Skocz do zawartości
TUUURBINA

Ciągniki o mocy ponad 120KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Turbina widze szaleje zaczynała z tego co pamietam od "S" potem Ruskaja a teraz widze kupuje 1614 niedługo facet dosiądzie Fenda 936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
powinno być:

 

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi 360 to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

 

Zapisałem npisać "360" ale chyba wszyscy by się zorientowali o jaki ciągnik chodzi.

 

 

A powracając do kwesti pługa to lepiej krajowy ibis czy jakiś używany zagraniczniak?

 

A kierując się tym co mówi turbina to powinno się kupić esa, a nie jakiegoś tam 1614!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno być:

 

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi 360 to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

 

Zapisałem npisać "360" ale chyba wszyscy by się zorientowali o jaki ciągnik chodzi.

 

 

A powracając do kwesti pługa to lepiej krajowy ibis czy jakiś używany zagraniczniak?

 

A kierując się tym co mówi turbina to powinno się kupić esa, a nie jakiegoś tam 1614!

 

Dlaczego sie na mnie uwzięliście?Kiedy szalałem o esach to miałem też 360, t25 i 7245 a także ocjiiec szukał ciągnika o mocy 100 koni i kupił na wiosnę 1134.Czy ja muszę zmienić nika żebyście mi dali spokój

szalalem z esami bo to byl dobry ciagnik jedź tu i tam trawę krowom przywieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno być:

 

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi 360 to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

 

Zapisałem npisać "360" ale chyba wszyscy by się zorientowali o jaki ciągnik chodzi.

 

 

A powracając do kwesti pługa to lepiej krajowy ibis czy jakiś używany zagraniczniak?

 

lepszy ibis bo bardziej twarda i wytrzymała konstrukcja.nu ale do tego trzeba dobrej pompy ale 1624 poradzi sobie na pewno z ibisem na 4 skiby,chyba ze pompa bylaby bardzo zuzyta

 

Hej gość ibis potrzebuje więcej mocy aby uciągnąć pług o tej samej szerokośći roboczej.Nie wiem czemu tak jest ale chyba to wynika z kształtu odkładnica.Polecam ażur :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jeszcze ktoś się wypowie o ibisach i pługach zagarnicznych bo na razie jest 1:1

Jeśli zagraniczny to z jakiej firmy?

 

Stwierdzam że konieczna jest zmiana nicka.

Zawieszam swą działalnośc pod nikiem TUUURBINA.

Będę musiał wymyślić nowy, świetny nik i zarejestrować się.

I zacząć wszystko od zera

 

ZEGNAM WSZYSTKICH>

TUUURBINA JUŻ NIGDY WIĘCEJ TU NIE WRÓCI>

TO FORUM STRACI SWÓJ UROK I ORGINALNOŚĆ

No ale to wszystko przez te wielkie prześladowania mojej osoby.

Zeganając się z forumowiczami podrawiam wszystkich kórzy byli życzliwie nastawieni do TUUURBINY

Postanowiłem się całkowicie wycofać z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gosć takiego kretyna jak ty to już dano na tym forum nie widziałem uwzględniając Turbine przed poprawą

Weź sie człowieku lepiej lecz

I jak ci nie pasuje to wypierdalaj O twoim poziomie świadczy chocby to że nie masz odwagi nawet sie podpisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz Turbina miał odejść i powrócił, a teraz pewnie pod innym nikiem się zarejstruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno ze jak ktos robi z siebie kretyna i zszarga se opinie to potem to cie ciągnie długooo wiedz Turbina bedziesz długo pokutował za swe grzechy narobiłes burdelu na tamtym forum to teraz spotkała cie kara chcesz mądze pogadac a wszyscy i tak mają cie za...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5x40 to teraz ja będe ciągnął swoim 12045 więc ten większy pójdzie z tym spokojnie! Polecam pługi Rabewerka używane nie są drogie świetnie przykrywają ściernisko idą w ziemie jak w masło a lemiesze dopasowujesz od unii grudziądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie w ośrodku nasiennym JHIAR 1224 wspólpracuje z lemkenem 3x48 plus Cambell i ma przy tym baardzo ciężko.Tylko że oni drą 30cm pod wszystkie uprawy. Ja planuje 16145 zapiąc mu 4x48 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

proszę przykleić ten temat.

Nie będzie bałaganu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może byś zauważył że coś duzo tych przyklehonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No tak, ale może byś zauważył że coś duzo tych przyklehonych.

 

wielkie ciągniki powinny być przyklejone bo mało jest forumowiczów którzy by taki sprzęt mieli, a jak się czasem pojawią to nawet nie zuważą tego tematu który spada gdzieś na 2 stronę.

Jeśli temat o wielkich ciągnikach będzie przyklejony to ktoś kto chce zapytać o duy ciągnik zapyta o to w tym temcie a nie będzie zakładał nowych wątków na które i tak nikt mu nie odpowie.

 

Jestem za przyklejeniem tego tematu aby stał się bardziej popularny, i aby ludzie którzy zadają tu pytania mogli dostać szybciej odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No tak, ale może byś zauważył że coś duzo tych przyklehonych.

 

wielkie ciągniki powinny być przyklejone bo mało jest forumowiczów którzy by taki sprzęt mieli, a jak się czasem pojawią to nawet nie zuważą tego tematu który spada gdzieś na 2 stronę.

Jeśli temat o wielkich ciągnikach będzie przyklejony to ktoś kto chce zapytać o duy ciągnik zapyta o to w tym temcie a nie będzie zakładał nowych wątków na które i tak nikt mu nie odpowie.

 

Jestem za przyklejeniem tego tematu aby stał się bardziej popularny, i aby ludzie którzy zadają tu pytania mogli dostać szybciej odpowiedź

 

rownież proszę moderatora Marka o przyklejenie tego tematu.Rzeczywiście mało tu ludzi którzy się znają na wielkich ciągnikach trzeba aby ten temat był na widoku

 

Moje pytanie dotyczy ursusa 1734- czy to jest maszyna godna uwagi?Jaka jest trwałośc 1734?

Mam na oku taki ciągnik z 1999 w korzystnej cenie więc proszę o pilną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy istnijea opony 20,3-34?chce założyć szersze opony z tyłu w 1614.

Z przodu mam już zalożone 16,9-24 więc czas poszerzyć tył.

 

1614 ma moim zdaniem za wąskie ogumienie do swojej mocy i trzeba samemu to poszerzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kwarek zgrywa ci sie napęd z tymi 16.9 r 24? bo to chyba nie jest zamiennik opony 14.9 r 24? mam ten sam problem i myślałem o 480/65 r 24 oraz 650/65 r 38 tylko to rochę będzie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma nie zgrywać?? od kiedy to szerokosć ma wpływ na prędkosć??:P Jakby założył większe to zmieniło by sie przełożenie i przód jechałby szybciej od tyłu:P:P Ale w tym wypadku to nie robi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiecie czy w 16145 była montowana blokada przeniego napędu.Czy to udogodnienie tylko było w 16245 . Jak myslicie jest duża róznica w uciągu pomiędzy ciągnikiem z blokadą a bez. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koła maja tak samo ciężko to i tak chodzą obydwa... więc dużej różnicy nie ma... Ale jak jest podłoże nie jednolite i nap jedno koło jedzie w wodzie a drugie po suchej no to nie ma porównania jak ciągną obydwa koła a nie tylko to w błocie:P W normalnych warunkach w tych ciągnikach nie używa sie wogóle blokad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj używa się! Żadko ale jednak! Naprzykład podczas ruszania pod górkę po lodzie, no i bardzo ale to bardzo przydatne podczas wyciągania innych pojazdów na przykład przy wywózce buraków. Swoją droga co za kretyn z cukrowni wynajmuje ciągniki siodłowe z napędem na jedną oś do odbioru buraków z pola???!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Oli007 nie będę sie mądrzył ale według mnie opony 16.9 oraz 14.9 mają stosunek szerokości do wysokości 1:1 więc się różnią i szerokością i wyskością. A może sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi sie ze nie... ale pewny też nie jestem. U mnie są poszerzone z przodu ale wysokośc miały jak te stare... tak mi sie wydaje.. No chyba że są to opony tak jak mówisz tak samo szerokie jak wysokie to wtedy jest różnica.. ale pewny tego nie jestem... musiałby sie fachopwiec wypowiedzieć:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a 1614 de lux w wersji exportowej nie miały ogumienia 20,3-36 z tyłu i 16,9-26 z przodu?

 

Może takie coś byłoby możliwe do założenie w zwykłym 1614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...