Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy można sprawdzić laboratoryjnie co rzepakowi się stało, bo się pokulił i nie wiem czy zginie całkiem , obok rośnie pszenica pryskana tylko nie wiem kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anton nawet się nie przyznawaj że pomyślałeś o Bi58 w fazie kwitniecia rzepaku a co dopiero go stosować. Za takie praktyki powinno się siedzieć w więzieniu i mieć zakaz uprawy rzepaku na conajmniej 10lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czuy ktoś ma dfoświadczenie ze stosowaniem bi 58 lub generyki na pryszczarka w rzepaku. zabieg w fazie opadanie płatków

przez takie pomysły jest zakaz na BI nawet we wczesnych fazach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czuy ktoś ma dfoświadczenie ze stosowaniem bi 58 lub generyki na pryszczarka w rzepaku. zabieg w fazie opadanie płatków

przez takie pomysły jest zakaz na BI nawet we wczesnych fazach

A ja tam jadę Danadimem i mam to gdzieś że ne ma go w rzepaku - ale jest w zbożach i buraku- jaka różnica???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

west zgodzę sie z tobą że za używanie BI58 powinni wsadzać i dac zakaz uprawy rzepaku dożywotni !

Miejcie na uwadze pszczoły które sa naszym wspólnym dobrem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czuy ktoś ma dfoświadczenie ze stosowaniem bi 58 lub generyki na pryszczarka w rzepaku. zabieg w fazie opadanie płatków

przez takie pomysły jest zakaz na BI nawet we wczesnych fazach

A ja tam jadę Danadimem i mam to gdzieś że ne ma go w rzepaku - ale jest w zbożach i buraku- jaka różnica???????

 

myślę że taka iż pszczoły raczej nie mają co robić na zbożach i burakach... a na rzepaku owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo głupotą jest zakaz DURSBANU i BI wczesną wiosną ,

ale jakby pozwolili to rolnicy by jechali w każdej fazie {oficjalnie}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszczoły nawet na zbożach i burakach sa ! z wykształcenia jestem pszczelarzem (www.pszczelawola.pl) w zbożu mimo ze było opryskane na chwasty nie wszystkie gina sa takie które kwitna i pszczoły je oblatuja tak samo jest z burakami a tak rolnik "nie myślacy " nie obrażając nikogo tu jedzie i p[ryska czym tylko popadnie ...a potem sa efekty ja miałem juz 7 rozpraw w sadzie w sprawie zatrucia pszczoł przez rolnik na uprawie jęczmienia jarego to była 1 rozprawa i pamietajcie pszczelarz wygrywa każda rozprawe i dostaje wysokie odszkodowanie z od rolnika i firmy ubezpieczajacej jezeli wie gdzie i kiedy sie zgłosic .Także miejcie na uwadze pszczoły w tej chwili pszczoły to zagrożony gatunek zostały zaatakowane przez nieznany wirus i umierają masowo w ameryce juz wygineło 5-0% sa takie stany gdzie ludzie chodza po drzewach zbieraja pyłek a potem skacza na drugie dzrewko i zapaylaja bo pszczoły wygineły . chcecie aby było tak i u nas ??? Jeżeli w Polsce umrą wszystkie pszczoły krsj ma 2 lata sznas na przezycie wiem wydaje sie nieprawdopodobne ale tak jest .dzieki pszczołą may praktycznie kazde warzywo owoc i inne a na samym ryżu nie damy rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 tygodnie miałem rozstawione żółte pojemniki na polu i w tym czasie znalazłem może z 5 chowaczy więc nie pryskałem bo jeszcze wtedy w dzień było poniżej 10` C a w nocy lekkie przymrozki dopiero jak zrobiłeo sie cieplej to pojechałem Dursbanem i Cyperkill-em, rozcinałem rzepak i w środku nic nie znalazłem. Przypuszczam ze to od mrozu do dałem sporo azotu, a u sąsiada który ma niedaleko mnie rzepak też są takie objawy a on pryskał wcześniej na robala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez 3 tygodnie miałem rozstawione żółte pojemniki na polu i w tym czasie znalazłem może z 5 chowaczy więc nie pryskałem bo jeszcze wtedy w dzień było poniżej 10` C a w nocy lekkie przymrozki dopiero jak zrobiłeo sie cieplej to pojechałem Dursbanem i Cyperkill-em, rozcinałem rzepak i w środku nic nie znalazłem. Przypuszczam ze to od mrozu do dałem sporo azotu, a u sąsiada który ma niedaleko mnie rzepak też są takie objawy a on pryskał wcześniej na robala.

 

Takie jest tez moje zdanie. Z calym szacunkiem dla Kolegi Rzepak 2010 i jego dziesiecioletniego doswiadczenia - ja widzialem takie uszkodzenia wlasnie po mrozie i zaleza one w duzej mierze od odmiany. Natomiast polecanie pyretroidu do zwalczania larw chowacza jest zupelnym bezsensem - to musialby byc srodek o dzialaniu gazowym a takiego pyretroid nie ma. Niektore Twoje wypowiedzi sa bardzo dobre a niektorymi zaprzeczasz ze masz tak duze doswiadczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został mi zestaw Spec czyli alert i horizon.Czy można tym pryskac rzepak w fazie opadanie płatków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez 3 tygodnie miałem rozstawione żółte pojemniki na polu i w tym czasie znalazłem może z 5 chowaczy więc nie pryskałem bo jeszcze wtedy w dzień było poniżej 10` C a w nocy lekkie przymrozki dopiero jak zrobiłeo sie cieplej to pojechałem Dursbanem i Cyperkill-em, rozcinałem rzepak i w środku nic nie znalazłem. Przypuszczam ze to od mrozu do dałem sporo azotu, a u sąsiada który ma niedaleko mnie rzepak też są takie objawy a on pryskał wcześniej na robala.

 

Takie jest tez moje zdanie. Z calym szacunkiem dla Kolegi Rzepak 2010 i jego dziesiecioletniego doswiadczenia - ja widzialem takie uszkodzenia wlasnie po mrozie i zaleza one w duzej mierze od odmiany. Natomiast polecanie pyretroidu do zwalczania larw chowacza jest zupelnym bezsensem - to musialby byc srodek o dzialaniu gazowym a takiego pyretroid nie ma. Niektore Twoje wypowiedzi sa bardzo dobre a niektorymi zaprzeczasz ze masz tak duze doswiadczenie...

przyłączam sie do powyższych opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu mówiłem że to mróz, jak tylko pojawiło się zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak wygląda tak (a raczej jego pęknięcia)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da57e658deecd11a.html

 

Pękanie wzdłużne łodyg rzepaku, jest objawem intensywnego wzrostu i rozwoju rzepaków bardzo dobrze nawożonych azotem, jest to także po części cecha genetyczna częściej występująca u odmian hybrydowych aniżeli u odmian populacyjnych.

Natomiast efekt przymrozków wcześniej byłby widoczny na wierzchołu pędu głównego chrakterystyczne wygięcie, natomiast na zaprezentowanym zdjęciu objawy mamy w części środkowej i dolnej pędu głównego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszczoły nawet na zbożach i burakach sa ! z wykształcenia jestem pszczelarzem (www.pszczelawola.pl) w zbożu mimo ze było opryskane na chwasty nie wszystkie gina sa takie które kwitna i pszczoły je oblatuja tak samo jest z burakami a tak rolnik "nie myślacy " nie obrażając nikogo tu jedzie i p[ryska czym tylko popadnie ...a potem sa efekty ja miałem juz 7 rozpraw w sadzie w sprawie zatrucia pszczoł przez rolnik na uprawie jęczmienia jarego to była 1 rozprawa i pamietajcie pszczelarz wygrywa każda rozprawe i dostaje wysokie odszkodowanie z od rolnika i firmy ubezpieczajacej jezeli wie gdzie i kiedy sie zgłosic .Także miejcie na uwadze pszczoły w tej chwili pszczoły to zagrożony gatunek zostały zaatakowane przez nieznany wirus i umierają masowo w ameryce juz wygineło 5-0% sa takie stany gdzie ludzie chodza po drzewach zbieraja pyłek a potem skacza na drugie dzrewko i zapaylaja bo pszczoły wygineły . chcecie aby było tak i u nas ??? Jeżeli w Polsce umrą wszystkie pszczoły krsj ma 2 lata sznas na przezycie wiem wydaje sie nieprawdopodobne ale tak jest .dzieki pszczołą may praktycznie kazde warzywo owoc i inne a na samym ryżu nie damy rady

Może i jesteś pszczelarzem lecz jesteś także i rolnikiem z tego co wcześniej napisałeś... i wiesz tak samo jak i my inni rolnicy ("myślący jak i nie myślący" jak to określiłeś ) że ograniczając lub nie wykonując zbiegów OCHRONNYCH niejednokrotnie narażeni jesteśmy na straty finansowe...na które to nie wszyscy mogą sobie pozwolić.... Ty widocznie możesz skoro masz pszczoły i za kilogram miodu kasujesz niemałe pieniążki (ale to już twoja sprawa i nikt Tobie do kieszeni zaglądać nie ma prawa)

Następna sprawa ...jeśli w zbożu lub burakach chwasty zostały wyeliminowane i nic ale to nic w nich nie kwitnie, to cóż robi tam biedna pszczoła.... odpoczywa... leniu(słowo zostało usunięte)e.. czy jest zboczona i leci na zielony kolor...wytłumacz mi to .

Idąc dalej jeśli na środku ochrony roślin pisze w języku POLSKIM wielkimi drukowanymi literami - OKRES KARENCJI I PREWENCJI DLA PSZCZÓŁ --NIE DOTYCZY...... to co mi pszczelarz może zrobić ...powiem ci że w zeszłym roku miałem wizytę policji wraz z dalszym sąsiadem pszczelarzem u mnie na podwórku i wiesz co zażądali opakowania po środku którym pryskałem ,gdy pokazałem że nie ma okresu karencji i i prewencji dla pszczół wyprosiłem to całe towarzystwo za furtkę a sąsiadowi dałem ostrzeżenie że następnym razem gdy przyjdzie z policją do mnie zgłoszę to jako nieuzasadnione zgłoszenie w jego wypadku a jego samego oskarżę o nękanie... bo nic co nie jest zabronione jest dozwolone(tak pisze w każdym kodeksie )

Piszesz tu także że "gdy w Polsce zginą wszystkie pszczoły kraj ma 2 lata szans na przeżycie"...Jeśli już kogoś cytujesz to cytuj dokładnie... Tym bardziej że powiedział to ALBERT EINSTEIN... i nie odnosiło się to tylko do Polski ale do całego świata..,gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko 4 lata życia”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno koledzy rolnicy byłbym zapomniał od kiedy DURSBAN jest zarejestrowany w rzepaku.......

Wiem że działa i jest skuteczny ale po takich wynalazkach pszczelarzom faktycznie się G...o w du...e gotuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
west zgodzę sie z tobą że za używanie BI58 powinni wsadzać i dac zakaz uprawy rzepaku dożywotni !

Miejcie na uwadze pszczoły które sa naszym wspólnym dobrem !!!

 

Wiem co to pszczoły - i nie na darmo pryskam nim po 20 wieczorem do późna w nocy. A pryskanie Mospilanem to często wyrzucona kasa.

Nie pamiętam by któryś z pszczelarzy pofatygował się do mnie z flaszeczką miodówki (chociaż przepraszam , 5 lat temu miałem rzepak jary i poprosił o możliwośc postawienia uli, dostałem potem 2 słoiki przedniego miodu - ale wydeptali za wiele więcej. Na tym kawałku gdzie stały ule pryskałem o 21 Mospilanem, na sąsiednich Danadimem i nie było kłopotów z pszczółkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno koledzy rolnicy byłbym zapomniał od kiedy DURSBAN jest zarejestrowany w rzepaku.......

Wiem że działa i jest skuteczny ale po takich wynalazkach pszczelarzom faktycznie się G...o w du...e gotuje

a kto pisał że jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno koledzy rolnicy byłbym zapomniał od kiedy DURSBAN jest zarejestrowany w rzepaku.......

Wiem że działa i jest skuteczny ale po takich wynalazkach pszczelarzom faktycznie się G...o w du...e gotuje

 

 

Tak gotuje się in to g,,,o i przypomnę że mają do tego powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowcy pszczół to nie miejsce dla was...macie jakieś problemy emocjonalne to rozwiązujcie je gdzieś indziej...sam mam dwa ule i w mojej okolicu ok.1 km jest trzech pszczelarzy i nie słyszałem zeby ktoś miał jakiś problem z pszczołami "przez rzepak".Moze i wam się coś przytrafiło ale są od tego instylucje i tam to zgłaszać .A nie uczyć mnie rzepak uprawieć i mówić... nie wiedząc ...co mi wolno a co nie ...Nie ma szkody nie mam pier....nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowcy pszczół to nie miejsce dla was...macie jakieś problemy emocjonalne to rozwiązujcie je gdzieś indziej...sam mam dwa ule i w mojej okolicu ok.1 km jest trzech pszczelarzy i nie słyszałem zeby ktoś miał jakiś problem z pszczołami "przez rzepak".Moze i wam się coś przytrafiło ale są od tego instylucje i tam to zgłaszać .A nie uczyć mnie rzepak uprawieć i mówić... nie wiedząc ...co mi wolno a co nie ...Nie ma szkody nie mam pier....nia.

Genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno koledzy rolnicy byłbym zapomniał od kiedy DURSBAN jest zarejestrowany w rzepaku.......

Wiem że działa i jest skuteczny ale po takich wynalazkach pszczelarzom faktycznie się G...o w du...e gotuje

a kto pisał że jest

Podobno myślenie nie boli ...Dlaczego niektórym wszystko trzeba podawać na talerzu......

Przyjacielu przejrzyj wpisy wstecz tematu a doczytasz tu i ówdzie że niektórzy z tu obecnych na tym forum używają Dursbanu w rzepaku... Prawda, trzymie długo i dość skutecznie i chyba właśnie dlatego nie zarejestrowano go w rzepaku bo robił tę samą robotę co Nurrelka ...czyli wykańczał całe roje owadów pożytecznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARTURONAS ja cie mogę nauczyć zaraz ale nie uprawy rzepaku ale troche szacunku bo zachowujesz sie jak 12 letni chłopiec !!! jak to nie jest miejsce dla pszczelarzy moze dla takich ćwoków jak ty ! i przez takich idiotów jak ty sa straty warte kilku a nawet kilkudziesiciu tysiecy złotych .w zeszłym roku miałem podobnego kolesia który zachowywał sie jak ty teraz własnie dzieki nie mu straciłem 500 rodzin pszczelich do dzis mi płaci pieniądze i nie może zapłacic jestem ciekaw jaki bys był madry gdybys postawił sie na jego miejscu bo do zapłacenia miał 175tys złotych ciekaw jestem co bys zrobił w takiej sytuacji ? ja tez uprawaim rzepak i sasiedzi w okolicy i wszycsy sa przyjaznie nastawieni ale wiadamo zawsze znajdzie sie jednostka nie umiąca sie przystosowac ale cóż my na to nic nie poradzimy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...