Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cena na dzisiaj :

 

Dla stałego odbiorcy

1A - 43gr

1B - 41gr

 

Szacun P.leszkiewicz

Ja praktycznie w identycznych cenach dostaje od stałych dostawców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój stały krwiopijca dostaje jaja jeszcze w letnich cenach

 

O - 25gr

S - 20gr

1a - 17gr

1b - 14gr

2a - 11gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego PROMIX czy Twoim zdaniem 2gr taniej od cen dla pozostałych to taka rewelacja? Nie wiem po ile Ty płaciłeś ale po swoim przypadku widzę, że jak ja dokładałem te 7 gr przez 1,5 to teraz dostaję te pieniądze i uważam, że to jest ok a nie 2 gr. Bo na dobrą sprawę gdybyś dostawał te 7 gr. więcej to Twój dostawca by nie zbiedniał a i ty czuł byś się zobowiązany przy następnym dołku. Pozdrawiam uczciwych hodowców i handlujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to były czasy jak z całego TIRA jaj przytulało się 20-30tys zł, miło po wspominać, prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na dzisiaj :

 

Dla stałego odbiorcy

1A - 43gr

1B - 41gr

 

Szacun P.leszkiewicz

Ja praktycznie w identycznych cenach dostaje od stałych dostawców

 

tylko, że robi się mały problem, ponieważ osoby od których ja dokupuje jajo podnoszą mi ceny Niestety i ja będę musiał podnieść, ale nie myślę, że od razu na 50gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ceny na marketach uległy zmianie, bo jak nie to kochani hodowcy i my i wy pójdziecie z torbami;a jak się już dostało takie dobre pieniążki od nas za Wasze jajka to ciężko będzie zejść na niższy szczebel cenowy.Czy któryś z handlarzy się ze mną nie zgodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Plotki rosną jak kule sniegowe , nawet tu na forum ktos napisał ,ze Czesi kupuja nasze jaja , ja sam na dwóch kurnikach usłyszałem jak to export na Czechy i Słowacje idzie i to tez jest powodem wysokiej ceny jaj , o niemcach tez słyszałem

 

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/17022012-1210/6333510 - proponuje sprawdzić jak jest naprawde

 

Ceny wysokie detl siada jeszcze tydzień takich jaj z cenami i handel spadnie do 50 % , oczywiscie zejscie bedzie na supermarketach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy jak tak dalej pojdzie to bedzie trzeba ochrone wzmocnic psy sposcic z lancuchow w samochodach zamontowac gps Koledzy jak w zyciu slabi sie wykrusza tak jak z hodowcami silniejszy lub kombinujacy pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczko po Twoim wpisie na forum moge z czystym sumieniem nazwać Cię HIENĄ !!!!!!!

księżniczka

Wysłany: Pon Lut 20 22:07 GMT 2012 Temat postu:

Oby ceny na marketach uległy zmianie, bo jak nie to kochani hodowcy i my i wy pójdziecie z torbami;a jak się już dostało takie dobre pieniążki od nas za Wasze jajka to ciężko będzie zejść na niższy szczebel cenowy.Czy któryś z handlarzy się ze mną nie zgodzi?

 

a co Ty teraz hodowcom dokładasz do kieszeni,że piszesz że dostali pieniądze od Ciebie?!?!?!?!?!? albo dokładałaś jak jaja były po 12 gr????

po 1 HIENO POLARNA posłuchaj!

HODOWCA (twój żywiciel) nie dostaje pieniędzy(tak jak ty to uważasz) tylko uczciwie je zarabia!!!!

po 2 HIENO

musisz się pogodzić że jest taka cena a nie po 12gr jakbyś ty to chciała

po 3 HIENO

tobie może jest się trudno przyzwyczaić że mniej zarabiasz albo wychodzisz na 0 !!!

HODOWCA dokładał przez ostatnie 1,5 roku, wiec nic sie nie stanie jak przynajmniej ty dołożysz przez kilka miesięcy? zgodzą się hodowcy ze mną????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonisz na ferme to 1a-0,50

dzwonisz na drugą to 1a-0,50

dzwonisz na sąsiednią giełdę to 1a-0,46 w sprzedaży

dzwonisz do klienta i mówisz 1a-0,50 i słyszysz że byli z fermy i oferowali po 0,40 do stałej współpracy.....................

dzwonisz na cukiernie a ona mówi że już nie chce w tych cenach bo przeszła na proszek i stłuczkę a lokalna ferma oferuje m-0,37 gr.

dzwonisz na tą fermę mówisz że dasz 5 gr. więcej i stała współpraca a on mówi że jajo dla stałych i dziś szuka nowych małych punktów aby sam sprzedawał produkcje...................

różnice w cenach ogromne małe fermy są tańsze od dużych o 10 gr. i do tego nie chcą zbytnio podnosić cen............. a do tego cena na markecie jak się nie podniesie to sprzedaż ustanie .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę luzu, trzeba zaakceptować taką sytuacje jaka jest. Na szybkie mega spadki cenowe typu 50% o których tu piszecie w najbliższych miesiącach nie ma co się spodziewać.

Importu nie ma i nie będzie. Cała Unia ma deficyt w tym towarze, wszędzie jest takie same ssanie. Także, proszę przestańmy wszyscy biadolić, martwy się o zdrowie żeby tylko było, a jaja, hmm…

- nie długo wszystko dojdzie do normy 50-60gr stanie się to normalną ceną.

PS.

Już widzę co to będzie za 2-3 lata, gdyż w szybszym okresie nie są wstanie fizycznie powstać nowe fermy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że nie ma jaj na fermie a u handlarza są jak coś zapraszam na zakupy 1A na pewno poniżej 50 gr zapraszam na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poranny kogut już ulżyło? Lepiej się czujesz? Dżentelmen jesteś jak cholera. Tak za nawiasem to żywicielem może być ojciec dla swych dzieci, a nie producent dla kontrachenta. Coś się chyba kompletnie w główce poprzestawiało.

Tysiące razy na tym forum zostało zapisane i sporo producenrów też to widzi, że ceny jaj typu 12 groszy to był efekt nadprodukcji. Towaru na rynku w Polsce i Europie było za dużo. Jeśli myślisz że jak ktoś kupił za 12 i sprzedał za 30 to jesteś w grubym błędzie. Bo konkurencja nie spała, nie śpi i spać nie będzie! I tak samo jak napisała Biedronka było i jest i będzie. Jak jajo kosztowało w hurcie 12 groszy to te same małe fermy co dzisiaj wożą po 35 do cukierni, wtedy też ooddawały po 12!!. Wszyscy się kisiliśmy w bagnie zwanym nadprodukcja.

Teraz pownniśmy się modlić, żeby znowu się to nie powtórzyło i żeby rozsądek wziął górę nad zachłannością!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień cukiernia brała 15 skrzynek ,a dziś tylko 1800 szt .Ciasta z worków, bo przy tej cenie nie jest wstanie produkować do tego masa pasteryzowana i ograniczenie ciast w których są jajka .

Nie wiem jak to wygląda u innych ale ja wszystko place od reki ale mi większe sklepy ,cukiernie po 3 tygodniach i długi narastają lawinowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masę jajeczną i proszek też robi się z jajek. A przetwórnie też są bez jajek i dzwonią w ich poszukiwaniu. Za chwilę masa i proszek mogą być droższe w piekarni od świeżego jaja !

Spokojnie drodzy koledzy handlarze. Za chwilę rynek się ustabilizuje i wszyscy będziemy zarabiali. I Wy (handlarze), i my- producenci. Myślę, że taka stabilizacja przyjdzie zaraz po świętach. Do świąt będzie jednak "gorąco". Ale święta już niedługo- za 1,5 miesiąca. My wytrzymaliśmy ponad 1,5 roku trudnej sytuacji więc Wy nie narzekajcie na te kilka tygodni "zawieruchy cenowej". Jeśli nie macie wyjścia a chcecie przetrwać ten trudny okres to sprzedajcie coś (dom, mieszkanie lub samochód). Ja np., żeby mieć na paszę, sprzedałem dom. A żeby wymienić klatki- wziąłem kredyt pod zastaw fermy. Jakoś trzeba sobie radzić.

Przestańcie więc marudzić, bo to już nawet niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Kogut, nie smaczna to jest cena w careffour L po 0,25 zł. Większość płakała że już nie ma z czego żyć a teraz L puszcza po kosztach? Nie rozumiem polityki, skoro jest okazja zarobić to czem na markety idzie po kosztach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Kogut mój post nie miał na celu marudzenia i nie tak go odbieraj .Moja firma ,moje problemy i sam sobie z nimi daje rade tak jak wy przez ok 18 miesięcy.

 

To tylko miało pokazać ze sprzedaż detaliczna spada możne jeszcze w tej chwili nie jest to bardzo zauważalne bo klient jak już przyjdzie to kupi przyzwyczajony do "niskiej ceny " ale następny raz już zakup dobrze przemyśli czy mu potrzebne 30 jajek czy możne wystarczy 10 szt .

 

Rynek dyktuje cenę i tak było zawsze choć moim zdaniem jeśli cena za 1a byłaby stabilna na poziome 1A ok 35 gr to wszystkim to powinno odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smaczne też jest słuchanie odbiorców na punktach co pan wściekłeś się z tą ceną skoro w marketach jest dużo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...