Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wsadziłem do ZO 56 silnik Sw 400 od STARA jak myślicie bedzie chodził ?????

 

 

Zła wiadomość !

Chodził nie będzie

 

Dobra wiadomość:

Jeździć może !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do sieczkarni to nie bedzie sie grzał z sieczkarnią ???? Macie jakieś ważne uwagi co do eksploatacji Silnika SW 400 od stara w BIZONIE !!! Jakieś wązne rzeczy które trzeba wiedziec ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, przecież Bizon Z-056 miał od zawsze silnik o oznaczeniu SW 400, więc w czym problem?

Tak w ogóle, od kiedy pamiętam, to zawsze się mówiło, że te silniki pochodzą od Stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, że te silniki pochodzą od Stara.
Od LEYLANDA, niektóre STARY też miały go montowany tylko pewnie czymś się różniły o i agregaty prądotwórcze, widziałem kiedyś na przetargu w wojsku po około 4 tysiące cała maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mi polecicei kombajn zbożowy w cenie do 20 tyś? ?????? A jakie wy macie i jak wam sie sprawują ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik od Bizona ma podobno inną pompę lub inaczej ustawioną niż samochodowy bo Bizon pracuje cały czas na pełnych obrotach i ma mniejsze ciśnienie jak samochodowy. informację tą usłyszałem od posiadacza stara i bizona więc pewnie jakoś to porównał. Ja osobiście nie mogę tego zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki mi polecicei kombajn zbożowy w cenie do 20 tyś? ?????? A jakie wy macie i jak wam sie sprawują ?????

ja mam claasa protectora (heder 3m). Myślę, że w cenie do 20 tys. mozesz kupić jedynie coś z zachodnich. Np. takiego jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie bizony zo 56 miały fabrycznie montowane sw 400 taki sam jak w starszych autosanach w zo 58 montowne były takie same tylko turbo a star 200 ma inny silnik niemniej jednak czasami montowano do starów sw 400 jeżeli chodzi o wibracje hedera to wina może być slimaka jak bedzie krzywy to bedzie trzęsło całym hederem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie bizony zo 56 miały fabrycznie montowane sw 400 taki sam jak w starszych autosanach w zo 58 montowne były takie same tylko turbo a star 200 ma inny silnik niemniej jednak czasami montowano do starów sw 400 jeżeli chodzi o wibracje hedera to wina może być slimaka jak bedzie krzywy to bedzie trzęsło całym hederem.

 

A różnią się te silniki np. mocą??Jeśli tak to ile ma KM silnik w starze a ile silnik w bizonie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wszystkich!

Mam w planach wycieczki krajoznawczo-fotograficzne w kierunku Puław,Parczewa,Krasnegostawu,Zamościa zawsze to byłoby jakieś ułatwienie wiedzieć wcześniej co można napotkać.W tym wypadku czas jest bardzo cenny jazda w ciemno nie zawsze bywa obfita w zapełenienie karty pamięci aparatu w interesujące mnie maszyny.Swoja uwagę skupiam tylko i wyłacznie na polskim Bizonie,w gre wchodzą modele BS Z110,wersje exportowe oraz nowsze Rekordy (już w barwie niebieskiej),ewentualnie Sampo,Gigant,Dynamic. Może wiecie panowie na forum gdzie mógłbym zobaczyć podobny sprzęt?

Za wszelką pomoc bedę wdzięczny,a efekty tych wypraw napewno zostaną uwiecznione po sezonie żniwnym 2007.

 

P.P.S. Oczywiście jeśli są osoby z województw w pobliskim sąsiedztwie do mojego (mam na myśli świetokrzyskie,część łódzkiego,ślaskie,dolnośląskie oraz opolskie) i widziały wymieniony wyżej sprzęt równiez wszelka pomoc będzie mile widziana.

 

Proszę o kontakt ze mną w tej sprawie poprzez gg 8954178 lub mail auschtagen@gmail.com

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki mi polecicei kombajn zbożowy w cenie do 20 tyś? ?????? A jakie wy macie i jak wam sie sprawują ?????

Polecam Fortschritta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maskinbladet

 

niezła rozpiętość, czy jest dla ciebie bez znaczenia czy SAMPO czy BS lub GIGANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z wymienionych występuje w małych ilościach bynajmniej na terenie mojego województwa więc najbardziej mi na ich spotkaniu zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do kupienia NH 8050 z 1981 roku. potrzebyję opinii użytkowników tego modelu.

Sprawa pilna !!!!!!!!

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH 8050 na wielkosc to cos w porównaniu do bizona jak ma rozbudowaną elektrycznosc to nie kupuj chyba ze sie znasz na elektryco bo elektronik od jednego czujnika 500 zł bieze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macherr napisał:

wszystkie bizony zo 56 miały fabrycznie montowane sw 400 taki sam jak w starszych autosanach w zo 58 montowne były takie same tylko turbo a star 200 ma inny silnik niemniej jednak czasami montowano do starów sw 400 jeżeli chodzi o wibracje hedera to wina może być slimaka jak bedzie krzywy to bedzie trzęsło całym hederem.

 

 

A różnią się te silniki np. mocą??Jeśli tak to ile ma KM silnik w starze a ile silnik w bizonie??

 

 

 

Silnik w bizonie posiada oznaczenie SW400, jest on bez turbo, posiada coś ok.125KM. Wersja z turbo czyli montowana w autosanach H9 posiada niecałe140KM. Natomiast w starach są silniki S359, jest to zupełnie inna jednostka, posiada 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieta elektonoki to on nie ma za dużo. A jak jest z awaryjnoscią podzespołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam do kupienia NH 8050 z 1981 roku. potrzebyję opinii użytkowników tego modelu.

Sprawa pilna !!!!!!!!

Dzięki za podpowiedzi.

Mój stryjek ma od 2 lat jakiegoś NH ( jaki dokładnie model to nie pamiętam). W zasadzie to niczym nie różni się on od bizona. Z awaryjnością to nie jest źle. W ciągu tych 2 lat raz tylko zsunął mu się przewód od wody. Inne sprawa, że stryjek nie kosi nim zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecam ci tego NH.wielkoscia bizona ale materiały bez porównania.ja mam

30 letniego 1520 robie nim corocznie ok.70h i jak na razie to kilka pasków i cztery łożyska.a ma 80KM 3m heder. sprawdz czy ma drugi beben młócący za młócarnią bo niektóre maja.

zerknij tutaj.po angielsku jest ale łatwo sie domyślic

www.konedata.net/nh8030.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szczewko, tę stronę juz znam. NH 8050 posiada 2 bębny młócące, rewers, sieczkarnie załączaną elektrycznie, kabinę z szybami atermicznymi, heder 3,9 m. Jest z 1982 roku, silnik forda 130 km wymieniny w 2000 roku. Technicznie wyglada ok, wizualnie chyba pracował gdzieś nad morzem bo troszeczkę lakier ma wyblakniety ale to tylko lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie gdzie naprawiają (nie licząc korbanków) elektronikę z CLAASa? Chodzi mi konkretnie o sensor Laser pilota do Lexiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...