Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym poczekał jak się wykłosi, albo przynajmniej tak w połowie,

u mnie też po przymrozkach górne liście najpierw zczerwieniały a później wyglądały jak przypalone, ale teraz już tego nie widać , a było gdzieś tak -3 może ciut więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam u was z opadami u nas płn część dln śląska susza zwija już pszenicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z wielkopolski byłe leszczynskie. susza ze lepiej nie muwic wszystko sie zwija plonów nie bendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez po słabszych kawałkach pszenice żółkły Centralna polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tej suszy obawiam ,nie raz tak jest że w suchym roku plony są lepsze i ceny podłe. 2008 susza na połowie powierzchni kraju,2009 to nie padało do połowy maja i co było zboża od zatrzęsienia.Wydaje mi się że choroby grzybowe w skali naszego kraju ujmują więcej plonów niż niedostatek opadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi 58 nie wzieło mi skrzypionki!

tydzień temu szła mieszanina artea+ acanto i bi58i i skrzypionka nadal grasuje na lisciu flagowym czym ją pryskać fastackiem?

wczoraj pryskałem taka mieszanina i po 4 -5 godzinach zaczeło padać jaką skuteczność oprysku mozną się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja się tej suszy obawiam ,nie raz tak jest że w suchym roku plony są lepsze i ceny podłe. 2008 susza na połowie powierzchni kraju,2009 to nie padało do połowy maja i co było zboża od zatrzęsienia.Wydaje mi się że choroby grzybowe w skali naszego kraju ujmują więcej plonów niż niedostatek opadów.

 

Masz racje na w miarę dobrych glebach susza nie zrobi tyle złego co nadmiar opadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają młynarze: "suchy rok chleba nie zabierze" czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

susza moze zabrać wszystko zależy jak długo trwa ja mam dobre ziemie a już zboże dostaje i to ostro najbardziej odmiana muszelka być może dlatego ze jest najbardziej wymagająca z moich odmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w zbożach jeszcze nie widać suszy, ale marchewka wschodzi i usycha, a miejscami nawet nie wschodzi, a rok temu była taka piękna,

najwyraźniej dobrze nie może być , coś musi trafić szlak, jeszcze brakuje tylko aby cena spadła do 600 zł za tonę pszenicy i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym najlepiej opryskać pszenice na grzyba w ostatnim zabiegu? Mam odmiany Legenda, Bogatka i Brilliant. Legenda jeszcze się nie kłosi, a pozostałe dwie na górkach już się wykłosiły, a na dołkach zaczynają. Najlepiej żeby było w miarę tanio i skutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym roku bardziej zadbałem o zboża widzę dotychczas spore plusy dałem pogłównie na ozimą po 100 kg soli potasowej wczesną wiosną i następnie 200kg saletry w drugiej dawce 150 kg saletry.Dostała Capalo 1,4 l,odżywkę mikro foliq z kazgodu.Pryskałem też medax 0.7 l plus regulator 620 1 l tylko ten zabieg poszedł trochę za póżno wg mnie ze wzgędu na chłody. Zabieg T2 miał być duet lecz zrezygnowałem była ładna i zdrowa dałem w tym czasie EM (efektywne mikroorganizmy) 20 litrów.Teraz pszenica zaczyna kłosić naliczyłem ok.37 ziaren w kłosie, ma ładny kolor jest gęsta i w porównaniu do sąsiadów o wiele ładniejsza myślę że dawka potasu na wiosnę pozwala złagodzić suszę.Planuję zabieg T3 po kwiecie i może Fastak lub Mospilan.Po żniwach policzymy czy warto było wydać kasę.Omawiana pszenica jest na 4 i 5 klasie po ziemniakach na oborniku które były traktowane EM 40 litrów plus 2 l EM 5.Proszę o komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie akteur na skłonach zaczyna zwijać liść flagowy i pokrywa się woskowym nalotem także susza na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marian w jakim celu dawales em? .stanowisko po ziemniaku bylo slabe?37 ziaren to nie jest za duzo.jak na taka ochrone to bez rewelacji.u mnie w tej chwili pszenica zaczyna sie klosic i ma srednio 10 pieterek na strone.ile ziaren bedzie to okaze sie po kwitnieniu ale licze na okolo 60 przynajmniej. stanowiska mam po rzepaku .klasa ziemi 3b 4a. ochrona 300 zl na ha. nawozenie 160 kg azotu na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym rozwjązaniem będzie zastosowanie fungicydu Tebu 250 ew?? na pszenice gdzie już wyszedł prawie cały kłos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tebu bedzie za slabe zawiera sam tebukonazol.lepiej zastosowac duett .koszt niewiele wiekszy[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tebu bedzie za slabe zawiera sam tebukonazol.lepiej zastosowac duett .koszt niewiele wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można zastoswać pictor + imput w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marian w jakim celu dawales em? .stanowisko po ziemniaku bylo slabe?37 ziaren to nie jest za duzo.jak na taka ochrone to bez rewelacji.u mnie w tej chwili pszenica zaczyna sie klosic i ma srednio 10 pieterek na strone.ile ziaren bedzie to okaze sie po kwitnieniu ale licze na okolo 60 przynajmniej. stanowiska mam po rzepaku .klasa ziemi 3b 4a. ochrona 300 zl na ha. nawozenie 160 kg azotu na ha

EM dawałem żeby przekonać się o ich możliwościach,to co mówił przedstawiciel producenta na targach w Kielcach parę lat wstecz 100% efekt EM objawia się po minimum 3 latach stosowania w pełnej dawce.Co do ilości ziaren czy pięterek to też chyba będzie więcej bo co podałem to było na skraju pola ,głębiej w łanie dopiero zaczyna kłosić i jest ładniejsza.Może nie będzie dużo ziaren na kłosie bo jest gęsta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tebu bedzie za slabe zawiera sam tebukonazol.lepiej zastosowac duett .koszt niewiele wiekszy[/i]

jeszcze lepiej dac 50% tebu i 50% duetu. ja tak robie na kłos i naprawde warto. U mnie pszenica jeszcze sie nie kłosi ale ma już 10 do 14 pięterek w zależnosci od odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam gówno a nie przenice,chwaliłem się tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam daje duett plus artea (tiofanat, epoksykonazol propikonazoil cyprokonazol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy stosował ktoś pictor w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy stosował ktoś pictor w pszenicy

 

a po co chcesz stosować pictora w pszenicy pewnie działałby tylko jaki jest sens ekonomiczny stosować taki drogi środek dodatkowo nie wiedząc jak działa w zbożach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Które z poniższych rozwiązań waszym zdaniem bedzie najlepsze na T2

 

Swing top 1,2L

Acanto 1L + Duett 0,3L

Acanto 1L + Artea 0,3L

 

Moze macie inne propozycje, dodam ze nie planuje zabiegu na T3

 

Na T1 poszło capalo 1,4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...