Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i wywołałem wilka z lasu albo sąsiada bo był dziś i mówił że jest sporo chwościka jutro pewnie pojadę ale jeszcze sprawdzę bo u mnie ostro popadało czy nie utonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest chwościk i może jutro bede pryskał jak bedzi pogoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy chwościk może teraz zagrozic plantacji jeśli zbiór nastąpi za 4 tygodnie? na każdym liściu znajduje się po kilkadziesiąt kilkumilimetrowych plamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pryskał bo burak bedzie wytwarzał nowe liście kosztem cukru w korzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sobote bylo widac duzo plamek, a wczoraj wieczorem brązowo sie robilo, wiec dzisiejszy dzien spedzilem w poczciwej szescdziesiatce z opryskiwaczem. a tak na marginesie to jak chwoscik mocno zaatakuje to buraki zasychaja i robia sie jak gąbki, pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zbiór następuje po krótkim okresie od pojawienia się chwościka na plantacji to przciwdziałenie jest nieopłacalne (przynajmniej tak twierdzi mój ojciec- główny agronom) liscie nie zdążą obumrzeć a buraki nie zaczną nadmiernie nawiązywać nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli zbiór następuje po krótkim okresie od pojawienia się chwościka na plantacji to przciwdziałenie jest nieopłacalne (przynajmniej tak twierdzi mój ojciec- główny agronom) liscie nie zdążą obumrzeć a buraki nie zaczną nadmiernie nawiązywać nowych

czy agronom widzial jak chwoscik w 1 tydzien zjadl buraki? jak nie to niech przyjedzie do mojego sąsiada, tu buraki maja 2 wyjscia zaschnąć calkiem a jest to mozliwe 2 odbudowac nowe liscie wiec?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to chyba nigdy nie stosowaliśmy zabiegu przeciw chwościkowi przy wrześniowym zbiorze i również nigdy nie spotkałem się ze zjedzoną tudzież zaschniętą plantacją, ale zobaczymy co się stanie bo w tym sezonie może stać się inaczej, jak zobaczę buraki w sobotę to zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najlepiej zniszczyć gorczyce przedkwitnieniem ? po czy w trakcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorczycy nie mozna pozwolic zakwitnac - jezeli chodzi o poplon....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jednym kawałku już powoli robi się żółto to co mam robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy najlepiej zniszczyć gorczyce przedkwitnieniem ? po czy w trakcie ?
gdzieś wyczytałem że najlepiej w trakcie pełni kwitnienia gdyż substancjie zawarte w kwiatach gorczycy działają jak antybiotyki i powodują działanie fitosanitarne wg mnie oranie przed kwitnieniem jast za wcześne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym pryskacie buraki od chwościka? ja dotychczas zawsze alertem...

No jest jeszcze sfera niby bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy najlepiej zniszczyć gorczyce przedkwitnieniem ? po czy w trakcie ?
gdzieś wyczytałem że najlepiej w trakcie pełni kwitnienia gdyż substancjie zawarte w kwiatach gorczycy działają jak antybiotyki i powodują działanie fitosanitarne wg mnie oranie przed kwitnieniem jast za wcześne

 

oki dzieki jedna wasnie kwitnie mono to niszcze we wtorek dzieki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile stoi tona buraka cukrowego?Ile nawozu trzeba zastosować na 1ha,w jakich dawkach i kiedy?Kiedy zasiać i czym?Kiedy zebrać?Jaki można uzyskać plon z hektara?Czy to prawda,że można zebrać aż 50t/ha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

• 26-08-2005 Podorywka

• 26-08-2005 Bronowanie (2x)

• 2-09-2005 Wapnowanie

• 10-10-2005 Orka

• 7-04-2006 Kultywator

• 19-04-2006 Nawóz (sól 200kg/ha, fosforan amonu 200 kg/ha, saletrzak 400 kg/ha)

• 19-04-2006 Agregat

• 21-04-2006 Agregat

• 23-04-2006 Siew (18 cm)

• 10-05-2006 Oprysk 2ha (burasen 2l, goltix 1l)

• 10-05-2006 Oprysk 1ha (burasen 1l, goltix 0,5l, betanol 0,6l)

• 17-05-2006 Oprysk 1l elite, 1,5 gladiator,

• 2-06-2006 Oprysk betanal 1l, galant 0,5, 1,3l bor

• 6-06-2006 Oprysk 0,5l miedzian, 0,5 insol, 2kg mocznik, 0,2 Atomik, 0,5 mangan,

cyperkill super 25EC 0,12l/ha

• 23-06-2006 Oprysk 1l miedzian, 1l mangam, Bosfoliar 5l, atomik 0,5l, insol 1l

• 21-26 – 10-2006 wykopki

oto mój zeszłoroczny plan uprawy, cena buraka jest co roku inna i teraz nie kontraktujesz ton byraka tylko cukier podstawa to 16% cukru w buraku im więcej % to mozesz mniej oddać i odwrotnie, ja miałem 16,5%, sieje sie siwenikiem punktowym co 18cm ( w moim przypadku), zbiór to lepiej kombajnem jedno lub dwu rzedowym bo sześcio rzedowe za duzo gubią buraków, w zeszłym roku miałem 65t/ha przy zanieczyszczniu 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,no to jak,skoro chodzi o procent cukru w buraku to nie można określić po ile średnio wychodzi tona?? No ale plon to miałeś niezły A jeszcze takie jedno pytanie czy to sie opłaca i czy można w ogóle zakontraktować buraki w cukrowni bo to chyba o limity chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest opłacalne bardziej niż zboże ale teraz sie narobiło bo oddawałem buraki do cukrowni oddalonej o 7km, od 2 lat wywozili tirami do cukrowni, teraz cukrownie zamkneli i następna jest oddalona o 85km ale dalej bedą wozić tirami koszty transtortu pokrywa rolnik i curkownia 50/50 i jak w tym roku bede miał za dużo buraków to na przyszły rok mi o tyle limit obetną, ale jak bede miał za mało to płace karę, zakontrakować jest bardzo trudno ale mozna kupić od kogoś limit buraków, ale nie wiem jak długo to sie bedzie opłacało jak unia narzuci swoje limity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...