Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

szybko obrotowy znaczy z przekładnią planetarną?? z takim rozrusznikiem zapali przy -15?

Czy zapali to zależy od stanu silnika, ale kręcił będzie elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby lepiej odpalał przy wysokim mrozie załóż grzałke w blok silnika i akumulator o dużej pojemności. Wtedy zima nie powinna cię zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tuleja pękła

Gdyby pękła tuleja, to woda byłaby tylko na jednym tłoku, a to mi wygląda na defekt głowicy, pękła centralnie między kanałem wodnym a kanałem dolotowym lub wydechowym.

Najlepiej to sprawdzić podczas zdjętej głowicy, nalać wody równo z górą bloku, jeśli wody ubędzie to wiadomo, że leci cylindrem, a jeśli wody nie ubędzie, to winna głowica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby lepiej odpalał przy wysokim mrozie załóż grzałke w blok silnika i akumulator o dużej pojemności. Wtedy zima nie powinna cię zaskoczyć.
jest miejsce w blogku na grzałke ?? a co do akumulatorów to włozyłem 4x6v (190Ah)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby lepiej odpalał przy wysokim mrozie załóż grzałke w blok silnika i akumulator o dużej pojemności. Wtedy zima nie powinna cię zaskoczyć.
jest miejsce w blogku na grzałke ?? a co do akumulatorów to włozyłem 4x6v (190Ah)

 

Miejsce na grzałke jest po prawej stronie. Tak wygłada grzałka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286760725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wiem na ilu tlokach jest woda poniewaz przed rozebraniem tego silnika jeszcze ciagnik zaplilem i woda poszla kominem:(wiec ta wode z tlokow wyrzucilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz wode na tlokach, to uruchomienie silnika jest praktycnie niemozliwe, po prostu woda nie jest w stanie sie prezyc tak jak powietrze - pewnie wode miales w kominie lub bylo jej bardzo malo na tloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak (1012), że czasami nie chciał gad kręcić, oczywiście wody w chłodnicy ubywało na początku mało. Więc gdy nie chciał przekręcić (bo na jednym tłoku była woda), wtedy kręciłem ręcznie ( za ząbki łyżką) jeden obrót kołem zamachowym i palił wywalając na dach i szybę to co było w cylindrze. Ale sytuacja zaczęła się pogłębiać i wody wywalało coraz więcej podczas pracy w polu przez korek chłodnicy. Zdjeliśmy głowice i okazało się, że uszczelka pod głowicą w jednym miejscu między cylindrem, a kanałem wodnym jest jak miniaturowy durszlak. Założona jest nowa i wszystko gra już jakieś 650/mtg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy nie wiem na ilu tlokach jest woda poniewaz przed rozebraniem tego silnika jeszcze ciagnik zaplilem i woda poszla kominem:(wiec ta wode z tlokow wyrzucilo

Ale miałeś problemy z odpaleniem ciągnika czy normalnie zapalił tylko wyrzuciło wode z tłumnika?

Jeśli miał byś wode na tłokach to ciężko było by go wogóle odpalić a po odpaleniu to tłumnikiem szła by para wodna ze spalinami czyli dymił by na biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bylo go bardzo ciezko zapalic musialem go zaciagac innym ciagnikiem i wlasnie bylo tak ze juz od dluzszego czasu ubywalo wody w chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie tak jak kolego mowisz jak juz zaczal chodzic to szedl z tlumnika taki bialy dym i wyrzucalo duzo wody i zaraz go zgasilem bo wiedzialem mniej wiecej co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Swietnie radzi sobie z pługiem na 3 skiby nawet w najcięższej ziemi.

Mój 4514 jest 2001 roku na kołach 16-30 z tyłu i z 12biegami do przodu i 4 w tył.

W lekkich ziemia da się nim orać nawet na 4 skiby.

ZAczepiam mu rozrzutnik na 5,5 tony".

 

Ja mam model niższy 4512 w trzech skibach to nie bardzo ma co robić nawet na cięzkiej ziemi, rozrzutnik 6 tonowy ciągnie bez problemów, w mojej okolicy każdy 4514 chodzi z pługiem czteroskibowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co mogło się stać w U-912 z dzwignią od szybkozłączy. W jedną stronę działa a w drugą nie. Czyli np podnoszę talerzówkę hydrauliczną i idzie w górę, lecz gdy chcę żeby koła poszły po opuszczeniu maszyny do góry to nie podnosi, to samo z kiprowaniem przyczepy, podniosę, lecz w drugą stronę nie mogę wymusić opadania tylko powoli pod swoim ciężarem opadnie. Podnośnik bez problemu podnosi pług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wymusisz opadania to ursus a nie np.mf

 

Może się żle wyraziłem, ale chodzi o to że jak zapodam siłownik dwustronnego działania to mogę ten siłownik wysunąć, ale już go nie schowam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie, co mogło się stać w U-912 z dzwignią od szybkozłączy. W jedną stronę działa a w drugą nie. Czyli np podnoszę talerzówkę hydrauliczną i idzie w górę, lecz gdy chcę żeby koła poszły po opuszczeniu maszyny do góry to nie podnosi, to samo z kiprowaniem przyczepy, podniosę, lecz w drugą stronę nie mogę wymusić opadania tylko powoli pod swoim ciężarem opadnie. Podnośnik bez problemu podnosi pług.

a ile masz wyjsc szybko złączy jak masz 4 to moze nie wte co trzeba podłańczasz, bo jak 2 to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie, co mogło się stać w U-912 z dzwignią od szybko złączy. W jedną stronę działa a w drugą nie. Czyli np podnoszę talerzówkę hydrauliczną i idzie w górę, lecz gdy chcę żeby koła poszły po opuszczeniu maszyny do góry to nie podnosi, to samo z kiprowaniem przyczepy, podniosę, lecz w drugą stronę nie mogę wymusić opadania tylko powoli pod swoim ciężarem opadnie. Podnośnik bez problemu podnosi pług.

a ile masz wyjsc szybko złączy jak masz 4 to moze nie wte co trzeba podłańczasz, bo jak 2 to nie wiem.

 

Mam 4 szybko złącza, i na pewno wkładam w te co trzeba(po prawej stronie patrząc z tyłu, mam te dwa ursusy od kilku lat), wcześniej działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moga być po prostu wyrobione końcówki od węży i olej nie chce "wracać" szybciej

Nie wże są ok sprawdzane pod innym ciągnikiem. Na szybko złączu w ciągniku na jednym z wyjść/wejść brakuje ciśnienia, kulkę można palcem wcisnąć i olej nie leci. Usterka tkwi gdzieś w ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie podłączasz czasem pod swobodny powrót tej jednej?

weż podłącz po górne gniazda prawe i lewe i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie podłączasz czasem pod swobodny powrót tej jednej?

weż podłącz po górne gniazda prawe i lewe i zobacz

 

Jeszcze raz podkreślam, że mam tylko ciśnienie na jednym z szybko złączy. Dwa po lewej stronie działają ale jak używam podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...