Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

260kg saletry amonowej juz dałem na ha. wiatr u nas sie uciszył jutro posypie jeszcze 100kg na ha. a co myslicie na mocznik siarczan magnezu plonowit i w opryskiwacz. nie są za niskie temperatury???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się może stać po dawce 230l/ha RSM 32 ?

 

w pierwszej dawce i 250 nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie agencja nasienna nie daje mi spokoju wcześniej przysłali jakieś kwity do wypełnienia odnośnie wysiewanych odmian zboża chodzi o jakieś tam odstępstwo i to bylo jeszcze w tamtym roku ale ja to zignorowałem a dziś znowu jakieś pismo i znowu to samo by dać im info odnośnie odmian.... ignorować ich czy napisać coś na odczepnego z tego co wiem to naciągają chyba prawo by kasę wydębić podpowiedźćie coś bo dajo mi 14dni na odpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem Planuję wypełnić i wpisać jakąś nieistniejącą albo starą odmianę zmyśloną odmianę. Ciekawe co wtedy wymyślą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się do nich odezwiesz, to wtedy napewno będziesz w ich sidłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byli u mnie i obiecali zrobić badania genetyczne czy przypadkiem nie ma genów odmian które reprezentuje agencja nasienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możemy uprawiać radziecką odmianę Mironowskaja 808 o doskonałych parametrach jakościowych przejętą razem z gospodarstwem od dziadka.

A obce geny powstałe w wyniku np. zapylenia , pozostałości w kombajnie usługodawcy, wiatru itd. szkodzą naszym dalszym planom utrzymania odmiany, gdyż mało która dzisiejsza im dorówna, a jeśli nawet to nie mamy obowiązku tego sprawdzać.

Nie sądzę zresztą by AN zrobiła takie badanie bez zabezpieczenia próbki podpisanej moim podpisem, oraz w niezależnym laboratorium z uwagi choćby na koszty.

Własne analizy są nic nie warte i w wypadku sporu sądowego warte "funta klaków".

Jedyne co AN może zrobić to siać psychozę strachu, licząc na to że zapłacimy dobrowolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pszenicę jarą to polecam odmianę Jara rodem z Czechosłowacji lub Kolibri NRD, świetnie spisuje się również jęczmień ozimy Borwina z DDR a w wypadku wymarznięcia zastępujemy go oczywiście jarym odmiany Tryumpf rodem z tego samego nieistniejącego kraju.Kto ma słabsze gleby lub posiada konia ten zasieje owies np.NRD-owski Romulus lub żyto odmiany-Pancerne rodem z PRL i to bardzo wczesnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się może stać po dawce 230l/ha RSM 32 ?

To niecałe 100kgN/ha Jak rzadka pszenica to OK. Jeśli za gęsta to drugą dawkę można sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możemy uprawiać radziecką odmianę Mironowskaja 808 o doskonałych parametrach jakościowych przejętą razem z gospodarstwem od dziadka.

A obce geny powstałe w wyniku np. zapylenia , pozostałości w kombajnie usługodawcy, wiatru itd. szkodzą naszym dalszym planom utrzymania odmiany, gdyż mało która dzisiejsza im dorówna, a jeśli nawet to nie mamy obowiązku tego sprawdzać.

Nie sądzę zresztą by AN zrobiła takie badanie bez zabezpieczenia próbki podpisanej moim podpisem, oraz w niezależnym laboratorium z uwagi choćby na koszty.

Własne analizy są nic nie warte i w wypadku sporu sądowego warte "funta klaków".

Jedyne co AN może zrobić to siać psychozę strachu, licząc na to że zapłacimy dobrowolnie.

miranowską siałem kilka lat temu i była naprawdę ok jako paszówka, miała problem z glutenem, no i wyleganiem, nawet na słabych glebach dawała około 4 tony bez jakiegoś przesadnego nawożenia , zero fungicydów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmiany pszenic to wynik mieszania rożnych odmian więc i genow np. odmiana Kobra uzyskana jest z (Maris Huntsman x Krasnodarska 39) x (Mironowskaja 808 x Luna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się może stać po dawce 230l/ha RSM 32 ?

 

w pierwszej dawce i 250 nie zaszkodzi

 

To była druga dawka!

W pierwszej 220 białej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się może stać po dawce 230l/ha RSM 32 ?

 

w pierwszej dawce i 250 nie zaszkodzi

 

To była druga dawka!

W pierwszej 220 białej

 

więcej jak 180 nie stosowałem, ale zawsze mozesz spróbowac, podzielisz sie z nami dośwaidczeniami , najlepiej żeby było wietrznie i pochmurno... myśle ze chodzi ci o poparzenia, bo jesli o prowadzenie łanu to zrób tak jak mówi ansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziękuję bogu że drugi dzień pada bez słonka bo inaczej mogło być kiepsko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecil przypalikowac to pszeniczke A tak na poważnie to czy ty norm azotowych nie przekraczasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie proszę:

pierwsza dawka N (220 saletry) poszła ok miesiac temu na przymrozku czy planując tylko 2 dawki jechać już w najbliższych dniach na pierwsze kolanko czy poczekać jeszcze trochę? A przed nawozem prysnąć CCC+Tilt lub campallo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica1.jpg

powiększcie sobie zdjęcie a się zdziwicie, popatrzcie na liście, zaczyna mączniak ją atakować i to dość obficie, chyba jak przestanie padać trzeba będzie pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ją malkolm myślisz pryskać bo ja tak myślałem żeby dać na T1-capalo-

ale gdzieś dopiero na początku maja ale jak tak bedzie od tej pory lało to bedzie tak jak w tamtym roku 4 tony z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam taniego anty wylega cza na pszenice ozima Co byście zaproponowali i w ja kei cenie i jakim terminie pryskać Za karz do podkowiec ben de wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...