Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy powiedzcie jaka macie cenę pisklaka kwietniowego....

słyszałem że podobno cena przekroczyła 6 zł.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej wylęgarni. Jak ktoś miał umówione wstawienie w marcu na kwiecień to cena 5,50 + vat.

 

koledzy powiedzcie jaka macie cenę pisklaka kwietniowego....

słyszałem że podobno cena przekroczyła 6 zł.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kutno oferuje po 6,20 zł....wydaje mi się ze to bardzo drogo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o aktualną informację nt. cen jaj i piskląt oraz żywca.

 

Witam na forum na wstępie chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim kolegom gesiarzom dużo dużo zdrowia zadowolenia z pracy i dobrych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dostaję za jajko żywe 3,57zł z watem (Suwałki)

Odpiszcie jaka jest cena w innych regionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam branza! moje ptaki maja juz ok 3 kg srednia zanosi sie na drogie gasieta w czerwcu ale oby zdrowe byly -teraz mialem kichowe niby p;owinny byc mocne bo z pierwszych wylegow ale i tak malo upadkow na szczescie -nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans - no to wagę jak na razie masz dobrą..... a ile mają już tygodni?

ja dopiero miałem wstawienie. Pisklaki mają prawie tydzień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawienie 15 marzec jestem mlody chodowca ale rewolucje w branzy robie i eksperymenty ale wiedza niezla narazie. nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Gans no to dosyc Ci te ptaszki rosną i oby tak dalej!!! Moje miały we wtorek 2 tygodnie no mają tak około 1.2 kg. A moze inni chodowcy pochwalą sie swoimi średnimi wagami przy uboju. Ja w zeszłym roku miałem 3 rzutyi tak: I - 6.86

II - 6.34

III - 6.96 i każde wstawienie to około 1100 sztuk.Pozdrowienia dla wszytkich chodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje mają dzisiaj tydzień czasu, ale nie wazyłem to nie wiem jaką mi wage zrobiły.... wczoraj pierwszy raz dałem im trochę zielonki.....pogoda coraz ładniejsza to może niebawem będe wypuszczał je na wybieg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawienie 15 marzec jestem mlody chodowca ale rewolucje w branzy robie i eksperymenty ale wiedza niezla narazie. nara

 

gans co masz na mysli pisząc że robisz rewolucję i eksperymenty...pochwal no się......

z tego co widzę to sporo tu własnie młodych i ambitnych ludzi......to dobrze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od poczatku kwietnia gesi mam na wybiegu np. ptaszyska sa duze mzdrowe ale sie skubia jak diabli az do krwi -co poradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym sie zwrócić do wszystkich hodowców gesi z apelem! Po raz kolejny podczas tworzenia prawa w naszym wspaniałym kraju zapomniano o reprezentowanej przez nas gałęzi produkcji zwierzecej. Mianowicie miłosciwie nam panujacy wystapili w obronie unijnych pieniędzy przed tzw. rolnikami z marszałkowskiej wprowadzajac nowy system przyznawania dopłat. wg. nowych regulacji płatnosci zwierzece nie przysługuja w przypadku hodowli gesi, na liście znalazły sie praktycznie tylko konie, bydło,owce oraz kozy. Dodatkowym wynikającym z faktu nieobecności gesi na tej liście jest to ze hodowca nie przysługuja uzupełniajace płatnosci obszarowe do uzytków zielonych , które sa przeciez niezbedne w przypadku tego typu działalności. Trzeba wiec uswiadomić Ministerstwu Rolnictwa że istnieje jednak taki typ produkcji w Polsce. Dlatego apeluje o to zeby wszyscy zainteresowani rozwiazaniem tej krzywdzacej dla producentów gesi sytuacji wystosowali stosowne pismo do Ministerstwa oraz Krajowej Rady drobiarstwa która powinna nas reprezentować, a tymczasem jej działalnośc sprowadza sie tylko do pobierania coraz wyzszych z roku na rok opłat za uznanie stada.

W razie jakichkolwiek pytan podaje adres e-mail: karolhenke@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POPIERAM KARLINGTON ,JAK DZWONILEM DO MINISTERSTWA ODPOWIEDZIAL MI WICEMINISTER ODPOWIEDZIALNY ZA PLATNOSCI ,ZE MAMY SLABE ZWIAZKI ,ONE MUSZA TA SPRAWE PORUSZYC. TAK PRYWATNIE KARLINGTON ,SA CHODOWCY KTORZY NIE STOSUJA ZIELONEK W PASZY. JA AKURAT SOBIE TEGO NIE WYOBRAZAM . KOLEDZY JESTEM MLODYM CHODOWCA ,SLYSZALEM ZE JEST ZWIAZEK GESIARZY ,MOZE ONI POWINNI ZBIERAC PODPISY I UDAC SIE DO MINISTERSTWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze sa takowi, ale moim zdaniem stosowanie zielonek wynika z czystego rachunku ekonomicznego - to po pierwsze, a po drugie gesi bez zielonki 'dziczeją' i nie wpływa to pozytywnie na hodowle...to moje subiektywne zdanie... osobiscie nie znam nikogo kto by nie stosował wogóle zielonki. W moim przypadku nie ma nawet mowy o odstawieniu zieleniny, obecnie hoduje nioski wiec a ten typ hodowli rzadzi sie swoimi prawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zwiazek hodowców to takowym jest własnie w naszym przypadku KRD...a jak dział to juz pisałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp. natomiast na pyt. dot. skubania... gesi sie zarywaja jak sa tłuste, albo rosną cholernie szybko...niekiedy nawet nie musza być tłuste wystarczy ze brakuje im wapnia i innych mikroelementów...mozna to poznac po tym ze maja popekane naczynka krwionosne w skurze własciwej... po pierwsze duze znaczenie ma technika skubania, pomaga tez jesli maja jakis akwen na wybiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorki nie doczytałem... twoje sa za młode jeszcze raczej...moze maja za mało miejsca... takie skubanie to wynika z tego ze młode pióra sa przekrwione i jakby to okreslic chyba im smakuja ...wiec sie skubia nawzajem...a duzo ich masz w jednej bandzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie jest ich 3000 i rosna szybko bo sa w 5 tygodniu -to jest moj pierwszy marcowy rzut. jestem mlody gesiarz i nie wyobrazam sobie gesi bez zielonki -narazie jej nie dostaja ale od jutra bede im dawal mlode zyto . w letnim wstawieniu nawet 1 nie byla skaleczona a znajomi mieli walke ale oni nie dawali trawy tylko owies ale byl po 250 za tone ja mimo to i tak na maksa jechalem z zielonka . wiec niby uczylem sie od nich zawodu ale i tak robilem wszystko inaczej. wyczuwa sie ze jestes dobrym chodowca moze maja malo bialka daje im jeczmien z owsem - od jutra sproboje srute slonecznikowa -cena rowna sie ze zbozem a ma 36% bialka .do tej pory dostawaly nawet troche siana i slome jedza zachlannie -czytalem troche i wiem ze gas lepiej trawi wlokno od przezuwaczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o skubanie wybralem firme ze nie wymaga podskubu. mialem wczesne wstawienie 15 marca i duzo zmarzly na wubiegu zmokly a byly 2,5 tygodniowe -i wszystko lux maja po 3 kg srednio -ale koledzy nie ryzykujcie ja jestem kawalerem i nie mam debetu u bankowcow sorry za wymadrzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...