Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Do romek31śl i co tak po prostu mogą wejść na teren gospodarstwa i wszystko oglądać, a można ich nie wpuścić?

 

Oni przyjeżdzali do mnie z przedstawicielami ZD i była to wizyta zapowiedziana choc pewnie nie oficjalnie. Natomiast jeżeli chodzi o mierzenie koryt i ogólny dobrostan zwierząt to mnie odwiedza Wojewódzki Inspektor ds. Handlu Artykułami Spożywczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luśka masz racje ale co tu robić ZD mówi że oferowana cena jest ceną rynkową, a mi inni tzw.prywaciarze za jajo bio.. oferują 4,50 ale według ZD to chyba nie jest rynek bo w nijaki sposób się do tego odnoszą, więc chyba po pierwsze należałoby zmienić definicję rynku która brzmi tak:

 

rynek - niewidzialny mechanizm wzajemnego oddziaływania na siebie nabywców-konsumentów i sprzedawców producentów, w wyniku czego kształtowana jest cena, przy czym interesy obu podmiotów są sprzeczne – nabywca chce jak najtaniej kupić, a producent najdrożej sprzedać.

 

Wniosek - Nabywca kupuje tanio a drogo sprzedaje a producent........sami sobie dopiszcie dalszą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/artykuly/kurczak-indyk-i-ges-ratuja-polska-branze-drobiarska,42178.html

Witam zwróćcie uwage na pierwsze zdanie (Branża drobiarska ma powody do zadowolenia) jestem bardzo z tego powodu dumny i szczęśliwy że osobiście się do tego przyczyniłem, a jeszcze bardziej szczęśliwe są ZD, jak to dobrze współpracować z kimś kto docenia nasze starania i wysiłki a porzede wszystkim dzieli się z nami zyskami oby kolejne lata zaowocowały tak dobrą koniunkturą na polski drób jak do tej pory, i obyśmy żyli z ZD zgodnie i szczęśliwie aż nas komornik nie wykończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam wiadomość od gęś-pol (z powodów technicznych nie może pisać)

Wczoraj na zebraniu z BIK ustalono cenę skupu gęsi na 8,40nett. CENA realna do umowy!!!

W Warszawie na spotkaniu drobiarzy odnośnie skupu gęsi ustalono 8,60netto ,

że to jest cena minimalnej opłacalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animex Iława również modyfikuje postawę: obok ceny minimalnej - która ma zniechęcać innych rolników do podjęcia produkcji gęsi, tak by nie było nadprodukcji gęsiny na rynku,ma funkcjonować cena będąca wypadową z cen 3 wiodących ZD w kraju, nie wiem doładnie których jednym z nich jest ZD Kutno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 24.02.2011r. odbyło się Walne Zgromadzenie Przedstawicieli sprawozdawczo wyborcze członków PZHiPG prezesem został wybrany na następną kadencję p. Józef Gruszczyk. frekwencja była taka jak cena na wszystko co dotyczy gęsi. tak potwierdzam iż była dyskusja na temat cen żywca i że powinna oscylować nie mniej niż 8,60 o cenie jaja była tylko wzmianka że kształtuje się w granicach 3.90 - 4.10 .netto to gdzie jej do ceny 4.65 ceny kalkulowanej wielokrotnie wraz z kolegami sprawdzanej obliczanej z tego wynika że po raz trzeci będziemy produkować jaja poniżej kosztów produkcji . miałbym jeszcze takie pytanko do Lorda Wilmora czy jest członkiem Iławskiego stowarzyszenia i jeśli tak to jak dużą produkcję gęsi ma zdeklarowaną zrzeszenie w biznesplanie przy wkorzystywanych środkach unijnych z góry wielkie dzięki podobne pytanko skierowałbym do GAJORA . Myślę że produkcja naprawdę dobrej gęsi nadal będzie się odbywać w małych gospodarstwach w małych ilościach natomiast wzrośnie przemysł produkcji gęsi tak jak już ma to mjejsce kilkudziesięcio tysięczne stada w pogoni za zyskiem gdzie pogarsza się jakość a co za tym idzie i cena.Jeszcze dochodzą tzw .skoczkowie gdzie jak niema ceny na kurczaku to ci panowie żeby podreperować budżet wstawiają gęsi,niemam im tego za złe ale jest zawsze ale.....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak u was cena jaj. Animex dalej trzyma się twardo ceny 4zł za jajo bio.. ale powoli zaczynam się zastanawiać jak na tym wyjdą na dłuższą metę, kilka stad w tym roku idzie na rzeź a chętnych na nowe wstawienia brak.

Ale każdy kij ma dwa końce hodowcy nioski zaczynają szukać alternatywy dla Animexu i jeśli znajdzie się odbiorca jaj który da więcej na dogodnych warunkach to Animex może mieć problemy z kontynuacją produkcji w takich ilościach jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. drex co do ceny jaja Lublin płaci 3.90 netto i nie ma z kim gadać o wyższej cenie jesteśmy udupieni aż tak mocno bo po dwuch latach dołka wszyscy chodowcy kredytują się w paszy i spłacić paszę mósimy jajkami także ciężko nawet pomyśleć o alternatywie hoć muszę powiedzieć że otrzymaliśmy już dwie propozycje jedna to cena 4.10 netto a druga 4.50 brutto i nic nie możemy zrobić chyba że po pół sezonie. Myślę że narazie w tym roku żaden z zakładów mocno nie ucierpi bardzo poważne problemy zaczną się w przyszłym roku kiedy zbraknie jaj tak jak napisał hugo ja już myślami jestem gdzie indziej i już nie myślę o niosce ,myślę tylko jaknajszybciej skończyć by nie generować jeszcze wiekszych długów i bez gęsi starać się wyjść na prostą zobaczymy. Co do tuczki bez zmian , narazie jaja schodzą czyli pacjeńci na pisklaka są .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Droniem że problem będzie za rok ale początki będą już w roku biężącym niezrobią żywca tyle ile zakładają a rynek nielubi pustkina ich miejsce zajmą węgry sprzedadzą więcej.Za rok nie będzie więcej żywca bo niebędzie jaj może ono kosztować i 10zł ale to i tak 1 jajko i co wtedy ZD tracą dalej rynek na rzecz węgrów.Za dwa lata po odbudowie reprodukci będą mogli wstawiać duże ilości ale żeby odzyskać rynek trzeba być konkurencyjnym czyli niska cena więc tani żywiec tanie jajo czeka nas świetlana przyszłość!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dronio4. Nie jestem w ISPG, ale produkuję/produkowałem żywiec dla Animex Iława. niestety nie bardzo wiem o jakim biznesplanie z wykorzystaniem środków unijnych pytasz. Natomiast z tego co wiem stowarzyszenie na razie zaklepało wczesno-wiosenne wstawienia, natomiast warunki na późniejsze gąski są ciagle negocjowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy mógłbyś powiedzieć w jakjej cenie kg żywca stoważyszenie zaklepało wczesno-wiosenne wstawienia? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieście się że macie za jajo 3,9 .W pomorskim jojo 3zł i my mówimy że mamy tyły. A Ci co chodują trzode- To dopiero mają tyły. Jedno zdanie do szefów ZD. LUDZE my musimy inwestować ,tylko z czego. Wasz interes to też nasz interes.Pamiętajcie o tym!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drożejące paliwo pociągnie za sobą szereg podwyżek,trzeba liczyć się z każdą wydaną złotówką,bo łatwo odchodzi,ale bardzo ciężko przychodzi.Stwierdzenie jakie dzisiaj słyszałem,że cena oferowana przez ZD jest bardzo dobra,to czysta kpina.Ta cena nie pokrywa 90% kosztów produkcji,gdzie o zysku trzeba zapomnieć.Ci co podpisali umowy,liczą tylko podstawowe koszty tj.pisklę,pasza,zboże,a zapominają o całej reszcie(woda,energia,paliwo,witaminy,antybiotyki,środki dezynfekujące,opał,robocizna).Pięć razy trzeba się zastanawiać nad podjęciem odpowiedniej decyzji,bo nieprzemyślane mogą być katastrofalne w skutkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak to jest możliwe że ROLDROP Tomaszów proponuje 7,2 zł za gęś tuczoną i to jest ostateczna cena -------------(niech ten francuz zaproponuje u siebie taką)

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ptys to jest bardzo proste są hodowcy świadomi którzy potraią liczyć i są hodowcy którzy uwielbiają harówę bo jak jej niema to są horzy i takich ja nazywam pcjentami najgorsze w tym jest to jeszcze że nie potrafią odróżnić 0 od 9 sam mam takich znajomych poprostu ręce opadają i nieraz zadaję sobie pytanie po co bronić i narażać się dla takich ludzi i odpowiedż jest jedna , to bieda i głupota a na te dwie choroby nikt nie wynalazł lekarstwa. Następną horobą są unijne pieniądze gdzie ich dobroczynność jest tak chorobliwa że co niektórzy pare razy korzystają z tego dobrodziejstwa i majątek im tak urósł że przerośli samych siebie i dziś mogą produkować i po 7.00 zł. do czasu bo znam już takich kolegów którzy mają olbrzymie problemy z firmami windykacyjnymi i nie z samą produkcją bo w produkcji byli już robotami a nie ludżmi i ich głupia zachłanność dprowadziła do wielu różnych tragedii.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nawiązać do wypowiedzi Luśki no nic ująć nic dodać strzał w dychę. To się nazywa prognozowanie rynku.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś umilkło na forum odnośnie negocjacji cen z ZD za żywiec na obecny sezon. Z tego co się orientuję to max cena to 8zł netto na wstawienia wiosenne, a już na majowe 7,8 zł/kg.

Kuszą iż może być lepiej wszystko zależy od ceny zbóż po żniwach - paranoja przy majowych do żniw ok 3 miesiące, w najlepszym układzie przy skarmianiu paszami G1- cena ok 1360 zł/tonę i G2- cena nieznana ale spodziewana 1200-1300 zl/tonę w sumie do 8 miesiąca, zostaje przednówek i najwyższe ceny oraz loteria po żniwach. Nigdy nie jest wiele taniej niż analogicznie rok wcześniej ceny się normują dopiera we wrześniu czyli po żniwach. Mając układ z wróżką przewidzimy jak będzie. Realnie patrząc nie będzie tanio. Nawet Ci co mają swoje zboże kalkulują i jasno widzą że lepiej sprzedać niż skarmiać.

Pacjentom życzę powodzenia bo ich rozumiem, ale nie macie się co łudzić: narobicie się a zysku tyle co w ... (w tym wypadku co na rękach bąbli).

Ja się wahałem ale z tą ceną nie będę walczył z gęśmi. Kapsy też nie pomogę innym nabijać - dość dwa sezony na krawędzi i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z hugo16 w 100%.Ja zboże sprzedałem,poszło jak świeże bułeczki.Żałuję,że nie zrobiłem tego w tamtym roku,teraz trzeba obserwować rynek i czekać na lepsze czasy na gęś.Mając alternatywę szkoda pchać się w to bagno i nabijać kasę ZD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! I po podsumowaniu sezonu 2010 lepiej było nie hodować tylko zboże teraz sprzedać i byłoby więcej kasy jak po tej hodowli (nawet obornik nie był darmo!!!)

SZKODA SŁÓW I CZASU (MAJTKI OPADAJĄ!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś zwracam honor. Też ostatnio słyszałem że Bik płaci narazie najwięcej.

Współpracował ktoś z tą firmą,albo zamierza w tym sezonie??

Jak jest z klasyfikacją, jakie daje pisklaki(czy w miare zdrowe),i jak jest z płatnością,jaki termin i czy się wogóle wywiązuje??

 

Dużo wogóle pozostało hodowców walczących o cenę, czy już wszyscy spokojnie czekają na przywóz pisklaków,a umowy leżą w domciu z jakże fantastyczną cena żywca podpisaną na kontrakcie 7,2 netto????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz111@ to jest tak 7,2 netto proponuje i jest nie ustępliwy (ponoć)ROLDROP[ AMINPOL 7,2netto za "grilówkę" 9-tyg.]

Więc jak na tą cenę można przyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...