Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę na raty robię ten przeciek (dobrze, że deszcz pada ) Teraz mam problem ze zdjęciem pierwszej tarczy wariatora. Najpierw ściągnąłem łożysko - to na zdjęciu:

78447385tw2.jpg

Za nim poszła tarcza. Tylko, że przesunęła się do pewnego momentu i stoi:

86120122wl9.jpg

Coś może jeszcze ją blokować? Czy po prostu wsadzić łom i porządnie szarpnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombajnista robi jednym jakieś 100 godzin. Dostał w tamtym roku 3500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to ha? płacisz mu tylko za koszenie? czy też przygotowanie codzienne itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodził rano, ale nie robił wszystkiego, bo dużą część przygotowania sami robiliśmy. Szkoda troche, że dopiero teraz mówi. To zaufany chłopak, ale teraz szef mu nie chce dać urlopu w pracy - wiadomo, brak rąk do pracy. Bede musiał sprzedać jednego kombaja. Z resztą eldorado na usługach już dawno się skończyło a z każdym rokiem jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem w 98 wtryski. Mam silnik perkinsa, założyłem zamienniki z firada. Macie jakies doświadczenia z tą firmą? Kombajn rok stał, bałem się, że nie zapali silnik, ale przekręcił kilka razy i zapalił heh. Nawet rekord zadbany z 1997 roku tak nie zapalał mi po długim posotoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w tym rekordzie po rocznym postoju paliwko schodziło. Wczoraj odpalałem 96, ma silnik mercedesa. Zapalił od pierwszego strzału, jak moje Tico na ciepłym silniku heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiał ktoś z Was sita w claasie? U mnie brakuje kilku blaszek. Da rade to zrobic samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 96 w jednej połówce mam równe blaszki po obu stronach, a w drugim jedne są krótsze, a drugie szersze. Te szersze mają po 32 cm i chyba cięzko będzie takie dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 96 w jednej połówce mam równe blaszki po obu stronach, a w drugim jedne są krótsze, a drugie szersze. Te szersze mają po 32 cm i chyba cięzko będzie takie dokupić.

A nie lepiej i prościej będzie całe sita dokupić? Jak już część blaszek wyleciała to reszta też niedługo wypadnie.

Na allegro ktoś się ogłaszał zę dorabia całe sita, nawet całkiem niedrogo tylko nie wiem jak z jakością. Jeżeli się nie mylę to firma rolmako też coś takiego robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działają czujniki strat ziarna w kombajnie john deere 1188 (jeżeli wie ktoś jak działają w innym kombajnie to też może mi to coś pomoże) i jak można je w łatwy sposób sprawdzić same czujniki znajdujące się przy sitach lub przy wytrząsaczach? A może ma ktoś jakąś instrukcje po polsku jak należy sprawdzać takie czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem i nie dzialaja i chcialbym sie dowiedziec jak srpawdzic poszczegolne czesci co dokladnie nie dziala i nie wiem jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciek naprawiony Wystarczyło założyć ściągacz i obręcze zeszły.

 

czyli bylo tak jak mowilem... 2 lata temu koles tez to robil.. przyjezdzal sie pytal zagladal szukal...powiedzialem mu jak zrobic.. robili we 3 caly dzien... wlasnie ta tarcza stanela... wieczorem przyjechal po mnie... 3 szarpniecia i poszlo... oczy im na wierzch wyszly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żniwa rozpoczęte!!!!!

Gmina Leśniowice woj Lubelskie

Jęczmień ozimy

35ary-2tony-czas:35minut z rozładunkiem

CLAAS PROTEKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ma ktoś z was Deutz Fahra Toplinera 4080 HTS interesuje mnie ile ta maszyna jest w stanie wykosić w godzinkę i czy są to jeszcze w miarę chodliwe maszyny tzn czy jak go kupię to np w następnym sezonie nie bedzie kłopotu by go sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy ma ktoś z was Deutz Fahra Toplinera 4080 HTS interesuje mnie ile ta maszyna jest w stanie wykosić w godzinkę i czy są to jeszcze w miarę chodliwe maszyny tzn czy jak go kupię to np w następnym sezonie nie bedzie kłopotu by go sprzedać...

2,5 -3 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawiał ktoś z Was sita w claasie? U mnie brakuje kilku blaszek. Da rade to zrobic samemu?

 

 

 

 

No pewnie, można kupić takie "blaszi" i ''druty'' ale uważaj spawaj tylko migomatem bo spawarka ci to spali!!! Nie zapomnij o wymontowaniu wcześniej sitów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawiał ktoś z Was sita w claasie? U mnie brakuje kilku blaszek. Da rade to zrobic samemu?

 

Da radę bez problemu - blaszki kupisz u Korbanka (ale drożej i komplet 5 szt - tak miałem w tamtym roku, więc kupiłem u Gąski pod Krakowem. Wysyłają. Klepnij w googlach Gąska i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba

Wymieniłem panewki na wytrząsaczach w Do98, jak właczyłem młocarnie i popracowała sobie z pół godziny to wał był gorący. Dołożyłem po blaszce, ale efekt nie znika, a luz na wytrząsaczach jest wyczuwalny. Ma tak być czy nie - nigdy wcześniej nie sprawdzałem czy wał jest gorący czy nie.

Odpalcie proszę maszyny i dajcie znać.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile placicie kombajnistom? u mnie w ubieglym roku w przeliczeniu na ha to wyszlo ok 22 zl/ha. clasem robil 1ha srednio w godzine, do tego swoje ok 7 ha wykosil sobie za friko, rano razem przygotowujemy kombajn, no i pomaga w remontach, to duzo czy malo? tak sie zastanawiam bo jak w tym roku prawie sam naprawialem (tylko czasami cos pomagal) i wywalilem polowe oszcennosci w kombajn to sie tak zastanawiam i mysle ze on ma lepiej niz ja chociaz mam kombajn. wiec powiedzcie szczerze jak to widzicie oraz jak wy placicie chlopakom.. prosze o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłum roku szukałem kombajnisty i nawet był chętny, na początku zgodziliśmy się na 30 zł/h, a potem zadzwonił że chce 35. Wkurzyłem się i sam kosiłem i tak będzie chyba też w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem w tamtym sezonie 25 zł za godzinę efektowną pracy za naprawy i przeglądy codzienne5 zł za godzinę .na stronie korbanków jest oferta 30 zł brutto odjąć 19procent dla darmozjadów to do ręki zostaje 24.30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszki do sit kupisz też u Agrojana PCIM ostatnio porównywałem ceny są trochę tańszą firmą niż Gąska z Gotkowic i możesz negocjować cene prowadzą też wysyłkę 7 dni w tygodniu .jeżeli chodzi o druty do sit to ja wstawiałem drut ze stali nierdzewnej tz kwasówkę 4mm można kupić na każdym większym składzie stali taki sam stosuje do nawlekania klepiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...