Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co się tak boisz tego roundup-u?Ja sobie dałem spokój w zeszłym roku z opryskami w zbożu na perz i pojechałem po żniwach glifocytem-tak najlepiej. a przy uprawkach pomyśl ile kasy pójdzie na rope...a w 100% nie zlikwidujesz tego dziadostwa,Wierz mi bo próbowałem wszelkich metod ale chemia najlepiej wypadła.Wreszcie mam czyste pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na perz w jęczmieniu?
roundap na 2tyg. przed zbiorem

Tylko nie bierz tych nasion do siewu bo wschody jakieś 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się tak boisz tego roundup-u?Ja sobie dałem spokój w zeszłym roku z opryskami w zbożu na perz i pojechałem po żniwach glifocytem-tak najlepiej. a przy uprawkach pomyśl ile kasy pójdzie na rope...a w 100% nie zlikwidujesz tego dziadostwa,Wierz mi bo próbowałem wszelkich metod ale chemia najlepiej wypadła.Wreszcie mam czyste pole.

 

ok jaka dawka tego oprysku? i po ilu dniach moge ruszyć z jakas uprawka? wiem ze to jest na etykiecie ale to nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na perz w jęczmieniu?
roundap na 2tyg. przed zbiorem

Tylko nie bierz tych nasion do siewu bo wschody jakieś 50%.

Jeżeli opóźni się oprysk do prawie dojrzałego ziarna to nie będzie wpływu na kiełkowanie. Badałem pryskaną tok pszenicę i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się tak boisz tego roundup-u?Ja sobie dałem spokój w zeszłym roku z opryskami w zbożu na perz i pojechałem po żniwach glifocytem-tak najlepiej. a przy uprawkach pomyśl ile kasy pójdzie na rope...a w 100% nie zlikwidujesz tego dziadostwa,Wierz mi bo próbowałem wszelkich metod ale chemia najlepiej wypadła.Wreszcie mam czyste pole.

 

ok jaka dawka tego oprysku? i po ilu dniach moge ruszyć z jakas uprawka? wiem ze to jest na etykiecie ale to nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistosci

 

Jak pamiętam to było to chyba 5L/1ha przy 200L cieczy na 1ha. Efekt wiadomo jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens stosować chemię na zamierające rośliny (przed zbiorem zboża)? Co perz miał zjeść to i tak "zjadł" a zabieg będzie mało skuteczny. Sierpień ma to od siebie, że jest jeszcze ciepło a deszcze sprzyjają szybkiemu odrostowi roślin a co za tym idzie dobremu pobieraniu przez liście składników "odżywczych". W takich warunkach zabieg jest 101% skuteczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens stosować chemię na zamierające rośliny (przed zbiorem zboża)? Co perz miał zjeść to i tak "zjadł" a zabieg będzie mało skuteczny. Sierpień ma to od siebie, że jest jeszcze ciepło a deszcze sprzyjają szybkiemu odrostowi roślin a co za tym idzie dobremu pobieraniu przez liście składników "odżywczych". W takich warunkach zabieg jest 101% skuteczny!

Śmiem się nie zgodzić, moim zdaniem oprysk w zbożu jest skuteczniejszy niż na młode rośliny a wynika to ze sposobu i kierunku przemieszczania sie glifosatu w młodej i starej roślinie. Już to kiedyś opisywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku odmłodził się jęczmień jary i całość prysnąłem glifosatem i na polu gdzie był perz został spalony (a miałem robić zabieg na ściernisko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że najlepszą uprawą eliminującą perz jest gryka. bardzo dobre efekty uzyskałem w zeszłym roku - wzrost perzu ograniczony w 90

%. A grykę można sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej minimalnej temperaturze można prysnąć roundapem ale tak żeby oki podziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia wiem, że najlepszą uprawą eliminującą perz jest gryka. bardzo dobre efekty uzyskałem w zeszłym roku - wzrost perzu ograniczony w 90

%. A grykę można sprzedać.

A w moim rejonie mowi sie tak "kto sieje grykę i proso to chodzi boso"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko w zwiazku z perzem czy gdy zasieje zboze (pszenzyto)to bende mugl to popryskac na wiosne. Da rade czy nie jak by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie wzgledem perzu czy moge popryskac zboze (pszenzyto) po wschodach lub na wiosne. jesli tak to podajcie nazwy srodkow.z gury dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie wzgledem perzu czy moge popryskac zboze (pszenzyto) po wschodach lub na wiosne. jesli tak to podajcie nazwy srodkow.z gury dzieki
atributt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można jeszcze prysnąć ściernisko glifosatem o tak puźnej porze i czy podziaŁa. Na wiosne będzie zboże lub gorczyca na nasiona.

Jaki środekwybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskanie o tak póżnej porze jest niewskazane gdyż środek nie zostanie rozprowadzony do korzeni a przede wszystkim o to chodzi i perz opuści się przed żniwami nawet jakbyś pryskał Randap-em Turbo to efekt będzie połowiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można jeszcze prysnąć ściernisko glifosatem o tak puźnej porze i czy podziaŁa. Na wiosne będzie zboże lub gorczyca na nasiona.

Jaki środekwybrać.

Jak gorczyca to orka teraz a wiosną oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oprysk czym?glifosatem na rosnącą gorczyce??!!!
przed uprawą pod gorczyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oprysk czym?glifosatem na rosnącą gorczyce??!!!

a może po wschodach graminicydem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak popryskaŁem 31.X daŁem 4l Tajfuna + 8kg siarczanu amonu + 300l wody na 1ha. Jaśli nawet podziaŁa w 50% to przy tak dużym zachwaszczeniu jakie jest i tak będe zadowolony.

Szkoda tylko że od soboty co noc przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...