Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi jak masz pedał sprzęgła na równo z hamulcowymi czy wyżej,a może masz zapowietrzone, a co do oleju nie zalewaj agrolem w żadnym wypadku. Serwis poleca total Dynatrans MPV UTTO jest w miarę tani bo na allegro kupisz go około 300 za 20l luzem kupiłem 12,30za l w placówce korbanka, też będę zmieniał , filtry Donaldson, płyn wypuść stary zalej petrygo , olej do silnika 15w-40 ja taki mam. Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agroli też maż dużo rodzajów;) Są UTTO, STOU itd:P Potem maż Agro U Agro STOU;) itd;) Ja osobiście leje ten STOU albo U (Agro) najczęściej z Orlenu bo taki mam na litry;) Poza tym wypadało by popatrzeć czy spełnia specyfikacje MF a jak nie to czy jest rzadki i nie tyka mokrych sprzęgieł;) Tzn 10 W 40 albo coś około tego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korbanki polecają to z kim mają umowę;) Wręcz co roku co innego;) Po patrzeć czy normę spełnia jak nie to popatrzeć do instrukcji MF i kupować;) Ogólnie to się nie ma chyba co aż tak bardzo nad tym olejem rozczulać. A co do płynu chłodniczego w czym petrygo lepsze od czegokolwiek innego? Olej silnikowy.. Tu się nie będę wypowiadał bo leje to samo do wszystkich aby było łatwiej... Ale też by wypadło zerknąć na normę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam oszczędzać na oleju do skrzyni bo myślę że nie warto. http://allegro.pl/olej-przekladniowohydraul-total-dynatrans-mpv-208l-i1975752680.html

To jest ten? bo nie jest napisane ze UTTO. Ja mam 6170 więc myśle że troche lepszy moge wlać niz do jakiegoś z serii 30XX ( bo więcej za niego dałem więc jak sie zepsuje z powodu oleju to większa strata )

Mam oryginalną instrukcje po Francusku i tam jakieś BP polecają no ale już takich nie da sie kupić. I jeszcze napiszcie ile filtrów od przekładni bedzie i mniej więcej ile kosztują nie obraże sie jak ktos linki wrzuci. I jeszcze jak je odkręcić ( czy trzeba na coś zwrócić uwagę)

I jeszcze z innej beczki jakie rozmiary opon moge mu założyć bo chciałbym szersze. Mam w nim z tyłu 18.4R38 Michelin a z przodu 14.9R28 Michelin sa od nowości i mają jeszcze około połowe bierznika ale sa spękane i bym wymienił na szersze. W internecie widziałem Michelina taką opone jak mam z tyłu i cena była 10 tys. i tu pytanie czy mozliwe zeby była az tak droga? No bo jeśli miałbym mu wymienic to za komplet by mi wyszło ponad 30 tys. a to troche chyba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie robić to i tak hydralika zewnętrzna zalatwi Ci ten olej w ciagu 5 minut. STOU czy UTTO w klasie 10w-30 czy !0w-40 to jedno licho dla zwykłego użytkownika. A Agrol U lepiej zostaw w spokoju. Zapewniam że skrzynia serii 30xx nie zasluguje na na gorszy olej jak 60xx. Odnośnie opn ostatnio wymienialem w Fendzie przód Fulda 480/65/28 4500 pln sztuka, tył Mitas 600/65/38 7000 pln sztuka ot tak po kosztach jak się dało najtaniej (więcej nie kupię Mitasa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja już nie wiem co mam mu wlać do skrzyni Ten z linka który podałem jest OK?

Czyli wydałeś na opony 23 tys.

Ja kiedyś widziałem jak u Fendta wymieniali opony na oryginalne nowe Continental chyba i chcieli za niego 70 tys. i tak sobie obliczyłem ze jest on wart 40 tys. i ze to za tanio jak na Fendta juz mniejsza o model ale w porównaniu z innymi.

http://otomoto.pl/massey-ferguson-6180-A93601.html

Teraz jeszcze napiszcie mi czy ta opona jest 3 razy gorsza od Michelin bo wydaje mi się ze nie ale napiszcie w czym ona jest gorsza. Mirro jak zmieniałes opony? W jakims zakładzie Ci to zrobili czy sam robiłes bo nie mam pojęcia jak sie takie duże opony zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co by nie robić to i tak hydralika zewnętrzna zalatwi Ci ten olej w ciagu 5 minut. STOU czy UTTO w klasie 10w-30 czy !0w-40 to jedno licho dla zwykłego użytkownika. A Agrol U lepiej zostaw w spokoju. Zapewniam że skrzynia serii 30xx nie zasluguje na na gorszy olej jak 60xx. Odnośnie opn ostatnio wymienialem w Fendzie przód Fulda 480/65/28 4500 pln sztuka, tył Mitas 600/65/38 7000 pln sztuka ot tak po kosztach jak się dało najtaniej (więcej nie kupię Mitasa).
mirro hydraulika wcale nie musi załatwiać oleju w pięć minut jak masz we wszystkich swoich maszynach jeden i ten sam olej ,nie pożyczaj obcych maszyn w których jest nie wiadomo jaki olej chyba że ty nie zwracasz na to uwagi to z pewnością tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... model ale w porównaniu z innymi.

http://otomoto.pl/massey-ferguson-6180-A93601.html

Teraz....

Mam wątpliwość względem przebiegu tego ciągnika.Jeżeli faktycznie rocznie robił 409 mth to musi być jakiś pechowy i musiał więcej na warsztacie stać niż jeżdzić.Ale może się mylę i ktoś go posiadał tylko do ozdoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np mam taki i mieszczę sie w 400mth na rok

a tan z linka jakby był w rzeczywistości taki jak jest bez żadnych dopieszczeń to myślę ze dużo więcej nie ma

Mam niedaleko do ostrowa to może kiedyś po drodze wpadnę go zobaczyć z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie, nam ludzi, u których każdy ciągnik tak wygląda. I tyle jeździ co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do hydrauliki zewnętrznej to chyba już każdy doszedł do tego że maszyny wypadło by mieć czyste?:P Tzn jak coś przywleka się nie wiadomo skąd to wylać co tam jest trochę przepłukać i dopiero potem się bawić:) Tak dla info w ramach ciekawostki;) Kupiłem prasę i z racji braku chęci podłączania tego do MF aby nie namieszać oleju na wejściu podłączyłem do C-330 i otwarłem;) Podniosłem podbierać spuściłem i przestało działać nagle wszystko;) - Zrobiła się mi wręcz galaretka z oleju a do tego w prasie trociny jeszcze były ps. mój ursus jeździ na droższym oleju od MF tylko starym jak świat;) tzn z serwisu dostaje z koparek. Więc dla tanich maszyn typu Ursus czy coś polecam się pokręcić pod warsztatami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tecmie! jak tam gdzieś jesteś - zajrzyj na forum deutz fahr m770 - chodzi o kombajn. Ty zawsze masz coś dla pytającego. Chodzi mi o hamulce. Wszystkich pozdrawiam i mnie tu nie ma, bo kupiłem kombajna (taki sobie 30-stolatek) ale już mam dosyć proszenia sąsiadów. Tzn. jestem cały czas z Wami ale tylko czytam i ..... jakaś cisza nastała - dlatego ją przerywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc swoim 3085 z pustymi przyczepami z dużej górki puszczam na luz to nic nie przyspiesza, tak jak by miał duże opory toczenia, bo jak kiedyś jezdziłem małym zetorem to dopiero rozwijał prędkość, czy z waszymi mf-ami też tak jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mojego 6150 nie spuszczam z wodzy, ale gdzieś tam w polu, jadąc miedzą popróbowalem kiedyś i hula się coraz prędzej, ale jakichś zwrotnych prędkości nie osiąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci się przedni wyłącza? No i jednak ta skrzynia tam też ma swoje opory a one szybko się poruszają na biegu;) Ale szczerze to nie zdarzyło się mi wyrzucić bieg na górce w MF;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jeśli chodzi o zjazd z górki na luzie z jakimś rozpędzaniem to mojm to raczej nie realne.Tylko że i ja nigdy nieciagnełem 2 przyczep gdzieś z góry.

 

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może któryś z użytkowników mf5425 typ silnika 1104 jakie powinno być ciśnienie paliwa na wtryskach , pompa rotacyjna delphi wtryski paliwowe delphi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kto rano wstaje temu pan Bóg daje" początek mojego dnia->

5393656700_1324370642_thumb.jpg 3578795800_1324370645_thumb.jpg 4662874100_1324370648_thumb.jpg

Można powiedzieć że od rana jest się z czego cieszyć - nie kupujcie nowych tańszych części. (3 tyg temu nowe włożone) to coś w kawałkach to środkowe trybo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś to koło??? żebyśmy na przyszłość wiedzieli gdzie nie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...