Skocz do zawartości
gregoff

Kwoty mleczne-IIR

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Kwantyfikator!

widze że trafiłem na uczonego i inteligentnego rolnika. ciesze sie niezmiernie. a co do postu - no cóż - podałem przykłady praktyczne, tak naprawde szeroko pojęte pospolite. nie widać tego prawda ale powie mi Pan któż nie zna polskiej prawdziwej rzeczywistości. a co do rolnika - hhmmm - to była bardziej fikcja literacka i nie zawsze powinno się brać ją pod uwagę. napisałem to by post nie był aż taki sztywny. no cóż Pan sie chyba dał złapać. :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Kwantyfikator!

widze że trafiłem na uczonego i inteligentnego rolnika. ciesze sie niezmiernie. a co do postu - no cóż - podałem przykłady praktyczne, tak naprawde szeroko pojęte pospolite. nie widać tego prawda ale powie mi Pan któż nie zna polskiej prawdziwej rzeczywistości. a co do rolnika - hhmmm - to była bardziej fikcja literacka i nie zawsze powinno się brać ją pod uwagę. napisałem to by post nie był aż taki sztywny. no cóż Pan sie chyba dał złapać.

pozdr.

 

Szanowny gover'ku

jeśli chodzi o polską wiejską rzeczywistośc, to musze przyznać że znam ją bardzo dobrze. No niestety często założenia nijak mają się do realizacji. Wcale nie uważam że dałem się złapać w sidła....no ale ogólnie niech bedzie.

P.S Rolnikiem nie jestem

3m_sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest jak ktoś złożył wniosek o przyznanie limitu potem kupił na własną rękę limit. Czy może liczyć na przyznanie limitu czy Agencja bedzie wysyłać odmowy bo sam rozwiązał swój problem za nich. Pytam bo kolega coś takiego przechodzi sam jestem laik w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że sam sobie zamknął drogę do tego żeby dostać dodatkowy limit z rezerwy jak sam znalazł kwotę na rynku i zakupił ją, moim zdaniem zaprzepaścił swoją szansę na limit z rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie do końca - sam w ubiegłym roku złożyłem wniosek o przyznanie rezerwy - dostałem odmowę (z powodu jej braku). W ostatnim dniu obrotu kwotami kupiłem 5 tys. kg - a w maju złożyłem wniosek o przyznanie rezerwy w wysokości całego przekroczenia - bez zakupu. I dostałem (jedynie pomniejszoną o współczynniki ARR - których nikt nie rozumie).

Więc wszystko zależy od okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwotę mleczną kupuje się raz na zawasze, wydzierżawić możesz na rok i tylko na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będą w tym roku przyznawane jakieś kwoty z rezerwy, przekroczyłem o 18 tyś kwote z czego swojej kwoty mam 50 tyś, od kiedy można składać podanie o przyznanie kwoty z rezerwy, może lepiej dokupić teraz w sierpniu będzie łatwiej a to już właściwie ostatni rok większego obrotu kwotami.

A może dać sobie spokuj z dokupieniem kwoty bo za kilka lat i tak mają znieść kwoty mleczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą - Polska nie przekroczyła ogólnej kwoty - więc jakieś rezerwy pozostały. Ile, kiedy i jak tego jeszcze nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już informacja na stronie ARR Niestety wnioski można składać do dzis czyli do 31 lipca.Rezerwa jednak nie jest duża wiec nie spodziewałbym sie dużych ilości.Pewnie bedzie zastosowany przelicznik i każdy ze składających który spełnia warunki coś dostanie.Ja osobiście będę musiał dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złozyłem wniosek w lipci, wczoraj dostałem odp: z powodu braku rozpożądzenia nie możemy rozpatrzyć w terminie, wniosek zostanie rozpatrzony najpóżniej do 31 grudnia. To sobie poczekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem kwote o 18 tyś ,a mam 45800 kg kwoty i te 18 tyś to troszke więcej jak 30% posiadanej kwoty, no i przyszła mi odmowa, czy mogę złożyc jakieś odwołanie i wystąpic o przyznanie mniejszej kwoty czy to wogóle ma sens, bo jeśli przekroczył bym kwote o 13 tyś to bym się zmieścił w 30% czyli niewiele więcej przekroczyłem a najśmieszniejsze jest to że tak złożyły się wycielenia i w tym roku dużo mniej przekrocze kwote

Tak wogóle po ile płaci się za kwote w lubelskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam wyciąg z ustawy o mleku to raczej nie masz szans. Niestety takie obostrzenia weszły w tym roku, żeby ograniczyć ilość chętnych na "darmowe" kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Właśnie dotarłem do projektu rozporzania dot. rezerwy na 2007 r. Hurtowa: 60 mln,Bezpośrednia 16 mln kg.

Dlatego wszyscy co składali powinni nastawić się na to że otrzymają tylko część wnioskowanej kwoty powód - współczynnik jaki ustali ARR z powodu dużego zainteresowania.

Kara za przekroczenie - wysoka około 1 zł.

Cena za 1 kg. - wysoka gdyż ci co sprzedają małe ilości mogą oddać do ARR po ok 1.35 zł. Skupiona kwota zasili rezerwę na 2008 r - ale będzie to b. mała ilość gdyż na ten mechanizm przeznaczono w tym roku ok. 20 mln zł.

Dobry rok obfitujący w pasze spowoduje dużą produkcję tak więc czyżby "klęska urodzaju " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

Kara za przekroczenie - wysoka około 1 zł.

Cena za 1 kg. - wysoka gdyż ci co sprzedają małe ilości mogą oddać do ARR po ok 1.35 zł. ?

 

Jakto kara za przekroczenie 1zł? Za przekroczenie limitu na ten rok będą potrącac po 1zł? a nie tak jak było po 20 gr w tym roku czy 40 gr jak miało byc, czyli nie ma szans na to żeby za ten rok kwotowy nie była przekroczona rezerwa krajowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrącanie kary się nie zmienia. Czyli najpierw 20 gr od karzdego kilograma ponad wyprodukowany a na końcu roku dodatkowo może + 80 gr i w tedy będzie 1 zł.

Karzdy rozsądny rolnik powinien zastanowić się w tym roku gdyż nie ma na dzień dzisiejszy obcji rezerwy na poziomie 200 czy 400 mln ton do rozdyspononwania. Jeśli już to 10 razy mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje szybko odpowiedzi, gdyż pisze odwołanie do agencji w sprawie odrzucenia wniosku o przyznanie kwoty z rezerwy. W uzasadnieniu odwołania nie ma wyszczególnionych powodu dlaczego nie może by mi przyznana kwota, tylko warunki przyznania.

Powodem odrzucenia wniosku jest zapewne to, że licząc przekroczenie kwoty o ilośc mleka o referencyjnej zawartości tłuszczu przekroczenie to wynosi 31,4 %, a licząc zwykłe kilogramy wynosi 27%, czy przepisy precyzują czy te przekroczenie kwoty zapisane w przepisach ( od 500 kg - 30% posiadanej kwoty) to same kg czy z doliczonym tłuszczem?

Wiem że przyznawane kwoty z rezerwy nie uwzględniały tłuszczu i były niższe niż ilośc mleka za jaki były płacone kary, ale czy przy przyznawaniu kwoty z rezerwy biorą pod uwagę tłuszcz? Czy mam szanse na odwołanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dostawca ma kwotę przeliczoną wg tłuszczu referencyjnego, także Ty. Niestety szanse na powodzenie odwołania są nikłe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowcy była mlecznego - po ile kupujecie kwoty , czy wogóle kupujecie ,i co weicie o prognozach odnośnie kar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile kwoty potrzeba dla 6 i 8 krów?Po ile za mogę zakupić kwotę od państwa czy tam z Agencji?

 

A to sie wogóle da kupić od ahencji czy tam od państwo kwote? , tylko prywatnie da się kupić i to musisz szukać z tkiej mleczarni co sam oddajesz bo spółdzielnie bronią się jak mogą żeby nie tracić litrażu, ale jest na to sposób - zrobić darowiznę kwoty, minimum to ze 25 tyś l, zależy jakie krowy i czym żywisz, ja niedawno kupiłem 5 tys kwoty po 50gr w lubelskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie się pytam czy prywatnie czy od agecji bo nie wiedzialem A te 25tys to na 8 czy 6 szt? Przy wydajności ok. 20L na dobe/szt. ale wiadomo,że krowa ciągle tyle nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...