Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie macie temperatury? może ten śnieg okaże się bardzo pożyteczny dzisiejszej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie deszcz ze śniegiem

 

Pogodziłem się ze stratą! Piotr masz ubezpieczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, u mnie popadało pierwszy raz od zimy. Padał śnieg z deszczem, no i zimno. Na razie rzepaczek stoi, śnieg go nie dobił. Nie zazdroszczę wam tego śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo najładniejsze rzepaki leżą plackiem ...nawet pszenica przywalona śniegiem ...licze na mróz w nocy bo od przymrozków i gradu ubezpieczony a od śnieżyc majowych nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to juz wsio ryba...mój juz nie przetrwał ...a jeszcze w sobote pryskany Pictorem i Proteusem tylko czekał na żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obłęd...współczuje Wam panowie.U nas co prawda śnieg nie pada ale od miesiąca nie spadła kropla deszczu więc zaraz susza zacznie zbierać żniwo.Szykuje się kolejny paskudny rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje wam w zeszłym roku mało co zebrałem I mam nadzieje ze mój rzepak wytrzyma do zbiorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w swietokrzyskim snieg sypie i to ostro chyba bedzie to samo co u was bo to jest mokry snieg zatem bardzo ciezki...do tego jest bardzo duzo wody bo lalo cale popoludnie jak pojdzie duzy mroz nie bedzie fajnie nie tylko z rzepakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj. lodzkie polodniowa czesc, narazie sniegu 6 cm caly czas pada a temperatura -1 miejscami rzepak padl jak bedzie padac dalej to polozy wszystko , lub wymrozi bo temperatura a spasc do minus 5 ..Pognoza na najblizsze dni tez nie wesola No to sie narobilo w weekend majowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śnieg w tej chwili zaczyna skrzypieć pod butami ale temperatura wskazuje na + zobaczymy do rana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie -3 do -5. I nie ciekawie to wygląda. rafal1981 piszesz południowa część łódzkiego, jaki powiat masz na myśli. Ja jestem z wieluńskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unas w okolicy Piły o 5.30 było -5 to chyba juz po rzepaku akurat faza kwiatu juz zostało tylko ubezpieczenie moze cos zrekompesuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieopodal Złotoryi 5.30 rano -2 ale w nocy musiało być więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Chojnowem również -2

Rzepak wczoraj pod śniegiem się poddał - 15 ha chyba pójdzie się .....

Rozmawiałem z Concordią - nie przewidzieli śniegu w maju i ubezpieczenie nic nie da. Pozostaje zgłosić tylko przymrozki.

U mnie rzepak jest położony, łodygi są całe, niepołamane - czy jest jakaś nadzieja ???

Po zejściu śniegu wygląda to tak: http://www.fotoload.pl/index.php?id=862ef779761b52fd27f1daea5becb0d0887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem dodzwonić się do Concordi ale byłem 25-ty w kolejce więc odpuściłem w stacji meteo w Bartoszowie koło Legnicy rano było -3,5 st.I można od nich wykupić wynik meto dla potwierdzenia mrozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić ?? Trzeba gdzieś zadzwonić ??

Ja poczekam jeszcze do jutra i zobaczę co będzie dzisiejszej nocy. Jutro zgłoszę szkodę.

Serce boli jak na to patrze. Dlaczego na całą wieś położyło TYLKO mój rzepak ?? Za dużo na polu czy za mało na tacę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp jest prosta była najładniejszy. W nas też zostały tylko gówniane łany gdzie była słaba obsada i śnieg opadł między roślinami.U nas natomiast wszystko zatrzymało się na liściach i dogniotło rzepak do ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak był dopieszczony pod każdym względem. Zapowiadał się rekordowy plon, prognozowana cena też był zadowalająca, a teraz????

Czy to, że rzepak nie jest połamany tylko położony daje jakąś nadzieję, że coś z tego będzie ??? Nie myśle już o 4 tonach, ale może chociaż połowę z tego uda się zebrać ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...