Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Erdem ładny rzepaczek bez kosy bocznej nie jedź nawet. Plon będzie jak nic nie przeszkodzi.

Panowie jest już pryszczarek. Dziś zobaczyłem pierwsze larwy w łuczszynach. Jutro będę go truł. Mój rzepak już przekwitł.

Naszczeście kose boczną mam boje sie tylko że jeśli nie podniesie sie przynajmniej troche to załatwia go choroby. Akurat tego kawałka nie zdązylem opryskać od pryszczarka i grzyba ale bede musiał jakoś w niego wjechać a narazie i tak pada deszcz

 

wow. nie zazdroszcze.bedziesz miał problem ze zbiorem jak cholera.no i choroby.skracałes?co to za odmiana?u mnie ok tylko deszczu mało.a tak by sie teraz przydal....

 

Jest to California i nie była skracana, chociaz na wiosne dałem Tebu ale już późno i raczej nie miało to wpływu na skracanie. Teraz planowałem prysnąć Calypso , pozostałością Tebu i Mirage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to California i nie była skracana, chociaz na wiosne dałem Tebu ale już późno i raczej nie miało to wpływu na skracanie. Teraz planowałem prysnąć Calypso , pozostałością Tebu i Mirage.

no tak californium lubi sobie podrosnąc i pewnie podsypałes nie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to California i nie była skracana, chociaz na wiosne dałem Tebu ale już późno i raczej nie miało to wpływu na skracanie. Teraz planowałem prysnąć Calypso , pozostałością Tebu i Mirage.

no tak californium lubi sobie podrosnąc i pewnie podsypałes nie zle

 

 

moj californium tez lezy tyle ze ok 80 procent. miejscami mial ok 2,5 metra wysokosci...wiec nie mial chyba szans zeby ustac, na jesien dalem tebu... ale chyba trzeba bylo dodac ccc. ciekawe ile taki rzepak moze plonowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to California i nie była skracana, chociaz na wiosne dałem Tebu ale już późno i raczej nie miało to wpływu na skracanie. Teraz planowałem prysnąć Calypso , pozostałością Tebu i Mirage.

no tak californium lubi sobie podrosnąc i pewnie podsypałes nie zle

 

U mnie nie był wysoki bo nawet 2m nie mial dałem ok 150 N/ha ale u sasiada był gówniany rzepak i też go wyłożyło Al;e co sie dziwić ziemia jest tak namoknieta ze rzepak nie łamał sie tylko wykładał razem z korzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Erdem, u mnie też leży pasami (lepiej będzie wjechać z desykacją ). Mam Casoara i Californium ale nie widzę różnicy w wysokości. Skracany Tebu dwa razy ale też ma ze dwa metry(trzeba było dodać 1l CCC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to California i nie była skracana, chociaz na wiosne dałem Tebu ale już późno i raczej nie miało to wpływu na skracanie. Teraz planowałem prysnąć Calypso , pozostałością Tebu i Mirage.

no tak californium lubi sobie podrosnąc i pewnie podsypałes nie zle

 

U mnie nie był wysoki bo nawet 2m nie mial dałem ok 150 N/ha ale u sasiada był gówniany rzepak i też go wyłożyło Al;e co sie dziwić ziemia jest tak namoknieta ze rzepak nie łamał sie tylko wykładał razem z korzeniami.

 

naprawdę szczerze wspólczuje Tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie był wysoki bo nawet 2m nie mial

 

jasiu to ile wg Ciebie wysokości powinien mieć rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasiu przepraszam ale zle odczytałem.to pytanie do erdema.

 

z tego wszystkiego wychodzi jedna prawda-generyki nie działaja tak jak orginały.ja pryskałem jesienią oriusem(0,7l/ha) a wiosna wczesnie carramba(1,0l/ha) i jest oki.fakt pewnie nie leje tak jak u was ale jestem spokojny.wysokość +-- 1,80m dużo rozgałezien bocznych drugiego i trzeciego rzędu.i oto chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieskracałem niczym. California ma około 2 m a Nelson ponad 2m miejscami może mieć do 2,5m. Nie widziałem normalnie gdzie jechać musiałem wstawać aby dojrzeć ścierzki. Jak sieję rzepak 5 rok takiego jeszcze nie miałem. Jak dotyczszas dostał koło 210kgN/ha i jeszcze stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowały cię nasiona tego nelsona i ile wysiewałeś szt/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, na mojej plantacji rzepaku jest pełno jakiejś muchy,siedzi twardo przytwierdzona do zawiązujących sie strąków. Co to jest za owad?zaszkodzi plantacji? mam ją opryskać?prosze o porade i o pomoc?

może to być pryszczarek, prawdopodobnie znosi jaja, tam gdzie chowacz nakół ten strąg,jeżeli to jest szerokie pole to moąe wystarczy oprysk na obrzeżach pola, ale teraz nie-jak rzepak przkwitnie za 5-10dni, mospilanem jak się trafia kwiat, a nurellą jak już całkowicie przekwit!!!

 

 

Kupiłem Calypso i dzis opryskałem rzepak,tylko powstaje pytanie czy środek podziała???Pierwszy rok mam rzepak i chyba przespałem tego pryszczarka kapustnika.California mi juz prawie przekwitła a Remy jest w połowie(łuszczyny sie już zawiązują). Jak myślicie podziała oprysk?czy tez nie podziała?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, na mojej plantacji rzepaku jest pełno jakiejś muchy,siedzi twardo przytwierdzona do zawiązujących sie strąków. Co to jest za owad?zaszkodzi plantacji? mam ją opryskać?prosze o porade i o pomoc?

może to być pryszczarek, prawdopodobnie znosi jaja, tam gdzie chowacz nakół ten strąg,jeżeli to jest szerokie pole to moąe wystarczy oprysk na obrzeżach pola, ale teraz nie-jak rzepak przkwitnie za 5-10dni, mospilanem jak się trafia kwiat, a nurellą jak już całkowicie przekwit!!!

 

 

Kupiłem Calypso i dzis opryskałem rzepak,tylko powstaje pytanie czy środek podziała???Pierwszy rok mam rzepak i chyba przespałem tego pryszczarka kapustnika.California mi juz prawie przekwitła a Remy jest w połowie(łuszczyny sie już zawiązują). Jak myślicie podziała oprysk?czy tez nie podziała?????

spokojnie zadziała.to środek sprawdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nieskracałem niczym. California ma około 2 m a Nelson ponad 2m miejscami może mieć do 2,5m. Nie widziałem normalnie gdzie jechać musiałem wstawać aby dojrzeć ścierzki. Jak sieję rzepak 5 rok takiego jeszcze nie miałem. Jak dotyczszas dostał koło 210kgN/ha i jeszcze stoi.

2,5m??ty napewno zasiałes rzepak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, na mojej plantacji rzepaku jest pełno jakiejś muchy,siedzi twardo przytwierdzona do zawiązujących sie strąków. Co to jest za owad?zaszkodzi plantacji? mam ją opryskać?prosze o porade i o pomoc?

może to być pryszczarek, prawdopodobnie znosi jaja, tam gdzie chowacz nakół ten strąg,jeżeli to jest szerokie pole to moąe wystarczy oprysk na obrzeżach pola, ale teraz nie-jak rzepak przkwitnie za 5-10dni, mospilanem jak się trafia kwiat, a nurellą jak już całkowicie przekwit!!!

 

 

Kupiłem Calypso i dzis opryskałem rzepak,tylko powstaje pytanie czy środek podziała???Pierwszy rok mam rzepak i chyba przespałem tego pryszczarka kapustnika.California mi juz prawie przekwitła a Remy jest w połowie(łuszczyny sie już zawiązują). Jak myślicie podziała oprysk?czy tez nie podziała?????

spokojnie zadziała.to środek sprawdzony

 

Ale czy nie jest za pozno na oprysk????Bo podobno na tą "muche" trzeba juz pryskac w pierwszej fazie opadania kwiatów a nie jak już sa zawiązane łuszczyny. Ponoc na te larwy co są strąku środek nie podziała??I ze i tak zaźrą nasiona??Prawda to czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chowacza i pryszczarka to pryska sie jak jest na polu a ze trudno to stwierdzic na oko przyjmuje sie jako własciwy termin oprysku początek opadania płatków.co co do skuteczności zabiegu byłbym spokojny bo calypso to środek o działaniu systemicznym tzn działa kontaktowo i układowo(wgłebnie) czyli również na larwy które moga zerowac w młodych łuszczynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile kosztowały cię nasiona tego nelsona i ile wysiewałeś szt/m2.

Wysiałem jednostkę na jakieś 2,5 ha. Generalnie zagęszczenie znacznie mniejsze niż przy californi. Jak dobrze pamiętam to nelsona wysiałem ok. 2 kg/ha a californi koło 4kg/ha. Za jednostkę nelsona dałem ponad 600 zł. Co do obsady nie liczyłem.

men2face: napewno zasiałem rzepak jutro zrobię fotkę z miarą i podrzycę sam jestem ciekaw ile dokładnie mierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nieskracałem niczym. California ma około 2 m a Nelson ponad 2m miejscami może mieć do 2,5m. Nie widziałem normalnie gdzie jechać musiałem wstawać aby dojrzeć ścierzki. Jak sieję rzepak 5 rok takiego jeszcze nie miałem. Jak dotyczszas dostał koło 210kgN/ha i jeszcze stoi.

 

dokladnie mialem ten sam problem przy oprysku, sasiedzi mowili ze w szescdziesiatce tylko dach bylo widac... ale niestety lezy teraz pokotem... noale chyba nie dziwne na tyle deszczu... moj dostal 160 N + 100 kg mocznika na sciernisko wiec nie wiem czy to sie liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale musisz te 100 mocznika doliczyć bo to zostaje w glebie i rzepak miał ładny start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez zostal wykorzystany do mineralizacji slomy... a troche jej bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepaki sa zaje....w tym roku tylklo te grady ma ktos doswiadzenie w pozyskiwaniu odszkodowan bo chyba moj troche oberwal moim zaniem nic nie widac ale pobobno po trzech dniach dopiero widac skutki gradobicia jest ubezpieczony no ale PZU samo nie przyjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepaki sa zaje....w tym roku tylklo te grady ma ktos doswiadzenie w pozyskiwaniu odszkodowan bo chyba moj troche oberwal moim zaniem nic nie widac ale pobobno po trzech dniach dopiero widac skutki gradobicia jest ubezpieczony no ale PZU samo nie przyjedzie

 

jak sie przyjzysz blizej to zobaczysz pooblamywane lusczyny... kwiatu tez troche obilo... poza tym sa slady na lodygach, no i mozna by jeszce klocic sie o deszcz nawalny lub huragan... bo przeciez go wylozylo.. u mnie na niektorych jest po jednej, po dwie luszczyny obite, a rzepak pofalowany jak zburzone moze... wiec dzwon 0800 102 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PZU ? to współczuje . czeka Cię niezła walka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W PZU ? to współczuje . czeka Cię niezła walka

Z tego co wiem trzeba zgłosić do trzech dni od powstania szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

U mnie też rzepak leży, w około 30% zastanawiam się czy jeszcze coś z niego będzie?. Zazwyczaj rzepak wywracał się ale dopiero w póżniejszych fazach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo555 z której strony legnicy jesteś ???? ja jestem z okolic chojnowa i u nas wszystko stoi jak należy, ale wczoraj jechałem do świdnicy i widziałem co sie stało z rzepakami i zbożami w okolicach jawora i dalej w kierunku wałbrzycha. MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...