Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na wiosce już wszyscy wymłócili po pokosówce, stoi tylko mój .

będę starał się przed niedzielą wymłócić i w suszarnie.

są siad z najlepszego kawałka zebrał 3,4 t/ha, mówił że jeszcze takiego plonu w życiu nie miał . w okolicy rzepaki wyglądają dość dobrze,

Ja wykosiłem pokosówką w czwartek wczoraj wykombajnowałem i dzisiaj sprzedałem

wilgotnośc 8,5%

cena 1950+vat

plon 8920kg z niecałe 2ha.

to w naszej okolicy na pewno jesteś mistrzem wydajności, pozazdrościć.

u mnie właśnie przed godziną skończył kosić, według kombajnisty powinno wyjść około 3,5 może 3,6 t/ha, tylko mówił że jeszcze kilka dni powinien stać. ja jestem zadowolony z plony, a nie czekałem bo bałem się gradu. wilgotność mierzyłem 3 razy i wychodziła z przedziału 9-10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaraz w agro biznesie będą pieprzyć jaki to urodzaj rzepaku w kraju a miało go nie być.

Zastanówcie się co piszecie.

Ja miałem dzisiaj 8 ton z 30 arów,ale przezimowały 3 rośliny na metrze.Jutro wjadę w te lepsze to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie sie robi tu na forum

widze rolnik rolnika rozumie i szanuje

sa rejony ze rzepak przezimowal dobrze i wydajnosc moze byc zadawalajaca ale bez przesady no a jesli ktos osiaga plon miedzy 2 a 3 t/ha to nie znaczy ze nie dbal

ja mam 5 ha dopieszczonego rzepaku po zimie bylo z nim nie ciekawie ratowalem 230kg azotu na ha zabiegi fungicydy robaki wszystko jak trzeba i nie wiem czy da wiecej niz 3t

moze za tydzien bede kosil to sie pochwale szczerze i bez sciemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega zapomniał odjąć tarę! I tyle mu wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zaraz w agro biznesie będą pieprzyć jaki to urodzaj rzepaku w kraju a miało go nie być.

Zastanówcie się co piszecie.

Ja miałem dzisiaj 8 ton z 30 arów,ale przezimowały 3 rośliny na metrze.Jutro wjadę w te lepsze to dam znać[/quote

RECHU TY TEZ SIE ZASTANÓW CO PISZESZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze moj tak nie sypnie jak kolegi Jano1976 tylko pogratulowac wspanialego wyniku i zyc nadzieja ze kiedys tez bede mial takie wyniki w uprawie rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kolega zapomniał odjąć tarę! I tyle mu wyszło

mistrzostwo

oj cieniasy cieniasy były takie lata tak gdzieś z 8 lat temu że i ponad 5 ton sie kosiło.

i prosze nie komentować więcej moich postów

KONIEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiem gdzie są jakieś Jedlinki i hektarów też im nie zazdroszcze bo jak takie mają plony to komornik raz w tygodniu napewno ich odwiedza

ja mam 6.5ha rzepaku dzisiaj skosiłem reszte jutro sprzedaje i plon myśle że bedzie podobny

i jeszcze jedno jak zbierasz 2 tony z hektara to wyciąg ze swoich obesranych majtek gumke zamotaj ją za gałęź zrób pentelke załóż na głowe reszte myśle że sie domyślisz.... i więcej sie nie odzywaj...

 

Nie będę się tu rozpisywał i diagnozował Twojej hydrocefalii bo nie o tym jest ten temat ...tylko o rzepaku ale powiem tylko tyle że mamusia powinna zrobić Tobie bana na komputer dziecko ...Bo niezdrowo się podniecasz gdy ktoś wytknie Tobie "mitomaństwo" i konfabulacje .

PS 1: Jedlinki i gospodarstwo Państwa T.... są w promieniu około 20 km od Twojego domu (ale co możesz o tym wiedzieć jeśli nie ruszasz się dalej niż na odległość widoku swojego komina )( a iii komornik ich nie odwiedza)

PS 2: O czystość mojej bielizny nie musisz się martwić (o dziwo jest czysta )

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć dzieciaku jeśli przy takim ciśnieniu nerwowym co rusz puszczasz batona w stringi

PS 3: Co do gałęzi i pętelki to muszę Cię zmartwić ...Jestem szczęśliwym i wyluzowanym człowiekiem więc nie w głowie mi jakieś Bandżi w stodole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tu rozpisywał i diagnozował Twojej hydrocefalii bo nie o tym jest ten temat ...tylko o rzepaku ale powiem tylko tyle że mamusia powinna zrobić Tobie bana na komputer dziecko ...Bo niezdrowo się podniecasz gdy ktoś wytknie Tobie "mitomaństwo" i konfabulacje .

PS 1: Jedlinki i gospodarstwo Państwa T.... są w promieniu około 20 km od Twojego domu (ale co możesz o tym wiedzieć jeśli nie ruszasz się dalej niż na odległość widoku swojego komina )( a iii komornik ich nie odwiedza)

PS 2: O czystość mojej bielizny nie musisz się martwić (o dziwo jest czysta )

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć dzieciaku jeśli przy takim ciśnieniu nerwowym co rusz puszczasz batona w stringi

PS 3: Co do gałęzi i pętelki to muszę Cię zmartwić ...Jestem szczęśliwym i wyluzowanym człowiekiem więc nie w głowie mi jakieś Bandżi w stodole

dobra jesteś górą i koniec tego gadania a takich rolników jak państwo T. jest w mojej wiosce kilku i nie trzeba szukać jakiś Jedlinek i zbieraja po 4t.

nie wiem jakie oni mają zyski jak koszt uprawy ha rzepaku wynosi u mnie liczac wszystkie wydatki 3800zł i zbierając 2 tony to lepiej sie w to nie bawić

ale może u ciebie jest taniej pozdrawiam.

a komin mam wysoki chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cieniasy cieniasy były takie lata tak gdzieś z 8 lat temu że i ponad 5 ton sie kosiło.

i prosze nie komentować więcej moich postów

KONIEC.

 

O tej godzinie Ty tutaj a czy tak czasem nie powinieneś krówek popasać aby zarobić dziś na kromeczkę ze smalcem ...

 

I jeszcze jedno nie wsadzaj wszystkich do "jednego wora" i nie osądzaj według siebie bo nie życzę sobie jak i zresztą większość kolegów na tym forum aby jakiś znerwicowany i mający problemy percepcyjne dzieciak wyzywał nas od cieniasów

 

dotarło to do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jesteś górą i koniec tego gadania a takich rolników jak państwo T. jest w mojej wiosce kilku i nie trzeba szukać jakiś Jedlinek i zbieraja po 4t.

nie wiem jakie oni mają zyski jak koszt uprawy ha rzepaku wynosi u mnie liczac wszystkie wydatki 3800zł i zbierając 2 tony to lepiej sie w to nie bawić

ale może u ciebie jest taniej pozdrawiam.

a komin mam wysoki chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie..........

 

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)

Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie na luz koledzy to że komuś sypie extra a komuś znacznie gorzej to nie powód żeby sobie ubliżać ja w ubiegłym roku miałem 300kg z hektara w tym pewnie tony nie przekroczę ale są w mojej okolicy rzepaki które 4 tony dadzą o przyczynach nie będę tu pisał bo szkoda czasu a i wieszał się z tego powodu też nie będę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany. Dajcie sobie siana!!

Na tym forum zawsze było kulturalnie i rzeczowo, nie róbmy tutaj brudnej piaskownicy.

KONKRETY NA TEMAT I JESZCZE RAZ KONKRETY

choć czasami można się pośmiać z weny twórczej niektórych kolegów po fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy ja tylko dwa zdania.... no to pozazdrościć znajomości ekonomii ... 3800 na ha to jest to przeinwestowanie i to spore jak na tak ryzykowną uprawę jaką jest rzepak (generowanie kosztów do jakiejś uprawy jest tylko ekonomicznie uzasadnione przy stabilnej i adekwatnej do nakładu zwyżce plonu)

Piszesz do mnie.... " chciałbyś być kiedys tam gdzie ja byłem ale to nie ralne dla ciebie.........." Już odpowiadam : Tak masz rację jeszcze nigdy nie byłem w czarnej D..ie[/quote

 

 

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować

mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki

.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej

.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak kolego licząc dopłaty mi zostanie jakieś 3 tyś zł z ha dla ciebie to jest nie realne i nie wiele ryzykuje na tych kilku ha w razie niepowodzenia niewiele trace. jutro sprzedam reszte dzisiaj tak przeglądam przyczepy i myśle że plon bedzie podobny jakieś 4,2-4,5 z ha na kilkunastu ha pola można ryzykować

mam też inne dochody.........wieć kolego jak wcześniej pisałem jesteś cieniutki

.I to jest koniec tematu nie pisz nic więcej

.musisz sie wybrać do tej czarnej D... .

 

O jaaaa pierdzielę teraz to już faktycznie pojechałeś na maxa .... Wiesz co , widzę że miałeś do szkoły pod górkę ...wystarczyło wziąć ołówek oraz papier i policzyć dochód bezpośredni....Piszesz że miałeś około 4,5T z ha * 1950+ VAT+ dopłaty ...To daje troszkę więcej niż 3 tyś ..ale nawet tego nie chciało się tobie policzyć .... powiem tylko tyle że w przeciwieństwie do Ciebie to ja mam na czym czapkę nosić a nie tak jak jest to w Twoim przypadku ..nosisz na karku jakąś narośl ale chyba tylko po to aby Ci się woda do środka nie lała

 

PS: I nie jesteś tu na forum jakimś autorytetem żeby rozkazywać mi abym więcej nie pisał ... Dotarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie po ile u was rzepak?

ja dziś byłem w jednym skupie, dają po 2000+ wat przy wilgotności 7,55, za każdy dodatkowy % 25 kg z tony do tyłu, taki jest przelicznik do 12 %, jak większa wilgotność to jest inaczej, ale nie wiem jak.

wie ktoś może jak Bodaczów?? nie mogłem się dodzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaaaa pierdzielę teraz to już faktycznie pojechałeś na maxa .... Wiesz co , widzę że miałeś do szkoły pod górkę ...wystarczyło wziąć ołówek oraz papier i policzyć dochód bezpośredni....Piszesz że miałeś około 4,5T z ha * 1950+ VAT+ dopłaty ...To daje troszkę więcej niż 3 tyś ..ale nawet tego nie chciało się tobie policzyć .... powiem tylko tyle że w przeciwieństwie do Ciebie to ja mam na czym czapkę nosić a nie tak jak jest to w Twoim przypadku ..nosisz na karku jakąś narośl ale chyba tylko po to aby Ci się woda do środka nie lała

 

PS: I nie jesteś tu na forum jakimś autorytetem żeby rozkazywać mi abym więcej nie pisał ... Dotarło

 

 

masz naprawde w tej małej głowine same trocinki albo ci to wino co go dzisiaj piłeś pod sklepem zaszkodziło teraz pewnie też tam siedzisz widziałem twoje fotki. ten siny nos to chyba od tego wina .

 

Ja licze ile mi zostaje z hektara po zapłaceniu podatków wszystkich opłat po kupienu wapna.ale ty jesteś za ciemny żeby to zrozumieć tobie płaci za wszystko mamusia albo tatuś

 

ps. nie cytuj wiecej mojego posta .DOTARŁO!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

masz naprawde w tej małej głowine same trocinki albo ci to wino co go dzisiaj piłeś pod sklepem zaszkodziło teraz pewnie też tam siedzisz widziałem twoje fotki. ten siny nos to chyba od tego wina .

 

Ja licze ile mi zostaje z hektara po zapłaceniu podatków wszystkich opłat po kupienu wapna.ale ty jesteś za ciemny żeby to zrozumieć tobie płaci za wszystko mamusia albo tatuś

 

ps. nie cytuj wiecej mojego posta .DOTARŁO!!!!!!

 

coraz lepiej się starasz ale i tak jesteś cienki jak (słowo zostało usunięte) węża.... Takimi tekstami jakimi sypiesz to mój dziadek konie płoszył

 

A teraz pozwól że Cię oświecę ... Pierdziałeś coś tam w poprzednich postach że masz około 4,3-4.5 T z ha (prawda czy nie ...nieważne)

sprzedałeś po 1950+VAT (jest tak czy nie??)

A więc 1950*7% =2086.5 zł TONA * 4,4 TONY (jest to średnia pomiędzy tym co podałeś) suma summarum wychodzi że z ha masz 9180,6 + dopłaty około 1000 zł TO DAJE RAZEM 10180,6 ZŁ OD TEGO ODEJMIJ KOSZTY JAKIE PODAŁEŚ 3800 (wg. mnie bardzo mocno naciągane lub możliwe u ludzi którzy mają tzw "Ułańską fantazję" i ładują wszystko w roślinę jak głupia baba na bazarze co im poleci jakiś niedorozwinięty intelektualnie przedstawiciel firmy zajmującej się dystrybucją środków)

Ale wracamy do tego co uzyskasz po odjęciu kosztów ...a jest tego 6380,6 i nawet po odjęciu wapna które to w porywach może kosztować i 500 zł/T to i tak zostaje tobie niezła sumka a nie 3 tyś o których piszesz .

 

PS: Zarabiam sam na siebie gnomie jeden i nie potrzebuję pomocy rodziców to po pierwsze .... co do mojego rzekomego pociągu do tanich trunków o ujmującym bukiecie smakowym to też nie trafiłeś ponieważ nie mogę sobie pozwolić na "znieczulanie" się alkoholem ( jestem ojcem samotnie wychowującym dwoje małych dzieciaków i właśnie dlatego zawsze muszę być trzeźwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze poszukajcie innego forum do wymiany pogladow na tematy osobiste, teraz wazniejsze dla uzytkownikow farum jest to po ile placa za rzepak, i kto potencjalnie moze byc niewyplacalny (bo np nie dostal kredytu skupowego), juz wszyscy zapomnieli jak bylo rok temu z bodaczowem, ilu rolnikow oszukano!!! Rynek rzepaku i zboz jest bardzo niestabilny w tym roku, ceny wysokie i ryzyko ze czesc nas zostanie oszukana ogromne. Moze zamiast sobie ublizac, warto sobie pomagac, wszyscy jada na garbie chlopa od wiekow, moze starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny rzepaku na wczoraj ....

AGRO-EFEKT Syców- 2150+ VAT

Chempest Racibórz - 2030+VAT

RolPetrol Łódź (i jest to najpewniejszy skupujący bo ma się podwójne zabezpieczenie swoich pieniędzy z uwagi na to że jest to giełda) -2130+ VAT

Komagra Tychy- 2100+ VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Bodaczowie cena jest aktualizowana co dziennie we wtorek była 2085 netto wilgotność do 9% bez potrąceń połówki ziarna są brane jako użyteczne, płatność dla Vatowców 7 dni a ryczałtowców 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...