Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie choruje myślę ze brakuje jej azotu bo tam gdzie sypnełem więcej jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie dobrze jak w tej fazie brakuje jej azotu teraz gdy jest jej potrzebny do wykształcenia kłosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich końcówek uzywacie i ile litrów wody przy oprysku fungicydowym na klos? ja uzywam niebieskich sredniokroplistych i ok 220 litrów wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakich końcówek uzywacie i ile litrów wody przy oprysku fungicydowym na klos? ja uzywam niebieskich sredniokroplistych i ok 220 litrów wody

żółte,200l/ha cisnienie ok 4 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie plon 10 ton/ha , a dopłaty mamy dla plonu 3 t/ha i jeszcze nie w pełnej wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie plon 10 ton/ha , a dopłaty mamy dla plonu 3 t/ha i jeszcze nie w pełnej wysokości

Do osiągnięcia ale w 2005 a nie 2007. Nie wiem na ile opłacało się im stosowanie tych preparatów fungicydowych(cena) jakby wszystko policzyć przy tamtych cenach zbóż. Mo może zyskali na jakości i parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebieskie 250l/ha 3,2 bar 6km/h

Do fungicydów niebieski dają trochę za grubą kroplę. Ja używam żółtych ale Turbo, mniejsza kropla ale małe znoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TTI fioletowe.

200l/ha to 4atm. prędkość 7,2km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powtórzyć oprysk na przytulję bo nie bardzo ją wzięło.( po oprysku popadał deszcz ) czy mogę zastosować sekator,i czy nie będzie to miało wpływu na plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę powtórzyć oprysk na przytulję bo nie bardzo ją wzięło.( po oprysku popadał deszcz ) czy mogę zastosować sekator,i czy nie będzie to miało wpływu na plon

w ozimej?czy jarej?w ozimej to zostaje ci juz chyba tylko GRODYL kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ozimej to jeszcze można Tomigan 0,6 -0,8 L/ha lub Starane . w ubiegłym roku pryskałem jak pszenica kłosiła się i przytelie wzięło super i pszenicy nic nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę powtórzyć oprysk na przytulję bo nie bardzo ją wzięło.( po oprysku popadał deszcz ) czy mogę zastosować sekator,i czy nie będzie to miało wpływu na plon

 

tak jak radzi men2face ,. uważaj na kwiat. Możesz spokojnie zrobić po przekwitnieniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wydaje mi się że pszenica zaczyna wchodzić w fazę liscia flagowego i mam w związku z tym pytanie po czym to dokładnie poznać ,bo chcę zrobić teraz oprysk na skrzypionki profilaktycznie oczywiście i pasuje mi 2 raz skrócić pszenicę ,trochę się bujneła przez te deszcze choć dostała w 2 gim kolanku mieszankę 0,4 modusa i 1 l stabilanu to miejscami ma ok 70-80cm i boję się że jak wyjdą kłosy to będzie mieć ponad 1metr a jest dość gęsta jest i może sie położyć ,dostała już 2 x200kg saletry a chcę teraz dać jej jeszcze 200kg saletry przed kłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek. przeciez to wyjdzie ponad 200 kg N/ha. to moim zdaniem sporo za duzo , a raczejh nie prezłozy się na większy plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skrzypionki profilaktycznie? Nie widzę powodu przy takiej pogodzie, chyba że zrobi się gorąco i sucho ale nigdy nie pryskałem skrzypionki na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,wydaje mi się że pszenica zaczyna wchodzić w fazę liscia flagowego i mam w związku z tym pytanie po czym to dokładnie poznać ,bo chcę zrobić teraz oprysk na skrzypionki profilaktycznie oczywiście i pasuje mi 2 raz skrócić pszenicę ,trochę się bujneła przez te deszcze choć dostała w 2 gim kolanku mieszankę 0,4 modusa i 1 l stabilanu to miejscami ma ok 70-80cm i boję się że jak wyjdą kłosy to będzie mieć ponad 1metr a jest dość gęsta jest i może sie położyć ,dostała już 2 x200kg saletry a chcę teraz dać jej jeszcze 200kg saletry przed kłoszeniem.

 

Uważaj z regulatorami wzrostu , możesz skrócić kłos.Jeżeli nie widać wysuwających się z pochewek kłosków to pryskaj na szkrzypionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,wydaje mi się że pszenica zaczyna wchodzić w fazę liscia flagowego i mam w związku z tym pytanie po czym to dokładnie poznać ,bo chcę zrobić teraz oprysk na skrzypionki profilaktycznie oczywiście i pasuje mi 2 raz skrócić pszenicę ,trochę się bujneła przez te deszcze choć dostała w 2 gim kolanku mieszankę 0,4 modusa i 1 l stabilanu to miejscami ma ok 70-80cm i boję się że jak wyjdą kłosy to będzie mieć ponad 1metr a jest dość gęsta jest i może sie położyć ,dostała już 2 x200kg saletry a chcę teraz dać jej jeszcze 200kg saletry przed kłoszeniem.

Maciek- jeśli dałeś 0,4 modusa to możesz spokojnie spać.Generalnie ten środek skraca i usztywnia źdźbło.A co do saletry to rzeczywiście 200kg saletry to za dużo.100kg na kłos byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,wydaje mi się że pszenica zaczyna wchodzić w fazę liscia flagowego i mam w związku z tym pytanie po czym to dokładnie poznać ,bo chcę zrobić teraz oprysk na skrzypionki profilaktycznie oczywiście i pasuje mi 2 raz skrócić pszenicę ,trochę się bujneła przez te deszcze choć dostała w 2 gim kolanku mieszankę 0,4 modusa i 1 l stabilanu to miejscami ma ok 70-80cm i boję się że jak wyjdą kłosy to będzie mieć ponad 1metr a jest dość gęsta jest i może sie położyć ,dostała już 2 x200kg saletry a chcę teraz dać jej jeszcze 200kg saletry przed kłoszeniem.

Maciek- jeśli dałeś 0,4 modusa to możesz spokojnie spać.Generalnie ten środek skraca i usztywnia źdźbło.A co do saletry to rzeczywiście 200kg saletry to za dużo.100kg na kłos byłoby ok.

popieram.MODUS jest najlepszy.jeszcze nigdy u mnie po modusie(0,3+1L CCC)nie wyległo.Poczekaj na skrzypionki bo jescze nie słyszałem zeby ktos na nie pryskał profilaktycznie a 100 kg nawozu możesz sobie zostawic na przyszły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebieskie 250l/ha 3,2 bar 6km/h

Do fungicydów niebieski dają trochę za grubą kroplę. Ja używam żółtych ale Turbo, mniejsza kropla ale małe znoszenie.

 

wlasnie tez o tym myslalem ze za grube krople... ale skoro oprysk ma dzialanie ukladowe wiec nawet jak dobrze nie pokryje calej rosliny to i tak trafi do wszystkich czesci roslinki... dobrze kumam ?

a moze by tak dodac jeszce ze 4 kg mocznika zeby otworzyc pory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...