Skocz do zawartości
TUUURBINA

Ciągniki o mocy ponad 120KM

Rekomendowane odpowiedzi

Korektor LDA nie ma nic do wiekszego spalania. Sluzy tylko do zmniejszenia dawki wtryskiwanego paliwa jezeli obroty silnika spadna za nisko.

Jezeli spojzycie na wykresy mocy i zuzycia paliwa to widac ze silnik zuzywa najmniej ok 1500-1800 obr /min( w zaleznosci od silnika).

Zaleta silnika turbodoladowanego jest wysoki moment obrotowy juz przy niskich obrotach silnika. Ta zalete trzeba wykorzystywac jezeli chce sie wykorzystywac ciagnik ekonomicznie. Moze robota wydawaloby sie idzie wolniej ale na koncu bedziemy miec wiecej w kieszeni i o to chyba nam wszystkim chodzi.

 

Sprawdz taki wariant korektor ma cały czas ciśnienie atmosferyczne jakie będzie spalanie charakterystyka silnika

A jeśli chodzi o moment obrotowy na niskich obrotach silników z turbo to te ciągniki ktąrymi pracowałem (zetor 7341, ursus 1014 i1614)to one poniżej 1500obrotow wogóle nie maja żaru poprostu umierają ateraz mam mf 6 gaów bez turbo i on najmocniejszy jest przy 1200 obrotach

Korektor w ursusach ma duże znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 100 tysięcy na zakup używanego ciągnika w przedziale mocy 120-150 koni.

czy lepszy będzie ciągnik krajowy czy zagraniczny?Jeśli zagraniczny to z jakiej firmy i jaki model?Waham sie pomiedzy Mfami a ursusami i zetorami.Jak oceniacie ursusa 1614 i zetora 16145?Opłaca sie wpakować 100 tysiecy w polski lub czeski ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj ani polskiego ani czeskiego!!!!!

 

Kupiłem MF-a 6160 z niemiec i jestem zadowolony z niego. nie ma co porównywać pomiedzy polskim a zachodnim sprzętem. Tam ciągniki są porządne a nie jak u nas ze co chwile musisz coś naprawiać. Owszem części do zachodnich są droższe ale bardziej wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie kupuj ani polskiego ani czeskiego!!!!!

 

Kupiłem MF-a 6160 z niemiec i jestem zadowolony z niego. nie ma co porównywać pomiedzy polskim a zachodnim sprzętem. Tam ciągniki są porządne a nie jak u nas ze co chwile musisz coś naprawiać. Owszem części do zachodnich są droższe ale bardziej wytrzymałe.

 

ile koni ma ten MF? Jakie maszyny nim ciągasz?ile zapłaciłeś, jaki rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF 6160 bez turbo!!

100KM

Rocznik 1995

Liczba mtg: 3000

Przedni tuz, elektrohydrauliczny rewers, biegi pod obciążeniem, haki i inne pierdoły

Dałem za niego 87 tys. zł razem z opłatami i transportem do polski

Wiem ze bez problemu poradzi sobie z 4-pługiem obrotowym, agregatem czynnym 3m + siewnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy sprzedał niedawno ciągnik JD 7810 r.p1997 6000mth za 100tyś. ma teraz 7810 z 98r za 130tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF 6160 bez turbo!!

100KM

Rocznik 1995

Liczba mtg: 3000

Przedni tuz, elektrohydrauliczny rewers, biegi pod obciążeniem, haki i inne pierdoły

Dałem za niego 87 tys. zł razem z opłatami i transportem do polski

Wiem ze bez problemu poradzi sobie z 4-pługiem obrotowym, agregatem czynnym 3m + siewnik

 

Skąd miałeś namiar na ten ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mój znajomy sprzedał niedawno ciągnik JD 7810 r.p1997 6000mth za 100tyś. ma teraz 7810 z 98r za 130tyś.

 

czarny chyba wiem kim jesteś Mieszkam 1 km od Ciebie

Poznałem po ciągnikach I po rejonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co myślicie o tym zetorku:

 

link LINK

 

Sorki za poprzednie post ale mi się niechcący nasisnęło wyślij.

mam nadzieję że link się udał

 

Mam dylemat pomiędzy 110 konnym 11441 zetorem a 120 11741 konnym zetorem i myślę że odpowiedniejszy byłby dla mnie ten 120 konny 11741.

Mam ciężkie ziemie i boję się że 110 koni to mało dla obrotówki na 4 skiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Tak to te linki tylko ja chciałem to tak zrobić aby tylko był krótki "link" ale nie potrafiłem tego zrobić mimo wyjaśnień moderatora więc jestem chyba jakiś upośledzony.Wszyscy to umią tylko nie ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpierdzielił się wczoraj wzmacniacz momentu w naszym 1614 można go włanczać na żółwia a ciągnik jedzie nadal tak jak jechał. Jam myślicie jaka moze być przyczyna tej usterki i jak to naprawić?

150 konny ciągnik z 6 biegami w przód to nieciekawa perspektywa

Reszta działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozpierdzielił się wczoraj wzmacniacz momentu w naszym 1614 można go włanczać na żółwia a ciągnik jedzie nadal tak jak jechał. Jam myślicie jaka moze być przyczyna tej usterki i jak to naprawić?

150 konny ciągnik z 6 biegami w przód to nieciekawa perspektywa

Reszta działa poprawnie

 

 

obojetnie jaki załączysz bieg jedzie jedną szybkoscią????tak jak bys ciagle ten sam bieg włanczał.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryko to niedziała tak... masz Hydrauliczny przyśpieszacz tak jak w Kombajnach:) na każdym biegu załóżmy masz zająca i zółwia... po środku też coś jest... i chyba jak ma np jakiś bieg to mimo że przełacza wzmacniaczem żeby moment był mocniejszy(czyli zwalnia bieg-włacza żółwia) on jedzie cały czas tak samo... Mam nadzieje ze dobrze mówie:) W sumie to od kiedy mam 12045 czyli od jakiegoś roku to jeszcze tego badziewia nie używałem:P:) Nie miałem takiej potrzeby:) Szybka redukcja i rura:) A z przyczepami to jak na maxa ciagne nim 15 ton to pod górki też nie zwalnia tak znacząco zeby trzeba bylo go zwalniać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eryko to niedziała tak... masz Hydrauliczny przyśpieszacz tak jak w Kombajnach:) na każdym biegu załóżmy masz zająca i zółwia... po środku też coś jest... i chyba jak ma np jakiś bieg to mimo że przełacza wzmacniaczem żeby moment był mocniejszy(czyli zwalnia bieg-włacza żółwia) on jedzie cały czas tak samo... Mam nadzieje ze dobrze mówie:) W sumie to od kiedy mam 12045 czyli od jakiegoś roku to jeszcze tego badziewia nie używałem:P:) Nie miałem takiej potrzeby:) Szybka redukcja i rura:) A z przyczepami to jak na maxa ciagne nim 15 ton to pod górki też nie zwalnia tak znacząco zeby trzeba bylo go zwalniać:)

 

acha dzieki.to sie pomylilem.sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do turbina. Jeżeli nie ma żółwia to możliwe że rozpięło sie któreś ciegno łączące dżwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co myślicie o takim nowym japońskim ciągniku:

 

Moc:160 KM

Moment obrotowy 725 Nm

Masa bez/ z obciążnikami 6400 kg/8200 kg

Rozkład masy przód/tył bez obciązników 2300/4100

Rozkład masy przód/tył z obciąznikami 3500/4700

Ogumienie przód: 16,9-28

tył 23,1-38

Liczba biegów w przód/tył 40/40 (powershift czteropoziomowy)

prędkość max 45 km/h

Udzwig podnośnika tylnego 8500 kg

Udzwig przedniego TUZ 4200 kg

Cena około 140 tysięcy dolarów

Traktor to współne dzieło Mitsubishi i Toyoty.Symbol ToyMitsu 430X

 

co o tym myślicie.Nie chodzi o to że tobym kupił tylko moim zdaniem świetnie dobrana masa, udzwig TUZ,Moc i moment obrotowy.Właściwe ogumienie do tej mocy to nie to co w 1614.

Kuzyn studiuję japonistykę i przesłał mi plik z jakiejś japońskiej stroy rolniczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene to chyba ich nieźle pogrzało że ktos to kupi:P 160 konny ciągnik za około ( bo nie znam kursu) 420tys zł!!!!!!! Tragedia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Za tą cene to chyba ich nieźle pogrzało że ktos to kupi:P 160 konny ciągnik za około ( bo nie znam kursu) 420tys zł!!!!!!! Tragedia:P

 

zapomnij o cenie; ani ja ani Ty tego nie kupimy.Co sądzicie o parametrach.moim zdaniem jak usrus ma wprowadzać nowy traktor o mocy 160 koni to powinien miec takie parametry.

cena tego ursusa powinna być przystępna a nie taka jak tego japońca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale według mnie to chyba kompletnie nikt tego nie kupi:P:P Jest jakiś droższy ciagnik w tym przedziale mocy i z podobnym wyposażeniem?? Chyba musiałby być z tytanu robiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta cena to chyba na Japonię... tam się takich ciągników sprzedaje pięć w roku.

 

Macie jakiegoś linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co myślicie o tej ofercie?opłaca się?

 

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=015000600350017&oferta=194012944

 

Ile moze kosztować dorobienie przedniego napędu? Czy może lepiej od razu kupic 4x4?

 

jeżeli jest w dobrym stanie ja bym brał

 

2 miesiące temu sprzedałem c385 z 1974 za 16000zł

nieźle nie??

 

wiem ze 1201 z 1986 roku za te pieniadze to krzystna oferta ale czy w ogóle jest sens kupować 110 konny ciągnik bez przedniego napedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...