Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

małorolny2.... nic sie nie stało dzięki za odp...! mój wcześniejszy mechanik który robił mi ciągnik zapomniał dać podkładki miedziane pod tuleje no i pękła mi jedna tuleja... wczoraj założyłem nowe dwie tuleje i pierścienie.... i wszystko jest w porządku...,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30stka jak by dostł SILNIK PERKINSA 3 P

I DO TEGO NAPED PRZOD (A CZEMU NIE)

TO BYLBY HIT NA KOLEJNE DWADZIESCIA LAT

Proponuję jeszcze skrzynie biegów i hydraulikę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30stka jak by dostł SILNIK PERKINSA 3 P

I DO TEGO NAPED PRZOD (A CZEMU NIE)

TO BYLBY HIT NA KOLEJNE DWADZIESCIA LAT

Proponuję jeszcze skrzynie biegów i hydraulikę wymienić.

Skrzynia jest wieczna .... tylko potrzeba normalnego użytkownika lub operatora jak kto woli ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynia jest wieczna ....
Tego to ja nie widem ale brakuje w niej przynajmniej dwóch biegów pomiędzy 2-3 i 4-5

Obecnie jestem na etapie przebudowy hydrauliki normalny rozdzielacz bo ten pod siedzeniem to porażka i dwa siłowniki wspomagające w podnosniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie przebudowy hydrauliki normalny rozdzielacz bo ten pod siedzeniem to porażka i dwa siłowniki wspomagające w podnosniku

Mogę zapytać po co taka przebudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W c330 zegar temperatury wody wchodzi mi na czerwone pole i nie rośnie dalej temperatura. Nie wiem czym może być to spowodowane. Sprawdziłem termostat, wymieniłem uszczelkę pod głowicą, przepłukałem układ chłodzenia i mimo tych zabiegów nadal zegar wchodzi na czerwone pole. Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmieniłeś uszczelkę(najwięcej roboty) trzeba było zrobić mniej roboty i zmienić czujnik temp. np. potem ewentualnie zegar. Oczywiscie jeżeli masz drożna i czystą chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę zapytać po co taka przebudowa?

A no po to, że jak naleję w opryskiwacz RSM to ciężko podnieść (trzeba gazować) rozdzielacz pod siedzeniem nie spełnia moich wymagań, potrzeb poza tym obsługa jest dla mnie baaardzo niewygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim zmieniłeś uszczelkę(najwięcej roboty) trzeba było zrobić mniej roboty i zmienić czujnik temp. np. potem ewentualnie zegar. Oczywiscie jeżeli masz drożna i czystą chłodnice.
A raczej dwu wskaźnik ... czujnik i zegar stanowią komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę zapytać po co taka przebudowa?

A no po to, że jak naleję w opryskiwacz RSM to ciężko podnieść (trzeba gazować) rozdzielacz pod siedzeniem nie spełnia moich wymagań, potrzeb poza tym obsługa jest dla mnie baaardzo niewygodna.

Polemizował nie będę ...... ale 600 l opryskiwacz to chyba za dużo jak na ciapka , kiedyś tompnie na dołku i oberwie pochwy czego z całego serca nie życzę ......... i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polemizował nie będę ...... ale 600 l ................

Drugi sezon pomykam i nic złego się nie stało do tego jeszcze rozsiewacz Amazone 1500 nie do pełna ale to grubo ponad tonę na belkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wspomnisz jeszcze jego słowa. Jak się nie mylę to ciapek ma tylko 700kg udźwigu więc latanie z opryskiwaczem 600L to już granica ale ten rozsiewacz to zabójstwo...

 

P.S.

Coś mocny ten ciapek,że jeszcze jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj wspomnisz jeszcze jego słowa. Jak się nie mylę to ciapek ma tylko 700kg udźwigu więc latanie z opryskiwaczem 600L to już granica ale ten rozsiewacz to zabójstwo...

 

P.S.

Coś mocny ten ciapek,że jeszcze jeździ

C - 330 ma 650 kg udzwigu . C -335 700, a moich słow nikt wspominac nie musi , bo sam ciapka żyłuję ale bez przesadyzmu , wystarczy że co roku dzięki agregatowi przedsiewnemu robie przednią oś , a zwolnice dokręcam co miesiąc .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon pomykam i nic złego się nie stało do tego jeszcze rozsiewacz Amazone 1500 nie do pełna ale to grubo ponad tonę na belkach

Jakoś nie wierzę. Miałem C330. Jak zaczepiłem do niej siewnik(550kg.)+200kg zboża w siewniku+brony posiewne zaczepiane do siewnika, to ciągnik stawał dęba i jazdy nie było.Zmieniłem C-330 na U3512, i jest teraz o.k. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon pomykam i nic złego się nie stało do tego jeszcze rozsiewacz Amazone 1500 nie do pełna ale to grubo ponad tonę na belkach

Jakoś nie wierzę. Miałem C330. Jak zaczepiłem do niej siewnik(550kg.)+200kg zboża w siewniku+brony posiewne zaczepiane do siewnika, to ciągnik stawał dęba i jazdy nie było.Zmieniłem C-330 na U3512, i jest teraz o.k. .
Wystarczy 370 kg na długim ramieniu ... , ale Janku po co komuś to łumaczyc .......nie kazdy pojał prawa fizyki .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy 370 kg na długim ramieniu ... , ale Janku po co komuś to łumaczyc .......nie kazdy pojał prawa fizyki .......

Dlaczego 370kg i na jak długim ramieniu Bardzo mnie to interesuje.

Co znaczą słowa i w jakim to języku

łumaczyc

kazdy

pojał

Ile lat masz kolego małorolny2

Dlaczego się mnie czepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy 370 kg na długim ramieniu ... , ale Janku po co komuś to łumaczyc .......nie kazdy pojał prawa fizyki .......

Dlaczego 370kg i na jak długim ramieniu Bardzo mnie to interesuje.

Co znaczą słowa i w jakim to języku

łumaczyc

kazdy

pojał

Ile lat masz kolego małorolny2

Dlaczego się mnie czepiasz

370 kg na długim ramieniu http://www.agrofoto.pl/forum/Moj-ciapek-wiosna-2007-image33179.html , wcale Ci się nie czepiam , jestem istotą rozumną , mam 37 lat i mówię w języku polskim którego ty nie rozumiesz ............ ale to nie moja wina że jesteś takim młotem ...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy 370 kg na długim ramieniu ... , ale Janku po co komuś to łumaczyc .......nie kazdy pojał prawa fizyki .......

Dlaczego 370kg i na jak długim ramieniu Bardzo mnie to interesuje.

Co znaczą słowa i w jakim to języku

łumaczyc

kazdy

pojał

Ile lat masz kolego małorolny2

Dlaczego się mnie czepiasz

370 kg na długim ramieniu http://www.agrofoto.pl/forum/Moj-ciapek-wiosna-2007-image33179.html , wcale Ci się nie czepiam , jestem istotą rozumną , mam 37 lat i mówię w języku polskim którego ty nie rozumiesz ............ ale to nie moja wina że jesteś takim młotem ...............
Ale Janek i tak powie że taką broną to się po tyłku drapie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napiszcie jak najwiecej o wymianie pompy podnosnika w C330 (moga byc jakies stronki itp)

 

Mam taki problem otoz uzywajac podnosnika wydaje on taki nieprzyjemny glosny dzwiek, jedna odoba powiedziala mi ze mogl pojsc jeden zabek w pompie.

Wciskajac sprzeglo slychac takie jakby chrobotanie, podobno lozysko nie smarowane ale posmarowalem i nadal wystepuje taki dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem pod obciązeniem zaczeła mi wyskakiwać 4 w 330m

 

Też tak miałem i okazało sie że pękła w skrzyni taka mała sprężynka na której leży taka mała kuleczka po której przesówa się wodzik od zmiany biegów. Po zdjeciu pokrywy wszystko jest na górze tylko ciężko się to wymienia. Najlepiej spuścić olej bo ta kuleczka lubi uciekac przy zakładaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie!

Zrobiłem ciapkowi remont, ale tylko góre (tłoki tuleje, pierścienie, głowice, wtryski) bo mój mechanior stwierdziła że na wale wszystko jest OK i on by tego nie ruszał. Ale po remoncie prawie nic sie nie zmieniło ciągnik dymi i ciężko pali, tyle tylko że nie rzuca olejem spod korka wlewu. ale już z bagnetu jak sie go wyjmie olej wylatuje. Poradźcie co zrobic bo wywaliłem 1000 zł i mam wrażenie że na darmo. Myśle jeszcze zawieźć pompe wtryskową do regeneracji. Poradźcie co jeszcze może być przyczyną takiego dymienia. Na wolnych obrotach leci taki niebieskawy dym, a jak daje w piec to i biału i czarny. A najbardziej denerwuje mnie odpalanie zimnego silnika bo trzeba długo kręcić, dymi sie jak z pieca i słabo wchodzi na obroty. Jak sie rozgrzeje to twego nie ma. Poradźcie bo ja sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefano wez sprawdz głowice czy jest rowna i czy niejest peknieta bo najczesciej tak sie dzieje jak jesk krzywa lub peknieta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem pod obciązeniem zaczeła mi wyskakiwać 4 w 330m

 

Też tak miałem i okazało sie że pękła w skrzyni taka mała sprężynka na której leży taka mała kuleczka po której przesówa się wodzik od zmiany biegów. Po zdjeciu pokrywy wszystko jest na górze tylko ciężko się to wymienia. Najlepiej spuścić olej bo ta kuleczka lubi uciekac przy zakładaniu.

 

sprerzynka tez mogla peknac lub sie walek dolny popuscil i jak zęby na kolach sa przyjechane to bedzie wyskakiwala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głowice zawiozłem całą do zakładu i gość miał zrobić wszystko co będzie konieczne ale nie wiem czy zrobił, na pewno zrobił planowanie.

Ale gdyby była pęknieta tuo chyba by mi powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...