Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Po dlugich przemysleniach kupilem Claasa Mega Dominatora 204 II z 97 roku super maszyna juz go wyprobowalem w tym roku polozylem juz nim 15 ha rzepaku super sprawa zachodnie maszyny gorzej tylko z cenami czesci spalil mi sie Bordinformator a za nowego chca 5000zl moze ktos ma na sprzedaz ten komputer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYł kiedyś na allegro za 2000zł. A jak Ci się mógł spalić? A może jakiś przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]Witam mam pytanko w Claas dominator 98 sl szlifowałem panewki na wytrząsaczach

dokręcając uważałem aby byl luz po młódce walek na wytrząsaczach robi mi się goracy dodam ze leciutko je posmarowałem smarem’=’ i nie wiem czy to nie przez to czy przytrafiło się to komus ze się grzał wałek wytrząsaczy i co radzicie zrobiż już zrobiłem wększy luz i nie pomaga

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od smaru, w 96 sa kalamitki do marowania w tych panewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie mogę kupić licznik hektarów mam deutza toplineta 4080 hts i jest czujnik na kole ale w kabinie nie ma zegara....!

czy jest gdzieś na dolnymśląsku jakiś bezpośredni importer części do tej maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
]Witam mam pytanko w Claas dominator 98 sl szlifowałem panewki na wytrząsaczach

dokręcając uważałem aby byl luz po młódce walek na wytrząsaczach robi mi się goracy dodam ze leciutko je posmarowałem smarem’=’ i nie wiem czy to nie przez to czy przytrafiło się to komus ze się grzał wałek wytrząsaczy i co radzicie zrobiż już zrobiłem wększy luz i nie pomaga

Pozdrawiam

U nas koles poprzewiercał panewki i pozakladał kalamitki smaruje je smarem grafitowym i mowi ze jest wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uściślając temat grzejącego się wałka przetząsaczy to jaką temp.

osiąga u was wałek -czy letni,dobrze letni ,średnio gorący (nie parzy w ręke

bo taki jest u mnie. Jeżeli jest wszystko ok.to chyba powinien być,

letni.Czy można jeżdzić jak jest gorący , co mopże być przyczną,

może krzywy wałek prosze o szersze wypowiedzi bo nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura wału jest taka, że chwycę go ale za długo nie potrzymam bo parzy. Spróbuje może zagrzać wodę i dotknąc garnka aby chociaż w przybliżeniu określić zakres, ale nie wiem czy to co komu da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BYł kiedyś na allegro za 2000zł. A jak Ci się mógł spalić? A może jakiś przekaźnik

 

Spalony jest bo byl u mnie serwis Claasa robilem przeglad maszynie i gosciu zajrzal i wystarczylo powachac go i od razu czuc spalonum plastikiem. A moze znacie strony producentow stolow do rzepaku najbardziej zalezy mi na stronie producenta lub tez dystrybutora stolow Biso nigdzie nie moge znalezc no chyba ze znacie ceny nowych lub wiecie gdzie jest uzywany Biso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy jest mozliwość naciagnięcia pasa od młócarni w claas dominator 98 sl bo tam go naciaga sprężyna czy ja sie dokręca bo zdaje mi sie ze jest zaluzno. Bo ztego co wiem ze w 108 claas jest srubami naciagany prosze o pomoc bo mi wrzepaku łapie młócarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiju i co taki serwis Claasa robi? Mają części ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze maja czesci przy sobie ale podstawowe przyjechali Mercedesem Vito oleje i filtry pozmieniali aa i jeszcze klime nabili i sito zmienili i jest gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki kombajn polecacie kupic mam na ten cel ok 25tys i nie wiem...myslalem o new holland ale za ta kase tylko te starsze ....prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem zapytać czy wie czasami ktoś jaki numer ma farba na kombajny claas, chodzi mi o zieloną bo mam zamiar malować i nie wiem za bardzo jak dopasować żeby była dobra, proszę o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałem zapytać czy wie czasami ktoś jaki numer ma farba na kombajny claas, chodzi mi o zieloną bo mam zamiar malować i nie wiem za bardzo jak dopasować żeby była dobra, proszę o podpowiedzi

Nobiles L-76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jaki kombajn polecacie kupic mam na ten cel ok 25tys i nie wiem...myslalem o new holland ale za ta kase tylko te starsze ....prosze o rade

Sprecyzuj na ile ha ten kombajn potrzebujesz ,czy na usługach bedziesz chciał kosic(czy masz taka mozliwosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferuje materialy do napraw kombajnow Claas Lexion, Mega , Medion , Dominator . Posiadam rowniez inne materialy do urzadzen firmy Claas takie jak sieczkarki, prasy, zagrabiarki, podnosniki teleskopowe. Jestes zainteresowany napisz do mnie.

 

technika@kostencki.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie lejecie oleje hydrauliczne do swoich kombajnów. Najbardziej mnie interesują kombajny john deere a szczególnie 1188. Jeszcze mam pytanie do użytkowników kombajnów john deere: jak ustawiacie swoje kombajny do zbóż takich jak żyto, przenżyto, jęczmień, owies? Dokładnie chodzi mi o szczelinę i obroty młocarni oraz obroty wialni i jak mocno uchylone sita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospinałem dzisiaj Dominatora 98S i jak włącze młocarnie i heder to piszczy brzęczyk i świecą kontrolki. Jak dam na pełne obroty, to oprócz jednej wszystkie gasną. Świeci taka, na któej narysowany jest ni to wiatrak, ni to młocarnia... Wszystko się kręci dobrze. Co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pospinałem dzisiaj Dominatora 98S i jak włącze młocarnie i heder to piszczy brzęczyk i świecą kontrolki. Jak dam na pełne obroty, to oprócz jednej wszystkie gasną. Świeci taka, na któej narysowany jest ni to wiatrak, ni to młocarnia... Wszystko się kręci dobrze. Co może być?

Prawdopodobnie jest to kontrolka od sieczkarni . Czy miałeś i sieczkarnie załaczoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pyatnie==ile trzeba wlać oleju do zwojnicy w kombajnnie Massey Ferguson 186== za szybka odpowiedz wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pyatnie==ile trzeba wlać oleju do zwojnicy w kombajnnie Massey Ferguson 186== za szybka odpowiedz wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz śrubę kontrolną (gdzieś w połowie zwolnicy) i lejesz aż się przeleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...