Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie są ceny za godzinke ze stołem i sieczkarnią, plotki u mnie chodzą ze pod 300 zł, mam nadzieje ze skasuje nie więcej niz 250

u nas kasują 300zł za ha Claas Dominator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dominator? i jaki heder.. ??? u mnie rzepak sie rosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o podanie cen nasion, które w tym sezonie Wam oferowano, mnie interesują takie odmiany jak Californium (u mnie 420-440 zł netto za jednostkę), Casoar, Nelson (już pojawił się na forum po 600zł), ES Astrid (374 zł), Kadore, Maximus, Vision (400zł) oraz Aviso (370zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pryszczarka -

 

W tym roku juz wszystko było dobrze???Na pryszczarka powinno się pryskac jak kwiaty opadają???ja opryskałem jak już były ostro łuszczyny zawiązane,ale wszyscy zapewniali mnie,ze srodek powinien podziałąć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie kosiłem, co do tego osypywania się to i w moim rejonie pryszczarek pomoże młócić rzepak. W łuszczynach są takie małe otworki i to na prawie każdej łuszczynie.

 

Mam pytanie do Was... Czy jest możliwa inwazja tego szkodnika (pryszczarka) na początku kwitnienia rzepaku, kiedy to rolnik śpi spokojnie bo jak to się mówi słodyszek rzepakowy już tylko ,,zapyla'' i pryskać nie trzeba. I się nie pryska. a razem z nim grasuje pryszczarek. Tak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nelson co pisałem po 600zł to muszę zdementować do tego trzeba doliczyć 15 proc ,więc wyjdzie koło 700zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy

Californium - 416 (Chinook+Funaben lub Cruiser)

Casoar - 416 (Ch.+F, lub Cruiser)

Nelson - 689 (Cr.) 660 (Cr)inne źródło

pozostałych nie mam

 

Brukwiaczek

pryszczarek z reguły składa jaja w te otwory, które zrobił chowacz, morał z tego taki że w tym czasie nie ma spania, tylko w nocy opryskiwacz i wio.

 

jakie ceny rzepaku, bo u mnie spadają na łeb, ostatnio 1340 i dalej lecą, a rzepak na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1230???? to trzeba brony wyciagac na szose wyciagac zaklady dobrze wiedza ze tego towaru nie przetrzymasz... jak nie wysuszysz... a ma byc podobno cos ok 600 eur blizej zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja u nas rzepaku nikt jeszcze nie kosił ba niezaczeli nawet skupować a już były 3 obniżki wyjściowa 1250netto i zapowiadają że od poniedziałku będzie taniej i skoąd tu wziąć siłe do gospodarki gdy wszystkie kalkulacje BIORĄ W ŁEB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suszyć i trzymać i nie dać się cwaniakom.

dobrze sie mówi jak sie ma czym i gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest sposób odżałujcie te ~100zł na suszenie usługowe - ja raz się przejechałem na cenie choć miałem kontrakt więc nawet posypałbym do worki BBig po 1-1,5tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 zł od tony? Przy jakiej wilgotności? ja biorę 7zł/T/% czyli za 15% dosuszony do 7% wyjdzie 56 zł i dostajesz towar z gwarancją wilgotności i czyszczony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po żniwach rzepakowych - wydajność 4,2 t/h , wilgotność 8,3 , cena wyjściowa za tonę (kontraktacja Szamatuły) 1240 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 zł od tony? Przy jakiej wilgotności? ja biorę 7zł/T/% czyli za 15% dosuszony do 7% wyjdzie 56 zł i dostajesz towar z gwarancją wilgotności i czyszczony!

cenę zawyżyłem orientacyjnie na koszta dowozu odbioru jeżeli suszarni nie mamy za rogiem ale ewidentnie widać że opłaca sie przechować a nie oddawac za ~1240zł

Ps. szkoda że nie mieszkam koło ciebie - u nie centrala chciała na węgiel nieco więcej =10zł - a jak wychodzi strata wagowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja suszę słomą w ruchu ciągłym. Straty zależą od wilgotności. Przy 15% - 7% =8% + 1% + zanieczyszczenia i wychodzą straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pryszczarka -

 

W tym roku juz wszystko było dobrze???Na pryszczarka powinno się pryskac jak kwiaty opadają???ja opryskałem jak już były ostro łuszczyny zawiązane,ale wszyscy zapewniali mnie,ze srodek powinien podziałąć????

Ja jechałem 0,5l nurelki po przekwitnięciu trochę było wysypanych ale to przez to że później musiałem jechać bo deszcze nie pozwoliły na końcu kwitnienia. Nie wiem jak działa callipso nie miałem doczynienia. Następnym razem jak sprzedawca będzie zapewniał to poproś o to na piśmie. Cielawe który się zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odwiozłem pierwszy transport rzepaku :wilgotność 13,1% zanieczyszczenia 4,6 % wyszedł po 1100zł ,bazowa cena spadła z 1400 netto na 1230 :-/ ,plon 37q/ha, odmiana Libomir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas rzepak leci na łeb na szyje wczoraj był po 1390 dzis po 1300 nie wiadomo po ile jutro, ja bede kosił w sobote to pewnie bedzie juz ponizej 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawajcie a właściwie oddawajcie a potem będzie płacz że nie ma na nawozy.

Ja poczekam na normalne ceny, na matifie nie spada tylko lekko rośnie.

Dajecie się robić zakładom na szaro, współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen ,chyba że kupisz nawozy na odroczony termin płatności ,ja dziś kupuje polidap z terminem na 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawajcie a właściwie oddawajcie a potem będzie płacz że nie ma na nawozy.

Ja poczekam na normalne ceny, na matifie nie spada tylko lekko rośnie.

Dajecie się robić zakładom na szaro, współczuję.

rzeapk przy wilgotnosci powyżej 9% nie przytrzymasz więcej niż 2 dni bo bedzie sie robił biały, co innego jak masz suszarnie i gdzie go masz przechowywac, na polu tez go nei przetrzymasz bo bedzie sie osypywał, a oni o tym dobrze wiedza i to wykorzystują. poprostu rabią nas w ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...