Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co sadzicie o tym SUPEROLU

ale co to za olej (więcej szczegółów bo SUPEROLE były różne), pewnie jakiś rozlewany, znam jedną rozlewnię gdzie ten sam olej po rozlaniu ma różne nazwy już lepiej nawet kupić olej rozlewany w sklepie. Przeważnie kupuję po 30 litrów w oryginalnym opakowaniu. TURDUS wychodzi po 9-10 zł za litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli każdy superol bo według mnie każdy jest do kitu! Ja osobiście go leje, bo miałem zapasy tego oleju które chciałem zużyc na ciągniku! ale teraz już musze kupić i chce wiedzieć jaki jest dobry i nie zadrogi a to znaczy do 100 zł. Bo do Władka jesli dobrze pamietam wchodzi około 5 litrów, zna ktoś dokładną ilość oleju która wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że mi przypomniałeś! bo pomyliło mi sie z samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie nie powtarzajmy sie mowa o olejach do władku juz była trzeba czytac stare posty a nie powtarzać wkoło to sama jak sie tylko pojawi jakieś nowy uzytkownik!!!!

 

miras jak mozesz zmieniac olej raz na dwa lata jeszcze superol przeciez on tracie swoje parametry juz po roku wystarczy ze kilka razy go w zimie przymrozi potem rozgrzejesz i tak kilka razy i z oleju jest woda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja wody jeszcze nie miałem, prawdopodobne dlatego że leje dodatki doładowujące. A jeśli dobrze pamiętam to pytania takiego jak: macie jakieś doświadczenie z temperatura silnika na poszczególnym oleju? to chyba nie było! Ale tu, nie chodzi o wałkowanie tylko o odpowiedz której nie otrzymałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że dużo ludzi śmiga na TURDUSIE! Wiec jest to olej godny uwagi, ale przez cene czy jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba i jedno i drugie, spokojnie dwa lata, a nawet więcej wytrzyma. Zwykły superol to i rok za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do john deer'a tez leje turdus...ale władka zostawilem na superolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec biorę Turdus zawsze lepiej niż Superol. Wielkie dzieki za podjęcie tematu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge jeszcze coś dodać na temat oleju do silnika, to od tego turdusa, superolu i innych oleji o wiele lepszy jest zwykły Lotos mineralny 15W40, jest to olej nie tylko do silników benzynowych, ale również do diesli użytkowanych w lekkich i średnich warunkach, jakościowo jest dużo lepszy od wcześniej wspomnianych, a cenowo w miare przystępny, porównywalnie z turdusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić tezę tatamarty.323a bo mam taki olej w wózku widłowym! Ale też moge dodać że dobrej jakości sa oleje Orlenu, w przystepnej cenie! Teraz to już sam nie wiem co wybiorę! Będe musiał się przejść po sklepach zebrać opinie i ceny poszczególnych oleji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu oleju, to chciałbym powiedzieć, żebyście sobie nie pomyśleli, że oszalałem na punkcie oleju Texaco i grubą kase przepłacam, faktem jest, że stosuje oleje tej firmy, ale ich nie kupuje po normalnych kosmicznych cenach, tylko jestem w komfortowej sytuacji, ponieważ kuzyn pracuje w przedstawicielstwie firmy Texaco na polske i po prostu ma możliwość zakupu tych towarów, które produkuje Texaco, po cenach duuuuuuużo obniżonych, np oleje w uszkodzonych opakowaniach np. wgnieciona plastykowa pucha z olejem jest wycofana ze sprzedaży, lub nie wykorzystane produkty reklamowe, nie wykorzystane promocje, darmowe "deputaty" dla pracowników firmy, itp, jest bardzo wiele takich okazji, i on właśnie organizuje mi takie towary. Przecież normalnie nie byłbym w stanie kupić oleju silnikowego po 120 zł/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatomarty chyba cie pogrzało:)))do WŁADKA lejesz TEXACO? nie za dobrze mu? no chyba ze daleko masz do koscioła i Twoj ciągnik jeździ w dalekie trasy:)

 

/edit - Czw Lis 9 18:18:33

miras turdus bardzo dobry olej-ja leje do silnika john deera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty pejot7 ile robisz mtg john deerem na takim oleju? i ile płacisz za 1 litr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja tam śmigam na LOTOS MINERALNY 15W40 i mozecie sobie gadać co tam chcecie o swoich doświadczeniach ,dla was moze być najgorszy wazne ze dla mnie jest najlepszy a odkąd leje go do władka to czuje sie jak za czasów młodości a ja dbam o sprzęt i wiem co mu jest potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz od lotosa!!! przecież to są dobre oleje jak i orlen! Superol jest do du.. , o tym to chyba każdy wie! a mineralny jak się tobie sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turdus bardzo dobry olej-ja leje do silnika john deera

Silnik przy kombajnie, czy ciągniku? No i nie powiesz, że to jakiś nowszy sprzęt na tym turdusie chodzi

 

A co do formy użytkowania mojego władka, to rzeczywiście robi "dalekie trasy" z kombajnem buraczanym, dziesięć lat ciągnął Posejdona, po 10-15 ha w sezonie, kombajn Bolko ziemniaczany po kilka ha w sezonie, a na co dzień z orkanem, oraz robie nim wszystko, co idzie nim robić i już dziesięć lat chodzi, tylko na Texaco, a superol miał wlany tylko raz, jak był nowy i na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym, a potem już superolu nie widział i osiemnaście lat już chodzi bez żadnego remontu, a wie co to ciężka praca.

 

A luki ma całkowitą racje, Lotos jest o wiele lepszy od superolu, czy nawet turdusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś zna cene ślimaka i ślimacznicy w układzie kierowniczym?

proszę o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA też mam poszerzonego na 1400 mm i tak to wygląda ale moje opony nie są takie szerokie a mam oryginalne fele z oponami!!! tylko że mój rocznik to 87!!! Może to jest powodem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam oryginalne fele i oponki, i tez u mnie są dużo węższe niż na zdjęciu, a mój Władek jest z 93r.

Niewiem może się mylę, ale nie spotkałem się z szerszymi oponami montowanym fabrycznie, więc pewnie gość sam sobie podmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...