Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli macie jeszcze rzepak( i tani transport) to wyczytałem na ewgt.com ogłoszenie kupią rzepak z dostawą do Riesa Niemcy 1120 netto 40% zaolejenie 2% znieczyszczenia i 9% wilgotność lub odbiór z miejsca (wystawca AN-MAR wojsław 11 49-200 grodków) opolskie 0600271373

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli macie jeszcze rzepak( i tani transport) to wyczytałem na ewgt.com ogłoszenie kupią rzepak z dostawą do Riesa Niemcy 1120 netto 40% zaolejenie 2% znieczyszczenia i 9% wilgotność lub odbiór z miejsca (wystawca AN-MAR wojsław 11 49-200 grodków) opolskie 0600271373

To jak za 1120 wieźć do Niemiec to chyba tylko Ci nadgraniczni bo z warm-mazurskiego czy pomorskiego transport by wyszedł ze stówkę a to już 1020. A można sprzedać jeszcze za 1070 w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli macie jeszcze rzepak( i tani transport) to wyczytałem na ewgt.com ogłoszenie kupią rzepak z dostawą do Riesa Niemcy 1120 netto 40% zaolejenie 2% znieczyszczenia i 9% wilgotność lub odbiór z miejsca (wystawca AN-MAR wojsław 11 49-200 grodków) opolskie 0600271373

Zdecydowanie lepiej poczekać i sprzedać u "nas" za wieksze pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jak większość

 

posiałem odmianę californium ,

-była już opryskana colzor trio w dawce 3,2 litra

 

-tera mam zamiar opryskać targa super na samosiewy jaką zastosować dawkę by mieć spokój z chwastami ja myślę o 1litrze na /ha

 

- i tera co dalej czy warto skracać tą odmianę np,toprex ponoć skuteczny proszę o wypowiedzi na temat tego środka ci co już ją przetestowali

 

a i jakbym sie zdecydował czy mozna mieszać targe S +toprex +nawuz dolistny mikro . ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka szkołę wiosennego nawożenia rzepaku polecacie? U mnie wyglada to tak: Najpierw siarczan amonu 1.5q + sól potasowa 1q, po 10 dniach jedziemy z saletra amonową 2.5q. Wczoraj przedstawiciel handlowy Agro Bakałarzewo sugerował odwrócenie zabiegów. Co o tym myślicie? Uważam ze korzystniej jest w okresie dużej wilgotnosci podłoża zasilić profil glebowy w K i S (pobudzając przy tym systemy korzeniowe zmuszając je do "szukania) niż podać rzepakowi azot na tacy. Wiem że to niuanse, ale w tej branży diabeł tkwi.......Proszę o poważne opinie. Z góry dziękuje.

 

Ja osobiście też preferuję siarczan a za dwa tygodnie saletrę. Co do PK to jednak jesienią. Wiosenna sól będzie praktycznie nie wykorzystana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli S to kieserit najlepiej jesienią {Mg} jesienią też PK a wiosna to saletra,saletrzak też ale bardzo wcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka szkołę wiosennego nawożenia rzepaku polecacie? U mnie wyglada to tak: Najpierw siarczan amonu 1.5q + sól potasowa 1q, po 10 dniach jedziemy z saletra amonową 2.5q. Wczoraj przedstawiciel handlowy Agro Bakałarzewo sugerował odwrócenie zabiegów. Co o tym myślicie? Uważam ze korzystniej jest w okresie dużej wilgotnosci podłoża zasilić profil glebowy w K i S (pobudzając przy tym systemy korzeniowe zmuszając je do "szukania) niż podać rzepakowi azot na tacy. Wiem że to niuanse, ale w tej branży diabeł tkwi.......Proszę o poważne opinie. Z góry dziękuje.

 

Ja osobiście też preferuję siarczan a za dwa tygodnie saletrę. Co do PK to jednak jesienią. Wiosenna sól będzie praktycznie nie wykorzystana

dlaczego uważasz że sól bedzie nei wykorzystana? ja uważam i twierdze ze lepiej jest dawać sól na wiosne i też taki zabieg nawet na wszystkie zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko jak większość

 

posiałem odmianę californium ,

-była już opryskana colzor trio w dawce 3,2 litra

 

-tera mam zamiar opryskać targa super na samosiewy jaką zastosować dawkę by mieć spokój z chwastami ja myślę o 1litrze na /ha

 

- i tera co dalej czy warto skracać tą odmianę np,toprex ponoć skuteczny proszę o wypowiedzi na temat tego środka ci co już ją przetestowali

 

a i jakbym sie zdecydował czy mozna mieszać targe S +toprex +nawuz dolistny mikro . ?????

Ja californium pryskałem oriusem na skracanie w fazie 6-ciu liści i na wiosnę też dałem orius i super zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym roku kupiłem nasiona rzepaku i niestety został mi worek.W tym roku chce je wysiac tylko nie wiem o ile mogła spasć siła kiełkowania(nie zdążyłem sobie zrobić próby).Dodam że data zaprawiania nasion to sierpień 2007.Proszę o jakieś cenne porady.Chyba nie powinno być problemów ze wschodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów, ja mam zawsze parę kilo z lat poprzednich( bo przy 30-40 ha rokrocznie zawsze zostaną), tylko wysiewam je zwiększając normę wysiewu o 10%. Problem częzsto tkwi w tym , że jest to mieszanka 2-3 odmian, ale jakoś zawsze szkoda tych paru stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tomaszu jaka ilośc byś zalecał przy troche opóznionym siewie i nasionkach z 2007 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Tomaszu jaka ilośc byś zalecał przy troche opóznionym siewie i nasionkach z 2007 roku?

 

Optymalny termin siewu w kujawsko-pomorskie to 15-20 sierpnia.

Więc termin siewu u Ciebie nie jest "troche" opóżniony lecz bardzo mocno opóźniony, przy niesprzyjającej jesieni będzie bardzo kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są odmiany gdzie piszą na opóźniony siew, czyli 6 września powinny być w glebie. Powinno posiać się 75-80 roślin.

Dzisiejszy rok jednak dla większości odmian, szczególnie na północy jest korzystny na opóźnione siewy. Ci co posiali 20 sierpnia i Ci co posiali 2 września ( okolice ND Gd) będą mieli rzepak jednakowy bo było tak sucho, że i tak nie powschodził. Dopiero teraz spadło trochę wody ( wczoraj 5 a dzisiaj 9mm) i pewnie 2 dni i na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są odmiany gdzie piszą na opóźniony siew, czyli 6 września powinny być w glebie. Powinno posiać się 75-80 roślin.

Dzisiejszy rok jednak dla większości odmian, szczególnie na północy jest korzystny na opóźnione siewy. Ci co posiali 20 sierpnia i Ci co posiali 2 września ( okolice ND Gd) będą mieli rzepak jednakowy bo było tak sucho, że i tak nie powschodził. Dopiero teraz spadło trochę wody ( wczoraj 5 a dzisiaj 9mm) i pewnie 2 dni i na wierzchu.

 

Moim zdaniem rzepak wysiany w optymalnym terminie równa się dobry rzepak, rzepak wysiany w opóźnionym terminie równa się ? (raz wyjdzie raz nie).

Nie ma odmian na tzw "opóźniony siew" rzepak jest rośliną w której nie możemy sobie pozwalać na błędy agrotechniczne.

Skoro suchy rok i braki wschodów są korzystne to sory ale ja chyba czegoś nie rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest szczególny, szczególnie u nas na Żuławach. Ci co posiali nawet w terminie to im nie powschodził, bo sucho.

W ub roku siałem rzepak 6 września i niczym nie różnił się odn tego posianego 22 sierpnia.

Masz rację, że są jednak zasady. Jak byśmy się ich takm trzymali to po kukurydzy nigdy bym jie zasiał pszenicy o burakach nie mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Tomaszu jaka ilośc byś zalecał przy troche opóznionym siewie i nasionkach z 2007 roku?

 

Optymalny termin siewu w kujawsko-pomorskie to 15-20 sierpnia.

Więc termin siewu u Ciebie nie jest "troche" opóżniony lecz bardzo mocno opóźniony, przy niesprzyjającej jesieni będzie bardzo kiepsko.

Myśle ze ktoś kto siał chociaz raz rzepak to wie kiedy przypada optymalny termin siewu.Tak jak pisze Tomasz w tym roku pogoda była bardzo niekorzystna dla rzepaku.U mnie w okolicy część zrezygnowała, a częśc posiała rzepak 2 tygodnie temu,a rzepaku jeszcze nie ma na wierzchu.Zyskać za wiele nie zyskają ,bo nie wiadomo jak bedzie z działaniem środków chemicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze ktoś kto siał chociaz raz rzepak to wie kiedy przypada optymalny termin siewu.Tak jak pisze Tomasz w tym roku pogoda była bardzo niekorzystna dla rzepaku.U mnie w okolicy część zrezygnowała, a częśc posiała rzepak 2 tygodnie temu,a rzepaku jeszcze nie ma na wierzchu.Zyskać za wiele nie zyskają ,bo nie wiadomo jak bedzie z działaniem środków chemicznych.[/quot

 

Z tego co napisałeś wcześniej ewidętnie widać że nie wiesz jaki jest optymalny termin siewu rzepaku, a pytając na forum aby ktoś udzielił Ci podpowiedzi jaka ma być norma wysiewu dla rzepaku nie znając MTN, siły kiełkowania dobitnie świadczy na temat twojej wiedzy na temat tego co robisz.

Jednak życzę sukcesu koło Chojnic spadło około 30mm deszczuw ciągu ostatnich dwuch dni co przy zapowiadanych wysokich temperaturach w przyszłym tygodniu daje Ci cień szansy na sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W zeszłym roku kupiłem nasiona rzepaku i niestety został mi worek.W tym roku chce je wysiac tylko nie wiem o ile mogła spasć siła kiełkowania(nie zdążyłem sobie zrobić próby).Dodam że data zaprawiania nasion to sierpień 2007.Proszę o jakieś cenne porady.Chyba nie powinno być problemów ze wschodami?

jaka to odmiana? dobrze by było F1{majom leprzy wigor}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka to odmiana? dobrze by było F1{majom leprzy wigor}

 

majom leprzy wigor?.

 

nie rozumiem co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka to odmiana? dobrze by było F1{majom leprzy wigor}

 

majom leprzy wigor?.

 

nie rozumiem co napisałeś.szybciej rosną i do zimy nadrabiają opóźniony termin siewu niemówie że odrobią w100%,kiedyś miałem kronosa sianego w terminie a warónki były idealne to brałem do głowy tak wyrósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Tomaszu jaka ilośc byś zalecał przy troche opóznionym siewie i nasionkach z 2007 roku?

 

Optymalny termin siewu w kujawsko-pomorskie to 15-20 sierpnia.

Więc termin siewu u Ciebie nie jest "troche" opóżniony lecz bardzo mocno opóźniony, przy niesprzyjającej jesieni będzie bardzo kiepsko.

Raz siałem gościowi 9 września vision i tak piękny urusł. Byle było mokro i ładnie wyskoczył a potem sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Tomaszu jaka ilośc byś zalecał przy troche opóznionym siewie i nasionkach z 2007 roku?

 

Optymalny termin siewu w kujawsko-pomorskie to 15-20 sierpnia.

Więc termin siewu u Ciebie nie jest "troche" opóżniony lecz bardzo mocno opóźniony, przy niesprzyjającej jesieni będzie bardzo kiepsko.

Raz siałem gościowi 9 września vision i tak piękny urusł. Byle było mokro i ładnie wyskoczył a potem sobie poradzi.

mam wrażenie że VISION zachowuje się podobnie do F1 {widziałem u sąsiada}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się tego dowiedzieć z instrukcji stosowania środka generalnie od 2 liścia dla samosiewów. Jak perz jedziesz to od 4. Tak piszą na Targa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...