tych firm sie nie postarala i robila kompletna "chale", ale tak juz jest i sie tego nie zmieni. Jednak wiekszosc tych materialow jest w doskonalej jakosci a te najnowsze co posiadam maja nawet kolorowe zdjecia. Ja wszystkie materialy i instrukcje posiadam w wersji elektronicznej...a ponizej jest przyklad takiej instrukcji ( Fendt 307-309 C) jako screen.

 

fbba906e70b42cc0.jpg

 

Jesli ktos z was zainteresowany jest materialami do napraw lub instrukcjami obslugi ...i nie jest pewny jakosci materialu to moge wyslac probe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "paw", to co ty wreszcie posiadasz instrukcje obslugi czy katalogi?? Bo w jednym mailu piszesz tak a w drugim tak. Ale wydaje mi sie ze instrukcje do Fendt nigdy nie wydal katalogow w wersji drukowanej.

 

A teraz do ciebie "tomgli"...ja posiadam wszystkie kompletne profesjonalne materialy do napraw i niektore instrukcje...katalogow z czesciami nie posiadam...bo to juz calkiem inna "dzialka"... w tej chwili katalogi czesci znajduja sie tylko na licencjonowanych plytach o nazwie "Epsilon".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do "paw", to co ty wreszcie posiadasz instrukcje obslugi czy katalogi?? Bo w jednym mailu piszesz tak a w drugim tak. Ale wydaje mi sie ze instrukcje do Fendt nigdy nie wydal katalogow w wersji drukowanej.

 

A teraz do ciebie "tomgli"...ja posiadam wszystkie kompletne profesjonalne materialy do napraw i niektore instrukcje...katalogow z czesciami nie posiadam...bo to juz calkiem inna "dzialka"... w tej chwili katalogi czesci znajduja sie tylko na licencjonowanych plytach o nazwie "Epsilon".

 

to mój błąd , posiadam instrukcje obsługi , te twoje zdjęcia to jakby wyjęte z mojej instrukcji (a raczej to moja instrukcja wydrukowana jest z twojej tj elektronicznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z hydraulika gdy włączam pompe olej zaczyna sie pienić chwile pochodzi i nie działa. czy jest to spowodowane uszkodzeniem pompy czy jakaś inna przyczyna tego moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nieszczelność w układzie dolotowym i pompa doskonale mixujje olej z powietrzem tworzac piane. Pompa może mieć pęknięcie którego gołym okiem nie zobaczysz...

Moja rada podwieź pompe do fachowca lub poszukaj miejsc w którym takowa nieszczelność może się pojawić, wykluczając przewody nadciśnieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z hydrauliką, która wydaje dziwne odgłosy, na razie wszystko dziala, jednak należy przypuszczac, ze wkrotce cos przestanie. Czy ktos mial juz taki przypadek?? Zauwazylem tez ze pod obciazeniem, przy zmianie polbiegow czasami przestaje na chwile ciągnac (zwalnia) po czym szybko przyspiesza. Mam nadzieje ze szwankuje jakis zawór, boję sie pomyslec o awarii pompy, jako ze główna pompa jest tłoczkowa o zmiennej chlonnosci i jej awaria pociaga za soba ogromne koszty...(Fendt 515)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pelne profesjonalne materialy warsztatowe do napraw ciagnikow Fendt, z praktyki moge powiedziec ze materialy te sa niezbedne przy naprawach ciagnikow tej marki. Posiadam materialy do wszystkich typow tych maszyn poczawszy od Fendt 300, poprzez Fendt 400, 500, 700, 800 a skonczywszy na najnowszych Fendt 936.

Posiadam rowniez materialy do napraw wiekszosci maszyn firmy Claas.

W razie zainteresowania lub pytan prosze o kontakt:

 

kosti1968@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam kolejny problem w fendt 312 framer, a mianowicie: nie chce mi opuszczac podnosnik , zapala sie lampka od opuszczania ale nie opuszcza, tylko w czasie jazdy po trochu opuszcza, tak jakby cos nie lączyło.

Kosti68 powiesz mi gdzie jest elektrozawór od opuszczania.

ps. lampka czerw. EHR nie sygnalizuje awarii.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka

rozpatrzyłem sie troche po tych przewodach pod kabiną i doszedłem do cewki Bosch która na moje oko pracuje, bo po zdjeciu gumek po bokach przesuwały sie trzpienie w elektromagnesach pod zasilaniem. Dodatkowo po wcisnieciu ręką podnosnik podnosi ,za to opuszcza baaardzo wolniuteńko.

 

co do postu ponizej to nie opuszcza przy wstrząsach, tylko bardzo powoli

 

i nie wiem czy to moze jest jeszcze jakis dławik, czy ta cewka reguluje wszystko, tzn predkosc opuszczania itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W fendzie 309ls podczas prac z włączonym przednim napędem jeśli ciągnik ma ciężko to przedni napęd zaczyna przerywać i słychać jakieś piski. Tylne koła ciągną a przednie raz ciągną a raz nie i wydobywa się pisk. Najbardziej zauważalne to jest podczas ładowania turem obornika z pryzmy jak się wbijam w pryzmę to tylne koła ciągną a przednie przerywają (raz ciągną a raz nie) albo w ogóle nie ciągną i słychać taki pisk a tylne w tym czasie ciągle ciągną. Taka sytuacja dzieje się tylko jeśli jest załączony przedni napęd. Czy jest tam jakieś oddzielne sprzędło od tylnego napędu i od przedniego?

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub wie jaka może być tego przyczyna.

We wcześniejszych latach nie było takiego problemu.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady.

Pozdrawiam

 

Usterkę usunąłem, obyło się bez wymiany tarczek. A rozwiązałem ten problem w następujący sposób pomiędzy dźwignia którą załączam przedni napęd w moim modelu wyciąga się ją z podłogi a dźwignią która wychodzi z obudowy gdzie są tarczki od przedniego napędu znajduje się tam cięgno które można skręcać i rozkręcać. Podregulowałem bardzie na tym cięgnie, troszkę je rozkręciłem i przedni napęd działa jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebował bym informacji z jaka silą dokręca się głowice w niutonometrach, oraz jakie są luzy zaworowe w ciągniku marki fendt 514c z 1995r. z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z 307-ką a dokładniej z kołami, facet mówiąc brzydko chyba mnie trochę napasł ciągnikiem , bo dał mi koła nie do pary i mam problem przy włączeniu napędu, ewidentnie można wyczuć że ośki sie nie zgrywają (źle dopasowane obwody) poradźcie co zrobić jak dopasować - teraz mam 9.5R28 i 13.6R38, tył chce zostawić ale co założyć na przód - oto jest pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z 307-ką a dokładniej z kołami, facet mówiąc brzydko chyba mnie trochę napasł ciągnikiem , bo dał mi koła nie do pary i mam problem przy włączeniu napędu, ewidentnie można wyczuć że ośki sie nie zgrywają (źle dopasowane obwody) poradźcie co zrobić jak dopasować - teraz mam 9.5R28 i 13.6R38, tył chce zostawić ale co założyć na przód - oto jest pytanie

 

 

seryjnie chodzą na ogumieniu 16,9R34 i 11,2R24 - jaka musi byś proporcja obwód tył do obwód przód - helppppppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że powinno być wszystko dobrze. Jeżeli jesteś przekonany że jest źle to sprawdź jeszcze dokładnie napisy na oponach a mianowicie dodatkowe oznaczenia, bo może te opony mają jakąś nie standardową proporcje szerokości do wysokości opony. Wzór na obwód to jest 2*pi*r i jeżeli zmieni ci się o tyle samo promień tylnej opony co przedniej to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim FENDTem 108ls a mianowicie gdy zalacze napęd to zaczyna wyć dosyć glosno u kumpla w 308 tez tak sie niedawno zrobilo... naped nie pzerywa rwie dobrze tylko wkurza mnie te wycie boje sie zeby sie cos nie stalo... poradzicie cos??

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim FENDTem 108ls a mianowicie gdy zalacze napęd to zaczyna wyć dosyć glosno u kumpla w 308 tez tak sie niedawno zrobilo... naped nie pzerywa rwie dobrze tylko wkurza mnie te wycie boje sie zeby sie cos nie stalo... poradzicie cos??

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin17- wiem , że moja rada nie jest lekiem na całe zło , ale na początek spróbuj określić skąd dokładnie wydobywa się to wycie ( czy ze skrzyni czy z przedniego mostu , a może bardziej z silnika ? )

Wymieniałeś ostatnio olej w silniku lub skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie wymienialem oleju ostatnio...

te wyciee wydobywa sie ze skrzyni gdzie zalacza sie napęd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z przeniesieniem momentu na koła??? Ja mam taki problem 515, nie chce jechac na III i IV półbiegu do przodu, do tyłu jedzie normalnie a do przodu sprawia wrażenie "ślizgającego sprzęgła", na pozostałych półbiegach wszystko w porządku. Proszę o pomoc!!! Dodam iż pojawiły się błędy typu: Uszkodzony przewód danych między kombiinstrumentem, oraz zniszczenie rozpoznania stopni mocy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowany serwis firmy Fendt blisko granicy ...ceny czesci zamiennych bardzo konkurencyjne, obsluga serwisu w jezyku polskim. Posiadamy rowniez czesci zamienne firmy Claas. W razie pytan prosze pisac na adres:

 

alangenberg@hage.hagekiel.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do krzycha@ -uporales sie mozeze swoim problemem bo u mnie zaczyna sie cos dziac wlasnie ,tylko ze u mie to w 310 a mianowicie to podczas jazdy zaczyna mi pulsowac kropeczka na wyswietlaczu i nie moge zmienic toru jazdy w przyciwny kierunek,musze wziasc i przelacznikiem przelaczyc na inny pól bieg i robi sie dobrze,dodam ze kiedys mialem to na srodkowym pólbiegu a teraz cos sie przestawilo i pojawia mi sie czasami na najwolniejszym,0014,0015,0016,0020

a moze ktos napisac jak wykasowywuje sie kody bledu z pamieci z 310 -97 rok .z góry dzieki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...