Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cena dobra , zejście super, jajek brak, magazyn pusty, dokupić nie ma od kogo, bo wszędzie pustki. Wstawień dużo mniej. Kury tylko za gotówkę. Nikt nie bawi się w jakieś dziwne raty i zapłacę później. Tylko gotówka !!!

Niosek ogólnie w całej Polsce mniej. Nie słuchajcie jak ktoś pi....li , że niosek jest więcej, gó.no prawda. Ludzie , hodowcy nie mają kasy i nikt im nioski nie sprzeda.

Przykre , ale prawdziwe.

Z jajkiem będzie problem w tym i przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a - 25-27gr

itd. co 3gr

Cena za ilosci paletowe.

Przy tirze jeszcze troche taniej,ale nie kazda ferma moze tyle nazbierac

Niektorzy ograniczyli hodowle,a niektorzy dalej chyba licza na cuda.

Jak na razie ceny raczej stabilne.

Moze nie bedzie tak zle.

Z ta M-ka nie tak czesto,ale zdarzaja sie "okazje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze na temat kontroli przycichnelo,ale ja tez mysle,ze wszyscy powinni miec rowniejsze szanse.

Nie od dzis rozne przekrety w calym przemysle spozywczym sie zdarzaja i czasem lepiej nie myslec,co sie w sklepie kupuje,bo trzeba byloby chyba prawie nie jesc.Jednak swiadomosc ludzi staje sie taka,ze byle czego nie chca jesc,chociaz czasem malo na konkretne tematy wiedza.

Niezaleznie od tego jedni staraja sie uczciwie,a drudzy-jak swiat swiatem-uwielbiaja przekrety i nie przejmuja sie niczym.Z zalozenia kontrole powinny temu zapobiegac,a w zyciu?-Jak jest,tak jest.

Swoja droga,to niektorzy bronia swojego towaru rekami i nogami,ale jak np. dobry szwagier by przyszedl i chcial ten towar kupic,to wtedy uslyszalby odpowiedz -"No cos ty oszalal?Do jedzenia to ja mam towarek ekstra "na zapleczu",a nie takie byle co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze na temat kontroli przycichnelo,ale ja tez mysle,ze wszyscy powinni miec rowniejsze szanse.

Nie od dzis rozne przekrety w calym przemysle spozywczym sie zdarzaja i czasem lepiej nie myslec,co sie w sklepie kupuje,bo trzeba byloby chyba prawie nie jesc.Jednak swiadomosc ludzi staje sie taka,ze byle czego nie chca jesc,chociaz czasem malo na konkretne tematy wiedza.

Niezaleznie od tego jedni staraja sie uczciwie,a drudzy-jak swiat swiatem-uwielbiaja przekrety i nie przejmuja sie niczym.Z zalozenia kontrole powinny temu zapobiegac,a w zyciu?-Jak jest,tak jest.

Swoja droga,to niektorzy bronia swojego towaru rekami i nogami,ale jak np. dobry szwagier by przyszedl i chcial ten towar kupic,to wtedy uslyszalby odpowiedz -"No cos ty oszalal?Do jedzenia to ja mam towarek ekstra "na zapleczu",a nie takie byle co...

Tu nawet nie chodzi o to, co ludzie wkładają do garnka. Tu chodzi o równe szanse dla wszystkich hodowców ! Wiadomo, że Ci co są uczciwi, nie mają szans w konkurowaniu z cwaniakami d.e.bi.la.mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie po to ludzie dają mączkę bo im się powodzi, tylko dlatego żeby móc konkurować z jajami z krajów trzecich!!!!!

To absurd żeby jaja sprowadzać z krajów trzecich i były pyszne a z naszych hodowców robić przestępców trucicieli!!!!

 

Skoro tak ci się podobają ,coraz to śmielsze poczynania naszych rodzimych weterynarzorozpierdalaczy rodzimej produkcji to życę ci choroby kur i zobaczymy jak je będziesz leczył kiedy ci zrobią wjazd!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy widział ktoś film Skrzydełko czy nóżka Louis de Funès i tu pytanie unia zakazuje mączki a wyprodukowanie jajka z komponentów roślinnych bez udziału kur to wolno i okazuje się ze jest tańsze wyprodukowaniu o 18 procent wzgledem tradycyjnej metody a normalny zjadacz chleba nie wyczuje różnicy w smaku to coś w rodzaju produktu w kartoniku co jest napisane łąkowe i ludziom kojarzy się z mlekiem kupują bo jest o wiele tańsze ale tutaj link http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,13781022,wiadomosc.html i tak samo może być z tym jajkiem więc po co hodować jak można produkować i wyłączyć produkcję i iść spokojnie spać nie martwiąc się o hodowlę i czy magazyn pusty czy pełny . trzeba inwestować w laboratorium i mała fabrykę tak jak na filmie który jest z lat 70 i już tą kwestie poruszali a dziś chleb nie jest chlebem sok sokiem i wiele innych produktów które maja smakować jak naturalny lub podobnie a ludzie kupują bo jak idzie do sklepu typu biedronka to jaki ma wybór po pierwsze niska cena (i niska jakość) i na to go stać patrzy na cenę ,jest jedynie garstka ludzi co ich stać na lepsze produkty ale i one wiele zostawiają do życzenia choćby jajko ekologiczne które jest klatkowym niestety taki jest świat i ten co potrafi kombinować ten zostaje na rynku popatrzcie na największego hodowcę ile razy już padał a dalej jest Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nie po to ludzie dają mączkę bo im się powodzi, tylko dlatego żeby móc konkurować z jajami z krajów trzecich!!!!!

To absurd żeby jaja sprowadzać z krajów trzecich i były pyszne a z naszych hodowców robić przestępców trucicieli!!!!

 

Skoro tak ci się podobają ,coraz to śmielsze poczynania naszych rodzimych weterynarzorozpierdalaczy rodzimej produkcji to życę ci choroby kur i zobaczymy jak je będziesz leczył kiedy ci zrobią wjazd!!!!!

Na stacjach też dolewają wody do paliwa, żeby być bardziej konkurencyjnymi. Rozumiem, że to popierasz. I rozumiem, że jesteś przeciwny kontrolom na stacjach benzynowych.

Ja nie dosypuje żadnych świństw do paszy i jakoś sobie radzę. Ci co dosypują, są albo tak zachłanni, albo tak nieudaczni, że nie potrafią legalnie hodowli prowadzić.

Ja będę donosił na takich nieuczciwych hodowców. Oni oszukują nie państwo, a innych, tych UCZCIWYCH, hodowców. Biznes to wyścig. Wyścig nie może być uczciwy, skoro jedni jadą zgodnie z przepisami a inni używają zakazanego turbodoładowania. Karać takich cwaniaków !!!!

Piszesz o jajkach sprowadzanych z krajow trzecich. Jeśli wiesz, kto je sprowadza, to zawiadom odpowiednie służby albo chociaż podziel się tą wiedzą tu na forum. My zrobimy z tym porządek i nie będziesz musiał dosypywać mączki do paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując wstawienia kur nieśnych do intensywnej produkcji z ostatnich kilku miesięcy wychodzi, że na okres Bożego Narodzenia może być krucho z jajem, ale różnie bywa. Natomiast na Wielkanoc 2014 jest bardzo prawdopodobne, że z jajem będzie dużo większy problem niż na gwiazdkę. Wiec teoretyzując albo paszarnie jeszcze trochę poczekają na pieniądze, albo zaczną je ściągać i dopiero się zrobi wesoło.

 

Wydaje mi się, że cena przyjdzie ale marzec kwiecień, a potem znowu dół.

Zasadniczo przecież jajo już powinno swoje kosztować, a tak nie jest.

Wielu z producentów nie stać na to by mieć choćby tygodniowy zapas jaj na magazynie, przez co sprzedają wszystko na pniu nie targując się przy tym zbyt wiele bo kasa na już potrzebna. Handlarz mądra głowa dziś kupi na dwa tygodnie do przodu od tego i tamtego i powie nie ma zejścia nie przywoź. Za dwa tygodnie dostanie już taniej bo producent się (biegunka). Handlarz powie nie dam (zapłacić) więcej bo mi nie chcą więcej zapłacić. Taka robota.

 

Pytanie do Panów pośredników.

 

Co proponujecie aby za parę miesięcy nie zabrakło wam towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nie po to ludzie dają mączkę bo im się powodzi, tylko dlatego żeby móc konkurować z jajami z krajów trzecich!!!!!

To absurd żeby jaja sprowadzać z krajów trzecich i były pyszne a z naszych hodowców robić przestępców trucicieli!!!!

 

Skoro tak ci się podobają ,coraz to śmielsze poczynania naszych rodzimych weterynarzorozpierdalaczy rodzimej produkcji to życę ci choroby kur i zobaczymy jak je będziesz leczył kiedy ci zrobią wjazd!!!!!

Na stacjach też dolewają wody do paliwa, żeby być bardziej konkurencyjnymi. Rozumiem, że to popierasz. I rozumiem, że jesteś przeciwny kontrolom na stacjach benzynowych.

Ja nie dosypuje żadnych świństw do paszy i jakoś sobie radzę. Ci co dosypują, są albo tak zachłanni, albo tak nieudaczni, że nie potrafią legalnie hodowli prowadzić.

Ja będę donosił na takich nieuczciwych hodowców. Oni oszukują nie państwo, a innych, tych UCZCIWYCH, hodowców. Biznes to wyścig. Wyścig nie może być uczciwy, skoro jedni jadą zgodnie z przepisami a inni używają zakazanego turbodoładowania. Karać takich cwaniaków !!!!

Piszesz o jajkach sprowadzanych z krajow trzecich. Jeśli wiesz, kto je sprowadza, to zawiadom odpowiednie służby albo chociaż podziel się tą wiedzą tu na forum. My zrobimy z tym porządek i nie będziesz musiał dosypywać mączki do paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nie po to ludzie dają mączkę bo im się powodzi, tylko dlatego żeby móc konkurować z jajami z krajów trzecich!!!!!

To absurd żeby jaja sprowadzać z krajów trzecich i były pyszne a z naszych hodowców robić przestępców trucicieli!!!!

 

Skoro tak ci się podobają ,coraz to śmielsze poczynania naszych rodzimych weterynarzorozpierdalaczy rodzimej produkcji to życę ci choroby kur i zobaczymy jak je będziesz leczył kiedy ci zrobią wjazd!!!!!

Na stacjach też dolewają wody do paliwa, żeby być bardziej konkurencyjnymi. Rozumiem, że to popierasz. I rozumiem, że jesteś przeciwny kontrolom na stacjach benzynowych.

Ja nie dosypuje żadnych świństw do paszy i jakoś sobie radzę. Ci co dosypują, są albo tak zachłanni, albo tak nieudaczni, że nie potrafią legalnie hodowli prowadzić.

Ja będę donosił na takich nieuczciwych hodowców. Oni oszukują nie państwo, a innych, tych UCZCIWYCH, hodowców. Biznes to wyścig. Wyścig nie może być uczciwy, skoro jedni jadą zgodnie z przepisami a inni używają zakazanego turbodoładowania. Karać takich cwaniaków !!!!

Piszesz o jajkach sprowadzanych z krajow trzecich. Jeśli wiesz, kto je sprowadza, to zawiadom odpowiednie służby albo chociaż podziel się tą wiedzą tu na forum. My zrobimy z tym porządek i nie będziesz musiał dosypywać mączki do paszy.

.... My to znaczy kto??? Czegoś tu nie rozumiem!!! Import jaj z krajów trzeci jest legalny i niema żadnych wytycznych co do chowu kur!!! Z kim chcesz robić porządek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kol.biedronka bierzemy z tego samego miejsca 0.24 L a 019 M co dalej czas pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WIDAĆ KTO SYPIE MĄCZKE BO TAK JEJ BRONI , KONTROLE KONTROLE !!!

I dziwnym zbiegiem okoliczności, Ci co sypią mączkę najtaniej puszczają jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie są tak głupi i niemyślący. Przyczyną zachorowań są krowy czyli zwierzęta roślinożerne, a świnia drób grzebiący są wszystkożerne czyli w normalnych warunkach jedzą padliną pod dużo gorszą postacią niż spalona padlina w której przynajmniej nie ma żywych chorobotwórczych bakterii, a w obecnych czasach kryzysu jest bardzo cennym źródłem pełnowartościowego białka.

To lobby sojowe głównie doprowadziło do wycofania mączek z żywienia zwierząt- a teraz zbijają kokosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ludzie są tak głupi i niemyślący. Przyczyną zachorowań są krowy czyli zwierzęta roślinożerne, a świnia drób grzebiący są wszystkożerne czyli w normalnych warunkach jedzą padliną pod dużo gorszą postacią niż spalona padlina w której przynajmniej nie ma żywych chorobotwórczych bakterii, a w obecnych czasach kryzysu jest bardzo cennym źródłem pełnowartościowego białka.

To lobby sojowe głównie doprowadziło do wycofania mączek z żywienia zwierząt- a teraz zbijają kokosy.

Jeszcze raz powtarzam- uważam, że mączka mięsno-kostna jest nieszkodliwa i nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby było można ją stosować. Cieszyłbym się, gdyby ten zakaz zniknął. Niestety, zakaz jej stosowania obowiązuje i obowiązuje on WSZYSTKICH !

Gdyby zakaz był zniesiony, to konkurencyjność wszystkich hodowców byłaby pod tym względem równa. Jeśli jednak zakaz obowiązuje, to żeby zachować zasady konkurencyjności, powinno się eliminować podmioty, które działają nieuczciwie. Powtarzam: nieuczciwie w stosunku do innych hodowców !!!! Łamiąc ten zakaz, robicie w trąbę nie władze czy weterynarię, ale innych hodowców !!! A ja się na to nie godzę !!!! Będę donosił. I wiem, że kilku innych hodowców, rownież będzie donosiło. Mów Jajaczarek co chcesz, nazywaj mnie jak chcesz. Mam to gdzieś. Tu chodzi o przetrwanie uczciwych hodowców, o moje przetrwanie, o mój majątek i moją rodzinę, żeby nie znalazła się pod mostem przez takich cwaniaczków jak Ty. BĘDĘ DONOSIŁ !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kura średnio zjada góra 115g, a wasza 130g?

Średnio w całym cyklu otrzymuje jajo o wadze 60/65g, a wy na kupnej 55/60g?

- także i tak jesteście mało konkurencyjni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...