Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

"Kto rano wstaje temu pan Bóg daje" początek mojego dnia->

5393656700_1324370642_thumb.jpg 3578795800_1324370645_thumb.jpg 4662874100_1324370648_thumb.jpg

Można powiedzieć że od rana jest się z czego cieszyć - nie kupujcie nowych tańszych części. (3 tyg temu nowe włożone) to coś w kawałkach to środkowe trybo

nie chce sie wtracac ale ja bym sprawdzil czy nie chodzi caly czas na blokadzie bo ja mialem cos podobnego tylko połos urwalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma blokady, mechanizm o ograniczonym poślizgu. Poszło do tego na prostym po lekku "chrup chrup" i wlecze koło. Wcześniej wymieliłem nakrętką wszystko bo popuściło koło a teraz no cóż całość za 1300zł bodajże tzn cały komplet tryb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik ale te zęby z koła koronowego czy z czego bo jakoś na zjęciu niewidać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest całe to wewnętrzne kółko - dlatego go na zdjęciach nie ma - wzięło się i rozpadło. Bodajże to się koło słoneczne nazywa. Ta zębatka z wieloklinem wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się. Wszystkim Wam: rodzinnych, ciepłych, uśmiechniętych, z opłatkiem, z prezencikiem pod choinką (choćby kupionym przez siebie, choćby najdrobniejszym), ze świecidełkami (choćby made in china). No i nie zapomnijcie odwiedzić sojego maseyka we Wigilję - może przemówi (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

Nio chłopaki z okazji Świąt Bożego Narodzenia życze Wam i waszym rodzinom zdrowych,wesołych i spokojnych świąt.

 

Nieprzecholować !hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz! To pierwsza gwiazda świeci!

Myślcie już życzenie,

A ja całym sercem chcę ,

złożyć wam życzenia te:

Wszystkiego najlepszego w roku nowym,

by ci nie zawracać głowy,

aby święta się udały,

i przysmaki smakowały,

aby dotrzymać postanowienia,

i nie zapomnieć o gwiazdki lśnieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święta, święta i po świętach

 

Potrzebuje pomocy Panowie w moim 3080E jest komputer http://photos03.otomoto.pl/photos/original/A11/36/A113638_6.jpg na prawym słupku, ale to nie ten z pokrętłem tylko taki jak komputerek do liczenia i nie mogę go rozszyfrować może ktoś wie jak się go obsługuje proszę o pomoc. Zdjęcie:

http://photos03.otomoto.pl/photos/original/A11/36/A113638_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuje pomocy w moim mf 3065 mialem aku 130ah i 890A teraz kupilem 170ah i 1050A i jeden gosc mnie nastraszyl ze moj alternator nie bedzie w stanie go naladowac czy to prawda? prosze o szybka odpiwedz bo jak co to oddam aku puki go nie zalozylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... wydaje mi się, że ten gość ma rację, już to wcześniej gdzieś było na forum ale byłoby trzeba pogrzebać (: nie umiem wytłumaczyć , ale na pewno za chwilę jakiś elektryk Ci to wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz podkreślę, nie jestm elektrykiem, napiecie owszem , ale o amperaż chodzi, ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 3085 miałem przez 3 lata 170ah od bizona i wszystko chodziło jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. w ursusie c-330 akumulatory są podobnej pojemności i ta mała prądnica daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być z włączaniem blokady i przedniego napędu w MF z serii 61XX? To znaczy jak się włącza blokade to przedni napęd ma się automatycznie też włączyc czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...teraz kupilem 170ah i 1050A i jeden gosc mnie nastraszyl ze moj alternator nie bedzie w stanie go naladowac czy to prawda? prosze o szybka odpiwedz bo jak co to oddam aku puki go nie zalozylem

Witam.Bez wnikania w szczegóły to problem z grubsza jest opisany na str.podanej przez Eco-rol Osobiście akumulator bym go zostawił."Nadmiar prądu" docenisz podczas uruchamiania ciągnika w okresie mrozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak powinno być z włączaniem blokady i przedniego napędu w MF z serii 61XX? To znaczy jak się włącza blokade to przedni napęd ma się automatycznie też włączyc czy nie?

 

u mnie jak włączam blokadę to przedni sie też załącza ale możesz go potem wyłączyć sam i zostaje sama blokada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawlo36. U mnie też tak było a teraz jak włączam blokade to kontrolka od przedniego napędu tylko mignie a jak drugi raz nacisnę to sie włącza przedni napęd a jak znowu nacisne to sie sama blokada włącza i tak w kółko. Jak juz się włączy to nie da się wyłączyć przyciskiem od blokady tylko tym od przedniego napędu trzeba. Wie ktos może co z tym mogło sie stać wcześniej wszystko było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coś sie dzieje ale niestety nie doradzę co to może być jednak włączając blokadę a potem ją wyłączając przedni(nie pamiętam dokładnie ale chyba) zostaje i trzeba go osobno wyłączyć ale tak jak u ciebie to już coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...