Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też taki wysoki jest mam odmiane Digger pierwszy rok ją mam ale ładnie rośnie dużo pędów bocznych ale wysoki bardzo chociaż był skracany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal wierzycie że Tebukonazol albo metkonazol powoduje skrócenie łodygi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową i najważniejszą rzeczą jest użycie tych środków w odpowidnm momenice czyli w momenci wydłużenia pędu głównego. Ja wierze bo mam rożnice w wyskokosci gdzie pryskałem rzepak Carambą a gdzie nie i jest różnica widoczna. Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta wysokoscia to mam taki ze przy podniesionych maxymalnie lancach omal ze nie dotykalem gornej czesci kwiatostanu Ciekawe bedzie lezal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie odnośnie mucenia rzpaku wiem zę troche za szybko ale ... mam Bizona ZO56 z silnikiem SW400 i mam pytanie na jakich obrotach silnika mucicie rzepak na maxymalnym czy jak ???? bo wiatr wiadomo na minimum ale na jakich obrotach silnika jedziecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z obrotami standardowo w bizonie czyli max, wiatr dostawiony optymalnie młocarnia na minimalne obroty, gógne sito prawie max zamknięte a dolne sito rzepakowe, przy dorobionej bocznej kosie i dobrze uszczelnionej maszynie niewiele zostawało na polu, a zanieczyszczenia mieściły sie w czystości technologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja pryskałem pictorem 01-05-08 na jednym kawałku w dawce 0,65l/ha a na drugim 0,45l/ha 05-05-08 oczywiście nie specjalnie, raz nalałem za mało wody drugi za dużo, czy będą jakieś uboczne efekty w tej większej dawce i czy zadziała w tej mniejszej. A i jeszcze jedno nie dałem mospilanu a słodyszek jest nie chciałem struć pszczuł. a kolega mówi że będzie jeszcze pryskał mospilanem. Czy można jeszcze pryskać w pełni kwitnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rzepak kwitnie to nie ma potzreby zwalczać słodyszka bo teraz on jest pozyteczny ( zapylanie ) chyba że masz chowacza no i pryszczarka . to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie teraz słodyszek już szkody nie narobi a wręcz przeciwnie może tylko pomóc. jak siedzi w nierozkwitniętych pąkach to wtedy trzeba z nim walczyć teraz to jedynie można na grzyba jechać w fazie opadania płatków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słodyszka nie ma ale jest chowacz podobnik i pryszczarek, ukazał się komunikat kwarantanny. Widziałem sporo tego drugiego . Warto wydać parę złotych aby spokojnie spać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy i czym polecacnie pryskać na choroby, na poczatku opadanie płatków czy na koniec. jest troche chowaczy brukwiaczków ale około 1 na 3-4 rośliny wiec chyba jak bym pryskał na choroby to odrazu pryskne na robale, mam kupione fury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką ilością nie zawracaj sobie głowy ale że masz już kupiony środek to daj te 0,1/ha ale wieczorem jak już pszczoły nie latają :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszce jedno pytanie czy można teraz stoswac alert na choroby bo znajomemu powiedzieli w kwarantanie że teraz nie mozna bo on działa na pszczoły a na środku nic nei pisze o pszczołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wczoraj dowiedziałem , że jak pryskać od chowacza podobnika i pryszczarka samym mospilanem to tylko dookoła pola.

A i jeszcze jedno, mospilan nie szkodzi pszczołam, ale pryskać trzeba samym wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to już byś musiał mieć za sobą. Bo mucha znosi jaja i leci w głąb. Ja czekam aż przekwitnie i jadę Nurelką tak że załatwi jaja w łuszczynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,co to za mucha lata ? ,ile wytrzyma pictor zabieg zrobiłęm 1 maja w dawce 0,55 pewnie jak przekwitnie rzepak to trzeba będzie pojechać na grzyba jeszcze raz czymś tanim i dać na ta muchę ,serce sie kraje jechać zwykłym ciągnikiem z folią pod spodem w rzepak co ma blisko 2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy ma dwa metry... ale w sześcdziesiatce o lusterka zaczepiał... jak gdzis slabe sciezki byly...to na dach musialem wychodzic i patrzec ktoredy jechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem czy ma dwa metry... ale w sześcdziesiatce o lusterka zaczepiał... jak gdzis slabe sciezki byly...to na dach musialem wychodzic i patrzec ktoredy jechac...

A chłodnice macie uszczelnioną, jak nie to do rozbiórki i trzeba pszedmuchać, bo szkoda silnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pryskałem rzepak alertem i fury, ursusem 360 3p. pod spodem folia przedni zaczep też owinięty aż po przednie światła folia sięgała i nie ma takiej aż szkody w przejazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do doświadczonych, czy jesteście przekonani ze warto pryskać teraz rzepak na choroby grzybowe... aż żal wjeżdzać, czy spadek plonów może być duży jeśli tego nie zrobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko do doświadczonych, czy jesteście przekonani że warto pryskać teraz rzepak na choroby grzybowe... aż żal wjeżdzać, czy spadek plonów może być duży jeśli tego nie zrobie?

Jeśli masz zgniliznę twardzikową to spadek plonów może wynieść nawet 50-60%.A żeby to stwierdzić należy zbadać kwiatostan,ale na to juz troszke póżno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak pryskałem rzepak to było mało robaków a dziś rano jak chciałem umyć traktor to w płatkach które były na ciągniku było pełno robaków chowaczy i słodyszków, jednaj dobrze ze zastosowałem srodek na nie a niałem juz nie pryskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprysk rzepaku "na płatki" to podstawa wysokich plonów!!zamiast alertu polecam PICTOR a zamiast fury CALYPSO i bedzie super 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calypso to środek bayera zarejestrowany na stonke ale z powodzeniem mozna stosowac go w rzepaku na szkodniki luszczynowe bo od kilku lat razem z sasiadami to praktykuje z b. dobrym efektem.Srodek nie ma prewencji dla pszczól i działa długo (4tyg.) niezaleznie od temperatury.Dawka 0,1l/ha koszt:około 40zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...