Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

piszecie o jęczmieniu paszowym?? bo umnie w browarnym lepiej żeby były ości ponieważ nie są traktowane jako zanieczyszczenie ipłacą mi za nie tyle samo co za jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszemy o paszowym i lepiej jest sprzedać lub zmielić bez ości.

Dzięki za odpowiedzi dla FREZ-a, MARCIN-a 2, RAPS-a.

Co do łamacza ości to widziałem na stronie CLAASA młocarnię od nowego DO i jak mi się wydaje też jest tylko listwa na początku klepiska. Ale ciekaw jestem czy w starszych Seria 6 lub 8 nie było rozwiązań jak w merkatorach (jakieś blachy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak piszemy o paszowym i lepiej jest sprzedać lub zmielić bez ości.

Dzięki za odpowiedzi dla FREZ-a, MARCIN-a 2, RAPS-a.

Co do łamacza ości to widziałem na stronie CLAASA młocarnię od nowego DO i jak mi się wydaje też jest tylko listwa na początku klepiska. Ale ciekaw jestem czy w starszych Seria 6 lub 8 nie było rozwiązań jak w merkatorach (jakieś blachy)?

 

Owszem były,mam dominatora 86 i ma w klepisku 2 listwy odkłaszające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcecie mieć ości w jęczmieniu to poczekajcie kilka dni z młóceniem to napewno odlecą. Ość jak nie zkruszeje to nie odpadnie od ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chcecie mieć ości w jęczmieniu to poczekajcie kilka dni z młóceniem to napewno odlecą. Ość jak nie zkruszeje to nie odpadnie od ziarna.

Dokładnie jestem takiego samego zdania i potwierdzam to z własnego dośwaidczenia, za wcześnie nie warto kosić, bo nieciekawie w zbiorniku wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się fergusona, lepiej weż dronningborga prawie to samo co ferguson ale normalny gwint i wiele ulepszeń i prostrza budowa. Są tam np dwie wialnie, dobrze czyszczą, szybkie, małą palą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chcecie mieć ości w jęczmieniu to poczekajcie kilka dni z młóceniem to napewno odlecą. Ość jak nie zkruszeje to nie odpadnie od ziarna.

 

Chyba macie rację. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do obijania osci w jeczmieniu to u nas w bizonie jak go kupilismy to przez 2 lata nie mozna bylo obic nawet po dobrym dostaniu zboza, (klepisko i cepy nowe i proste)

Szczelina praktycznie 0 obroty ponad 1000 i osci w zbiorniku sa nadal. Gdzies sie dowiedzialem o zaslepkach na klepisko i w tym roku jak jak rozebralsmy kombajn to faktycznie pod klepiskiem na samym poczatku sa jakies uchwyty (kawalek plaskownika) dorobilismy sami te zaslepki z kawalka blachy, masa przechodzaca przez cepy na samym poczatku zabija te zaslepki i blokuje chyba 5 plsakownikow mlocarni przez co zboze nie opada odraznu na podsiewacz tylko idzie dalej przez klepisko optracajac wasy jeczmienia. Po tej malej modernizacji jak w tym roku kosilismy jeczmien zimowy (niektory bardzo trudny do obicia) to szczelina taka jak na żyto, beben sobie chodzil na 900 obr a w zbiorniku nawet jednej malej osci, malo tego w slomie i na ziemi zadnego zgubionego ziarka

 

mam nadzieje ze pomoglem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego te zaślepki na klepiskojak powiadasz to z regóły standart w Claasach wystarczyło tylko przestawienie jednej dźwigni i klepisko było "otwarte bądź zamknięte" w załeżności od potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kolego te zaślepki na klepisko jak powiadasz to z regóły standart w Claasach wystarczyło tylko przestawienie jednej dźwigni i klepisko było "otwarte bądź zamknięte" w załeżności od potrzeby

 

 

Dokładnie tak ja mam w kombajnie CLAAS COMPACT 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej danex a myślisz że te zaślepki w bizonie to powinny byc cały czas bo my sie nigdy nad tym nie zastanawialiśmy (nawet nie wiedzieliśmy) zawsze kosił dobrze i czysto więc chyba je ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe, w bizonie tez sa na wyposazeniu standardowym no ale niestety juz nie na dziwgni tylko trzeba je zakladac recznie:(

 

Bizon to jednak polska mysl techniczna wiec nie ma co wymagac rewelacji, zreszta nie wiem jakby tam mozna bylo roziwazac zamontowanie tych zaslepek ruchomych na dzwigni, gdzi by mialy sie one chowac??

 

My je zalozylismy i raczej beda na stale bo po godzinie pracy sie tam tak ubilo roznego syfu ze jest problem z wyciagniecie tego, ale one nie przeszkadzaja w niczym a nawet pomagaja w kazdym innym zbozu (lepsze domlacanie klosow).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

141daniel

 

Produkcje Rekordow zakończona w roku 2004 z tego co pamietam, i jak slyszalem to ostatnie egzemplarze kosztowaly okolo 290 tys ale nie wiem czy to prawda bo jest to info od znajomego a nie od jakiego dilera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszecie o jęczmieniu paszowym?? bo umnie w browarnym lepiej żeby były ości ponieważ nie są traktowane jako zanieczyszczenie ipłacą mi za nie tyle samo co za jęczmień

racja racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TURDUS może być

Daj sobie spokuj z Turdusem do silnika JD

Co lepiej LUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danex.

Czytam i widzę że znasz się na rzeczy. Poprzednio miałem Clasa protectora w którym za pomocą dźwigni obracanej o 90 stopni ustawiało się blachy pod klepiskiem albo w kierunku osi bębna (do zwykłego młócenia) lub przymykało wylot z klepiska (do młócenia ości). A teraz mam Dominatora 78 i jak widzę zamiast tego włożono w dwa pierwsze segmenty klepiska takie listwy podobne do cepów (prawa i lewa). I chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników Dominatorów serii 8 czy coś podobnego mają i czy się to sprawdza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie zastanawiam sie nad kupnem kombajny class w gre wchodza modele domianator 56 66 76 ktory jes dobry czy one maja wymienne sita na co zwazac przy zakupie i jescze czy te mniejsze dominatory np 56 ma heder powyzej 3 m czyli 3.6m dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TURDUS może być

Daj sobie spokuj z Turdusem do silnika JD

Co lepiej LUX

No teraz to naprawde dałeś czadu Jak ktoś dba o silniki w sprzętach, to nie leje do nich żadnych pierdołów, szczególnie do silników w maszynach marki JD, Fendt, czy innych legendarnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do użytkowników F514, F512 jak ustawiaćie swoje kombajny dorzepaku, znaczy obroty młocarni, sita??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie część instrukcji po polsku do kombajnów claas dominator seria 88-108. Mój nr gg: 1156265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęśli masz coś na temat obtrącania ości z jęczmienia to wyślij mi na e-mail. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do użytkowników F514, F512 jak ustawiaćie swoje kombajny dorzepaku, znaczy obroty młocarni, sita??

- młocarnia, jak nie ma przekładni to jak najmniejsze - czyli około 650 - jak z przekładnią to im suchszy tym mniejsze nawet 450 tylko na małych obrotach łatwo zabić młocarnię

- szczelina omłotowa - ja odkręcam na maks - jeśli jest mokry to trzeba jednak nieco przykręcić. Jeśli bardzo suchy to nawet lepiej jak czasem niedomłóci niż ma zemleć bo połówki idą na skupie jako zanieczyszczenie

- górne sito prawie zamknięte tak by nasiona przeszły, a rzepak prawie wszędzie się zmieści

- dolne otworowe 4,5 mm

- wialnia metodą prób i błędów, ale obroty dosyć małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oreintujecie się jak ma wyglądać wkład i cześci wewn.do filtra oleju w perkinsie 4 w claasie mercur? nie wiem czy brakuje podkładek gumowych ponieważ otwór wlotowy i wylotowy nie są odzielone na filtrze żadną uszczelką. wlot oleju do obudowy filtra jest ponad wkładem filtra a wylot 1cm poniżej górnej powierzchni wkładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...