Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest przyczyna tego ze po otwarciu komory nie moge jej zamknac!! Problem dotyczy Claasa 44. Po uchyleniu komory nie można jej zamkąc mimo, ze pompa w ciągniku ciśnie i hydraulika w ciągniku jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Holland 841 (owijanie siatką) czy Welger RP12 Jaka prasa lepsza do Ursusa C-360. Prase potrzebuje do sianokiszonki, słomy, siana. słyszałem, że new holland lepiej zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jest przyczyna tego ze po otwarciu komory nie moge jej zamknac!! Problem dotyczy Claasa 44. Po uchyleniu komory nie można jej zamkąc mimo, ze pompa w ciągniku ciśnie i hydraulika w ciągniku jest oki.

 

 

 

 

 

spróbuj zmienić szybko złącza czasem gniazdo ma mocną sprężynę i i niemoże odchylić tel kulki to moze być przyczyną znam to z doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
New Holland 841 (owijanie siatką) czy Welger RP12 Jaka prasa lepsza do Ursusa C-360. Prase potrzebuje do sianokiszonki, słomy, siana. słyszałem, że new holland lepiej zrobi.

 

w mojej 840 (czyi prawie to samo tylko wiazanie jeden szurek) U-360 w sianokiszonce ledwie zipie, jest powazny problem z uzyskaniem odpowiedniej srednicy balota, najczesciej wyzucany z prasy ma srednice ok 1m.

 

Natomiast baloty, jesli sie dobrze pilnuje jazdy wezykiem sa ladnie ugniecione, ale zawsze blizej boku ciut slabiej, ale to raczej wna waskiego podbieracza tej prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Warfamy Z-543.

Jakie jest typ zamykania komory zwijania w tej prasie-- hydrauliczny czy mechaniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników Warfamy Z-543.

Jakie jest typ zamykania komory zwijania w tej prasie-- hydrauliczny czy mechaniczny

 

 

 

Warfamy maja hydrauliczne zamykanie komory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej Sipmie o komorze łańcuchowo-walcowej, owijanie siatka sznurek, szeroki podzbieracz 45 tys. (brutto) Czy to prawda że rwią się łańcuchy i gną się prety jak chce sie mocniej dobić belkę?? czy lepszy byłby wybór coś z używanych zachodnich walcówek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam tyle ze nasznurek i nie nażekam od 2003r robie sianokiszonki, słome i siano. ale do tej pracy to musisz miec te 70-80KM, jak do tej pory 2 razy wymieniłem łancuch od napedu walców z przodu( oryginał wytrzymał prawie 3 sezony, ale te dostepne w sklepach to sa chyba z gównolitu ) i w tym roku bede musił wymienic ten głowny z przekładni na sprzegło bo juz kilka tulejek sie rozleciało ale to juz po 4 sezinach także nie ma co sie dziwic . Prety w łancuchy moga sie pogiac jak ktos nie umie pracowac z prasa i dobija balot srodkiem a nie brzegami. jak sie równomiernie boki dobija rto nic sie pretom nie stanie. Poza tymi łancuchami wyminiłem jedno łożysko na wąłku z przodu i wał sie urwał ten przez który jest naped na łancuch ( ale to wada konstrukcyjna pierwszych modeli, pózniej zmienili srednice i u mnie juz 2 sezony chodzi nic sie nie dzieje)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukj szweckich łańuchów są o niebo lepsze od naszych. No oczywiscie kosztuja ponad 50 zł za m a nasz 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wał sie urwał ten przez który jest naped na łancuch ( ale to wada konstrukcyjna pierwszych modeli, pózniej zmienili srednice

 

to jakiej jest srednicy ten wał po przeróbkach u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ceny znów poszły w górę ale mam pytanie

Czy cena 47.5 tyś za Farme II(łańcuchowa) z szerokim podbieraczem i owijaniem siatką to dobra cena czy mój diler jest skąpy w negocjacjach Katalogowa +-52tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaką prasę rolującą polecalibyśćie do Same Rollera 60. Chodzi mi o nową, bo chciałbym się starać o dotację. Cena: tak max. do 50 tyś. Mam zamiar nią robić zarówno sianokiszonkę jak i prasować słomę. Czekam na Wasze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Sipme z serii Farma II. cene masz podana niżej ponizej 50 apewno wyjdzie. Albo Metalfach z Sokółki napewno troche tańsza niz ten model z Sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem srednicy, ale ta zmiana polega na tym ze zwiekszyli srednice w miejscu gdzie jest łozysko a tam zawsze sie urywał przy samaym wale. musiałem kupic drugie łożysko i piaste róznica to penie z 10mm grubszy wał, a reszta jest taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poraz kolejny potrzebuje waszej rady!!

wczoraj bylem ogladac prasy rolujace znalazlem bardzo fajnego claasa rollant 250RC (bez MPS-u) siatka sznurek szeroki podbieracz, szerokie opony w super stanie technicznym i wizualnym z 2003 roku za 42tys zl.

 

Moje pytanie do jest nastepujące, czy ZETOR 10540 (moc ok 100km) poradzi sobie z tą prasą przy sianokiszonce i przy slomie?????

 

Z tego co sie orjentowalem to do pracy z taką prasą ktora jest wyposazona w MPS trzeba troche wiecej niz 100 kucykow, ta jednak nie ma MPSu, handlarz ktory ją sprzedaje mowi ze ma podobne zapotrzebowania mocy co rollant 46RC i zetor stokonny da sobie bez problemu z nią rade

 

jakie jest Wasze zdanie w tej kwesti???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 100 koni pociągnie Claasa z MPS. Przecież to nie jest jakieś duże obciążenie ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na agrofoto jeden gosc pisal ze ponoć u korbanków podpieli rollanta 250RC+MPS do MF ok 110km i zgasł przyniej a jeszcze inny gosc pisze ze zajechal ursusa 1614 przy takiej prasie. . .

sam juz naprawde nie wiem. . . mi tez sie wydaje ze z ciagnikiem o mocy ok 100km 250RC powinna bez problemu chodzic z drugiej strony Ci dwaj goscie chyba sobie nie wymyslili takich historii o tej prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ nie starczy 100 km z MPS na 100 % nie starczy żeby na maksa dobić

 

Byłem w tamtym tygodniu u korbanka i pytałem się o prase , i czy starczy mój MF od bidy to na krótką mete tak ale tylko dla tego że ma 6 garów a z tym że taki jak mój zgasł z 250 RC to prawada ,

 

Jeszcze jedno niedaleko mnie kupił w tamtym roku 250 rc z MPS do MF 4255 95 kM to samo co mój tylko 4 gary z turbo i poprostu dobija na 70 % z bidą , kupuje mocniejszy ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LewY

jak Ci się podoba ta prasa to płać i przywoz do domu

100 koni do prasy z rotorem to z tego co wiem minimum,

ale zawsze możesz wolniej jechać w sianokiszonce, albo wyjąć kilka noży,

ja mam clasa46 i nie powiem o niej nic złego oprucz tego, że bardziej kruszy słomę od prasy łańcuchowej(szczególnie w tym sezonie po deszczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROPAGANDA to klucz do sukcesu w chandlu!

jeśli przy mps można zajechać 1614 to w moich warunkach ta prasa była by

-niezniszczalna-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Grześ nie starczy 100 km z MPS na 100 % nie starczy żeby na maksa dobić

 

Byłem w tamtym tygodniu u korbanka i pytałem się o prase , i czy starczy mój MF od bidy to na krótką mete tak ale tylko dla tego że ma 6 garów a z tym że taki jak mój zgasł z 250 RC to prawada ,

 

Jeszcze jedno niedaleko mnie kupił w tamtym roku 250 rc z MPS do MF 4255 95 kM to samo co mój tylko 4 gary z turbo i poprostu dobija na 70 % z bidą , kupuje mocniejszy ciągnik

Koniec świata po co komu prasa która potrzebuje 150 koni. To wielkogabarytówki tyle potrzebują.

LewY kup 46 RC to 100 koni będzie w sam raz a nawet bedzie ciut zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LewY

jak znalazłeś dobry sprzęt za dobrą cenę to nie szukaj dalej.

Ta prasa na pewno nie kręci się ciężej niż 46, a jeśli wykożystasz 100 koni do dobicia snopa to nic więcej nie potrzeba.

A jeśli jest tak jak niektóży twierdzą że 250 jest taka twarda to po prostu nie musisz się martwić że jej krzywdę zrobisz, a swojego zetorka napewno nie zajedziesz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...