Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś COMMAND TOP 375 CS - chętnie poznam Wasze opinie na temat tego środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam siewnik poznaniak 3m z 2003 roku i chcę wysiać nim rzepak co druga leja czy można zaufać tabeli ustawień jaka jest na siewniku. czy może oszukiwać dodam iż chcę wysiać 4 kg na ha jutro sieje sprawa pilna jak ktoś coś wie to proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam siewnik poznaniak 3m z 2003 roku i chcę wysiać nim rzepak co druga leja czy można zaufać tabeli ustawień jaka jest na siewniku. czy może oszukiwać dodam iż chcę wysiać 4 kg na ha jutro sieje sprawa pilna jak ktoś coś wie to proszę o radę

wykonanie próby kręconej to nie filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coman nie polecam na lekkie ziemie !! Polecam Butisan star na lekkie ziemie 1.8 na lepsze 2.0-2.2, Ja sieje w tym roku REMY I EVRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam ten sam rodzaj siewnika "dokładnie to jest jakiś szais na nalewkach" Ale jak chcemy aby była dokładnie okreśłona norma wysiewu to zawsze wykonujemy próbę kręconą. A co do ilości wysiewu to 4 kg jest zdecydowanie za dużo. W tym roku też chcemy wysiac co drugi lejek. pozdrawiam

 

mam siewnik poznaniak 3m z 2003 roku i chcę wysiać nim rzepak co druga leja czy można zaufać tabeli ustawień jaka jest na siewniku. czy może oszukiwać dodam iż chcę wysiać 4 kg na ha jutro sieje sprawa pilna jak ktoś coś wie to proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły nie jest ale przy tej ilości składnika musisz go dać najmniej 300kg/ha i to i tak nie będzie dużo ja daję Agrofoskę (- 20 30) + siarczan amonu (20,8 - -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siał ktoś morze rzepak punktowo? co o Tym myślicie ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrym nawozem pod rzepak jest Suprofos 25 (5-10-25)

daj to w ilosci 300kg/ha i na wiosne odrazu jak da rade wjechać sól potasową 100kg/ha. i troche siarczanu amonu jeszcze przed azotowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktos Fuego na chwasty w rzepaku? jego sie daje 2-3l/ha, ale sprzedawca powiedział że jak bede mieszał z Kalif-em to moge dać 1,6l. choć na fuego nic nie jest napisane że moge go mieszać z innymi środkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. pozdrawiam.

 

daj to w ilosci 300kg/ha i na wiosne odrazu jak da rade wjechać sól potasową 100kg/ha. i troche siarczanu amonu jeszcze przed azotowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chemirolu kupiłem super paka na 4ha tj. dewrinol 375 10 l oprysk bezpośrednio po siewie i plus do tego 0.75l brasiherb na rumianki pryska się powschodowo gdy rzepak wzejdzie a to wszystko za 619zl co o tym sądzicie czy ktoś to już stosował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie posiałem rzepak 2 dni temu i kupiłęm Butisan Star lecz myślałem że on działa samosiewy zbóż a okazuje sie że niestety nie a na 4 h mam dośc dużo wschodzącej przenicy co zorobić zostawić i zoabcyzć jak to będzie na wiosne czy popryskać za jakiś czas jakimś środkiem na jedno liścienne?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosował ktos Fuego na chwasty w rzepaku? jego sie daje 2-3l/ha, ale sprzedawca powiedział że jak bede mieszał z Kalif-em to moge dać 1,6l. choć na fuego nic nie jest napisane że moge go mieszać z innymi środkami.

 

i bardzo dobrze Ci powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuego ,czyli metazachlor to samo co butisan ,metazanex... ,ja w tym roku stosuje mieszankę 1,5 metazanex+0,2 kalif, na etykiecie pisze o takiej mieszance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie posiałem rzepak 2 dni temu i kupiłęm Butisan Star lecz myślałem że on działa samosiewy zbóż a okazuje sie że niestety nie a na 4 h mam dośc dużo wschodzącej przenicy co zorobić zostawić i zoabcyzć jak to będzie na wiosne czy popryskać za jakiś czas jakimś środkiem na jedno liścienne?????

 

 

 

Zdecydowanie jesienią-pszenica mocno konkuruje z rzepakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie posiałem rzepak 2 dni temu i kupiłęm Butisan Star lecz myślałem że on działa samosiewy zbóż a okazuje sie że niestety nie a na 4 h mam dośc dużo wschodzącej przenicy co zorobić zostawić i zoabcyzć jak to będzie na wiosne czy popryskać za jakiś czas jakimś środkiem na jedno liścienne?????

narazie na rynku nie ma środka który by przed wschodowo zwalczył samosiewy zbóz, ja bede pryskał w połowie października leopardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej cenie jest Leopard??? Jest coś tańszego czy to już najtańśzy środek na jednoliścienne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakiej cenie jest Leopard??? Jest coś tańszego czy to już najtańśzy środek na jednoliścienne???

jest jeszcze kilka środków tańszych ale ja stosuje leopard w burakach na owies samosiewy i perz działa bardzo dobrze, pryskałem nim na wiosne rzepak na samosiewy zbóż i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną opcją i nie aż tak kosztowną jest mieszanka kalif 0,13 + Metazanex 0,8l + butisan star lub duo 1l. Można również zastosować comand complet (comand 3x0,5l oraz butisan 400 SC 3x5l) - pakiet na 10ha + butisan star lub duo. W moich stronach wszystkie duże gospodarstwa to stosują i jest rewelacja . Ja to sprzedawałem w całych pakietach i wychodziło 160+VAT na ha, ale zato bez żadnych poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
metazanex1,6l/ha+kalif 0,12l/ha sprawdzi sie??

w zeszłym roku dawałem kalif 0,15l + alanex 3,5l, efekt bardzo dobry, w tym roku daje kalif 0,15 + fuego 1,6l. a po ile jest metazanex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało kalifa dawka 0,12 jest stanowczo za mała ja daję 0,20l/ha + 1,6 Fuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...