Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem ja bym 47 koników do takiego pługa nie zaprzęgał.Aaaa zarasz.wróć, Karol P jakie masz ziemie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym zawodnikiem na rynku (jesli mozna tak powiedziec) Po prostu chce kupc 10 ha ziemi i pytam sie zeby potem nie żałować. Dobra rada jest zawsze przydatna Ziemie która mam na oku to okolo IV klasa ziemie niezbyt cieżkie (pod uprawe owsa beda jak znalazł). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli takie ziemie to spoko wystarczy 3512 Ale obrotówki nadal nie polecam,po co ci?Niepotrzebna.Ja na swoje 10ha mam 60+pług 2 skibowy i jakoś starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie podobno lepszy jest MF 255 niż 3512 A ja mysle nad tym zeby w polu spedzac jak najmniej czasu bo wie Pan praca a pole to po godzinach bo mam pomysł na malutki biznes na boku Dlatego zastanawiam sie czy nie lepiej zainwestowac w 3514 i takiego własnie rabe werka i pójdzie szybko i sprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3514 nie da rady z obrotówka !!!!!!!!!!!! skąćz te przemyslenia 4514 to możesz prubowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: MF-255 to to samo co 3512 tylko,że trwalszy bo orginał Angielski, a 3512 to już polskie materiały+wykonanie=gorszy ciągnik(szybciej się sypie).A co do 3514 to nie polecam,bo nie widziałem tego,po drugie jest tego b.mało i moim zdaniem jest to za leki i za słaby ciągnik do przedniego napędu.Jeżeli chcesz szybko uprawić ziemię to naprawde polecam 4514+3-skibowa obrotówka.Facet,który go ma pracuje zawodowo,ma 15ha i musi je szybko uprawić,więc zainwestował 4512.Polecam.

 

P.S

 

Nie Pan tylko Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za rady A u mnie we wiosce to jeden koles ma własnie 4514 i zawala z pługiem 5 ale nie wiem jakim wiec pomyslalem ze z 3 obrotowa to na pewno nie ma bata A jeszzce takie pytanie ile taka obrotowka moze wazyc ?? dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiec Panie Marcinie niech Pan mi napisze czy lepszy jest 3512 czy 3514 ?? a co sadzi Pan o 4514 ?? A jaki ciągnik poleca Pan do tego typu pługa ??

Żaden z tych ciągników nie nadaje się do obrotówki, na dłuższą metę znudzi się zabawa z hydrauliką

@Janek44 nie wyśmiewaj się, bo chłopak dobrze mówi Rolling Eyes

Ja się nie wyśmiewam(a może troszeczkę), oczyma wyobraźni widzę minę tokarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wyśmiewam(a może troszeczkę), oczyma wyobraźni widzę minę tokarza.

To musiałbyś widzieć minę tokarza, jak zawiozłem mu sprzęgło od mojego Fortschritta 323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursus 1222/1224 to jest "krowa" bo jest to duzy ursus i duzo pali na pgrach tak tez mowili a "czwórka" to c 385 912 914 1012 1014 gdzie wy zyjecie na pomorzu tak sie mówi przynajmiej u mnie w agromie tez kupuje czesci do krowy i gosciu wie o co chodzi i sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ursus 1222/1224 to jest "krowa" bo jest to duzy ursus i duzo pali na pgrach tak tez mowili a "czwórka" to c 385 912 914 1012 1014 gdzie wy zyjecie na pomorzu tak sie mówi przynajmiej u mnie w agromie tez kupuje czesci do krowy i gosciu wie o co chodzi i sprzedaje

 

My żyjemy w południowo wschodniej części polski i u nas ursusy nazywa się modelami nie krowami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@tatamarty.323a

A co to jest ten Fortschritta 323?

No widzę, że "mówiemy po polskiemuuu", ten Fortschritt 323, to niemiecki ciągnik rolniczy. Ale z ciebie znawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatku,widziałem na AF Twojego 4011,kurna,ale wrażenie robi,pewnie żyleta i jeszcze w barwach JD...No,no,pogratulować takiego zadbanego ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tatku,widziałem na AF Twojego 4011,kurna,ale wrażenie robi,pewnie żyleta i jeszcze w barwach JD...No,no,pogratulować takiego zadbanego ciągnika.

 

Moja c-4011 też jest w barwach JD,identyko jak Tatamarty.323a z tą różnicą że moja jest z kabiną(blaszaną starego typu ),jak skombinuję aparat to wrzucę fotki:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było,chętnie bym obejrzał Mój i Twój ciągnik mają jedną wspólną cechę-hu**** puszka zamiast kabiny.Jescze co do 4011 taty to zdaje ie się,żę przednia oś jest od 360 bo mi się zdaje,że nie jest amortyzowana a w 4011 wujka jest amortyzowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze by było,chętnie bym obejrzał Mój i Twój ciągnik mają jedną wspólną cechę-hu**** puszka zamiast kabiny.Jescze co do 4011 taty to zdaje ie się,żę przednia oś jest od 360 bo mi się zdaje,że nie jest amortyzowana a w 4011 wujka jest amortyzowana.

 

No niestety z taką kabiną już był jak go kupiłem,w moim przednia oś jest też sztywna jak w c-360 ale nie jest identyczna bo przednie zawieszenie w c-360 przykręca się na śruby 16ki a w moim na jakieś mniejsze aby nie skłamać to albo 14ki albo 12ki no i jeszczy jest brak obciążników na przednim zaczepie a! i zamiast zaczepu na swożeń to jest hak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety nie ma obciążników z przodu (zaczep na swożeń) i jak ruszam z siewnikiem i z workami na nim to zawsze przód w górze jak przejadę pare metró to opadnie.4011 jest głównym ciągnikiem w Twoim gospodarstwie??A propo układu kierowniczego to mechanizm jest do dupy,ciężko kręcić i luzy duże,kieruje się jak statkiem,ale ta amortyzowana oś jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też niestety nie ma obciążników z przodu (zaczep na swożeń) i jak ruszam z siewnikiem i z workami na nim to zawsze przód w górze jak przejadę pare metró to opadnie.4011 jest głównym ciągnikiem w Twoim gospodarstwie??A propo układu kierowniczego to mechanizm jest do dupy,ciężko kręcić i luzy duże,kieruje się jak statkiem,ale ta amortyzowana oś jest super.

 

C-4011 nie jest głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie kiedyś był aż do początku lat 90ych gdy zastąpił go mtz82 a w tamtym roku doszedł także belarus 525,C-4011 używam jedynie do podciągania materiału siewnego,nowozów,ładowacza troll,wywrotu przyczep gdy nie ma większego ciągnika, krótko mówiąc przynieś wynieś pozamiataj ,masz rację beż obciążników nie ma jazdy,jeżeli mam coś wieżć to używam c-355 on jest z obciążnikami,c-4011 przy tym samym narzędziu jedzie gdzie chce,a co do luzów w układzie kierowniczym to kasuję je drążkami aby wzajemnie się blokowały wtedy jest ciut mniejszy luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4011 podoba mi się dźwięk silnika i ta resorowana przednia oś.I tyle,moim zdaniem 360 lepszy.A propos,są jeszcze w sprzedarzy części do 4011??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,moim zdaniem 360 lepszy

W życiu nie zamieniłbym swojej 40 na 360, mimo że (rzekomo) gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z częściami do 4011 nie ma problemu ( bynajmniej u mnie), a poza tym, to ten ciągnik sie wogóle nie psuje, w porównaniu do 360 którą miałem 10 lat wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak obciążników to spore utrudnienie ale wystarczy spawarka i trochę finezji. Efekt? - ani siewnik, ani talerzówka, ani nawet sieczkarnia nie są w stanie poderwać mi przodu (jedynie Volkswagen Golf przy 70km/h ale to już inna historia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z częściami do 4011 nie ma problemu ( bynajmniej u mnie), a poza tym, to ten ciągnik sie wogóle nie psuje, w porównaniu do 360 którą miałem 10 lat wcześniej.

 

Z tą nieawaryjnością się zgodzę.Jak już kiedyś pisałem jaki to grat 4011 wujka,że ledwo chodzi,ale ledwo chodzi już od 15 lat ale chodzi i się nic nie psuje tylko dętka ostatnio strzeliła.Ciągnik (1968) od 30 lat pracuje w gospodarstwie 7ha,nie jest oszczędzany,ale mimo to nic się nie zepsuło.A u mnie (1977)?Awaria sprzęgła,gdy zimno odpalić niemożna(remont jak ojciec mówi był robiony 18 lat temu i podnośnika i silnika),jakieś 5 lat temu zwolnica się rozleciała.A u wujka?Nic zwolnice wyją ale się żadna nie rozleciała,w zimę odpala bez problemu,sprzęgło się nie ślizga,nic w nim nie strzela,podnośnik nadal dobry.Jedyne co trzeba będzie zrobić to kapitalny remont silnika,bo już słaby i bierze olej,skrzynia i podnośnik jeszcze dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...