Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest więcej niż dwie to strata. nawet jak pierwszą zaziarni całą a drugiej połowę to ta druga będzie miała dużo większą wilgotność, a masa suchego ziarna z rośliny nie będzie dużo większa niż z jednej dużej.

Dla mnie taka odmiana się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi korzeniami to normalka a te 5 kolb to dziwne u mnie qq ma po 2 kolby w tamtym roku też miała po 2 myślałem że to wina rzadkiego siewu 72tys na ha a w tym roku zasiane na 90tys na ha i jest to samo ważne żeby sie ładnie wykształciły a w tamtym roku nie było problemów. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku postawiłem na odmiany o wyższym fao (210-240) niż w roku ubiegłym (190-210) dodatkowo obecny sezon miał korzystniejszy rozkład i sumę opadów niż ubiegły (susza tylko do połowy maja i większe zimowe zapasy wody) a w sierpniu już spadło więcej deszczu niż w ubiegłym roku, stąd przy maksymalizacji nakładów (nawożenie) liczę co najmniej na powtórzenie ubiegłorocznych plonów,

 

a jak kukurydza wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dają Wam 300 zł za mokrą?? Słyszałem że po 500 podpisują suchą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jeszcze była po 380 mokra w zeszłym tygodniu w FDW.

co to jest FDW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zakontraktowaliście już coś? jeszcze w kwietniu polskie młyny kontraktowały mokrą po 500zł, o paszarniach nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0, albowiem do połowy maja nie miałem wschodów na wszystkich działkach i cena spadła do 450zł/t i podpisałem na 8t/ha, co gwarantuje mi zwrot kosztów a nadwyżką będę spekulował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas kontraktuja mokra po 380[de heus]-plony w porownaniu z ubieglym rokiem to beda sporo mniejsze-najpierw powodz potem susza, miejscami na slabszym stanowisku to juz schnie w oczach a kolby marne ale po trzy miejscami rosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w kujawsko - pomorskim cena kukurydzy mokrej prognozowana jest na 200 zł/t a sucha 500 - -550 zł/t mam nadzieje, że to spekulacje bez podstawne.

Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200 zł/t też będę kupował i suszył. Nie sprzedaję chyba, że suchą. Załączyłem tylko informację jaką dowiedziałem się niedawno, jaki może być poziom cenowy w żniwa. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, iż bzdury prawisz, kontrakty na tę chwilę 300-350zł/t, sucha 560zł/t netto rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że większość będzie suszyć i magazynować aż ceny wrócą do normy. handlarze już tyle nie zarobią co w tamtym roku a przetwórcom będzie brakować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrakt podpisany 640 zł na październik,listopad 2013 nie wiem czy dobrze zrobiłem-nie mam magazynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...