Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie trzy tygodnie temu, kontraktowali po 1100 a na chwilę obecną nie wiem jak jest. Ja się wstrzymuje. centralna polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wam działa proteus bo u mnie KIEPSKO

Pewnie nie trafiłeś

dawałem na słodyszka w NIEDZIELE

a niedzielna praca się w ..... obraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proteus ma takie działanie, nie wszystkie owady padają a te które żyją już nie żerują mają porażony system nerwowy. To może byc lekko denerwujace ale jak dałeś prawidłową dawkę i krótko po zabiegu nie spadł ulewny deszcz to możesz być spokojny, nie uszkodą ci rzepaku.

Po 5 dniach jeśli następuje zwiększenie liczby szkodników radzę dobić je jakimś innym środkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że Proteus działa tylko ok 5 dni - żadna rewelacja z niego. West - polecasz inny środek - ale jaki (podaj taki, który zwalczy larwy chowacza), bo na moją wiedze to nie ma innej alternatywy, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad na 2 raz dawał mospilan 80g+ 200ml sumi alfy ładnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele razy przeklinałem na mospilan +pyretroid

ładnie działało calypso+pyretroid więc dlaczego proteus nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sąsiad na 2 raz dawał mospilan 80g+ 200ml sumi alfy ładnie działa.

 

80 g ? ! na 1ha to musi super działać bo to dawka na 10 ha !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że rzepak kontraktuja teraz w granicy 1180zł za tone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano 1200zł/t z gospodarstwa, złotówka w dalszym ciągu się umacnia, więc całkiem możliwe, iż to był wierzchołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja po 1070zł podpisałem 8 marca, zaczyna sie w rolnictwie loteria robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rano 1200zł/t z gospodarstwa, złotówka w dalszym ciągu się umacnia, więc całkiem możliwe, iż to był wierzchołek

 

chyba raczej traci na wartosci kolego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sąsiad na 2 raz dawał mospilan 80g+ 200ml sumi alfy ładnie działa.

 

80 g ? ! na 1ha to musi super działać bo to dawka na 10 ha !

Może na 1000 ha, też by starczyło.

Co do kontraktacji i ceny rzepaku to zadecyduje też cena euro która ostatnio ładnie skoczyła. Tak nie jest źle słyszałem gorsze zapowiedzi ze względy na skalę zasiewów nie tylko u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Koledzy może z innej beczki, dostałem 3h teraz mam w planie posiać tam rzepak w tym roku. Mianowicie nie było tam siane jakieś 2-3 lata ale nie jest to ugór bo było pryskane i orane na zimę, chciałem posiać grykę ale nie wyrobie się z uprawą pod rzepak. I tak myślę o zrobieniu poplonu z gorczycy na przyoranie i czy nie będzie to przeszkadzało później rzepakowi. Przyorana gorczyca wprowadzi trochę nawozu, pod zboża jest wskazany taki poplon. Może ktoś podpowiedzieć czy będzie gites w ten sposób. Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni mówią żeby nie pryskac rzepaku jak kwitnie,a karzą jak pierwsze płatki opadają pryskać go w końcu czy nie i które płatki na początku kwitnienia czy na końcu kwitnienia bo pierwsze już zleciały ale dopiero co było pryskane toprexem i za uwarzyłem że opóźniło mocno kwitnienie i kwiatki są mniejsze po toprexie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy pryskałeś? Jak dawałeś przed kwitnieniem to nie ma sensu jechać po dwóch tygodniach na nowo. On tez jest rejestrowany na czerń krzyżowych. Teraz tylko możesz dać po 125g Mospilanu na łuszczynowce (pryszczarek kapustnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś widziałem już pryszczarka pewnie zaczyna składać jaja. Sam nie wiem kiedy jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gorczyca bedzie zlym przedplonem

 

Dlaczego tak uważasz kolego, przyorując gorczyce jako zielona masę wprowadzę azot fosfor, potas co prawda w niewielkich ilościach ale coś tam zostanie. Trzeba pamiętać by nie zakwitła i nie było problemów z samosiewem potem w rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że gorczyca i rzepak są z tej samej rodziny krzyżowych i siejąc gorczyce przed rzepakiem to masz bardziej porażony chorobami rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To jest ta sama rodzina(krzyżowe)-czyli np.wspólne choroby,szkodniki.To już lepiej zasiać jakieś motylkowe na zielony nawóz(fakt że drożej to wyniesie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie bede musiał przeorganizować zasiewy jesienne w tym roku jednak posieje gorczyce ale potem zamiast rzepaku pszeniczka będzie. Jak to fajnie gdy ktoś pomoże i doradzi, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...