Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wykopałem już jakieś hektar i plon koło 60 ton będzie ale konkretniej powiem jak skończe ten kawałek polaryzacja 16.7 a u was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, do centera skąd wiesz jaka masz polaryzacje odwozisz do cukrowni własnym transportem?,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja też trochę już wykopałem. Plon korzeni zapowiada się dobrze, gorzej będzie z plonem cukru. W lecie brali u nas próby na polaryzacje i dość mizernie wypadły (ile dokładnie to nie pamiętam). Oczywiście od tego czasu buraczki trochę naciągnęły ale i tak cudów nie będzie. Tylko, ze to już nie moje zmartwienie - niech się cukrownia martwi, że musi wozić puste tony. Dla mnie to nawet lepiej bo wysłodków będzie więcej

P.S.czy u was też buraki łamia się w czasie kopania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lipcu Komisja Europejska nałożyła spore kary na kilka krajów UE za to, że "doprowadziły do nagromadzenia nadmiernych zapasów zbóż". Oczywiście o tej sprawie nie mówiło się głośno, bo i po co I wcale mnie nie dziwi, że taki zwykły pracownik Agencji, jak Ty kolego Ramzesie, o tym nic a nic nie słyszał. Jak więc sam widzisz nie potrzeba wcale limitów, żeby ściągnąć trochę pieniędzy do unijnej kasy.

 

 

Drogi Buchaju!

Mówisz o całkiem innej sprawie. Chodzi o to, że zgodnie z warunkami WPR, skoro się wchodzi do UE, to nie można np. wielkimi zapasami - co w konsekwencji będzie zaburzać równowagę ilościową zbóz (bo o to w WPR chodzi).

 

Polska (a własciwie ARR) wstąpiła do UE ze zbyt dużymi zapasami, co było znane, jawne i oczywiste... tylko Polacy myśleli, że im się upiecze...

 

Prezes ARR zrobił też ten błąd, że po 1 maja 04 kazał sprzedać część zbóz z magazynu, zapominając, że od tej daty, to nie ARR i Polska była właścicielem tego zboża... no i miał z tego powodu kłopoty... ot, takie niekumate niedopatrzenie, liczące na to, że w UE są idioci i się nie pokapują...

 

Polacy za nic nie potrafią zrozumieć, że odpowiada się za swoje czyny bez wzglądu na to, czy się to podoba czy nie... a my staramy się "cwani".

 

Rezerwy - to był temat tylko na wejściu, jednorazowy... a trakcie uczestnictwa w UE - nie ma innych mechanizmów na rynku zbóż, jak tylko interwencja (której tez nie ma - be cena rynkowa jest wysoka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, no i co jest z Waszym przestawianiem produkcji na co innego niz buraczki?

 

W tym roku programowo zlikwiduje sie 1-2 cukrownie... co bardziej przewidujący plantatorzy - wygaszają produkcje ... a Wy?

 

jednak pole golfowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Ramzes twój czarny scenariusz narazie stanął w miejscu- komisja europejska postanowiła na razie nie obcinać więcej limitów buraczanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Ramzesie,

A co to za różnica, czy Polska płaciła za zapasy, które nagromadziła przed akcesją czy po niej? Faktem jest, że karę trzeba było zapłacić a w tym roku ta sama UE kupuje od nas zboże (którego wcześniej jej było za dużo) za sporaśne pieniążki. I gdzie tu logika??? I co Za parę lat jak pozamykają wszystkie cukrownie to KE będzie pewnie kupować cukier z trzciny 2x drożej niż cukier z buraków tylko dlatego, że produkcja cukru z buraków jest nieekonomiczna???

Prezes ARR zrobił też ten błąd

Ciekawe przez kogo Polska musiała płacić Czyżby przez "taką jedną agencję..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie moge sprzedac buraki? bo mam nadwyzke. buraki odstawiam do werbkowic wiec moze ktos jest zainteresowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w Kole łowieckim jak takie masz w okolicy. Kiedyś im sprzedawałem nie było kokosów ale wiecej płacili niż cukrownia i brali jak leciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, no i co jest z Waszym przestawianiem produkcji na co innego niz buraczki?

 

W tym roku programowo zlikwiduje sie 1-2 cukrownie... co bardziej przewidujący plantatorzy - wygaszają produkcje ... a Wy?

 

jednak pole golfowe?

 

ty poprostu jestes głupi

i jescze jedno zabraniam ci używac cukru

a moderatora prosze o usuniecie tego kogos z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprzedalem buraki 10 pazdziernika plon 68 ton z ha polaryzacja 16.9%

 

a cukrownia strzelin czy wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile płaci się za magazynowanie cukru (cukrownia Krasnystaw)? Bo mi w tym roku za dużo buraczków urosło i nie wiem co z nimi zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiek ktoś co może być przyczyną że duze buraki są w śroku puste czego moze brakować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki.

Jak wiadomo UE zatwierdziła w końcu wielkość rekompensat za tone cukru dla plantatorów którzy zrezygnują z uprawy buraków tylko nie wiem czy rolnik który zaprzestanie produkcji będzie otrzymywał do 2010r dopłatę cukrową z AMiMR.

Wie może ktoś jak to w końcu prawnie wygląda

Wiem na pewno że w przypadku sprzedaży limitu taką dopłatę nadal bym otrzymywał ale jak to jest w przypadku rezygnacji

Będę wdzięczny za wszelkie informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze lepsze pytanie, otóż w związku z nadwyżką plonu w tym roku częśc buraków zaliczono mi na poczet kampanii 2008, czy w związku z tym zostanie zmniejszony mój limit produkcyjny na rok 2008, czy też w przypadku rezygnacji z kwoty nie otrzymam zapłaty za te buraki (jest to 70ton)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to jeżeli oddasz limit to dopłaty nie dostaniesz bo we wniosku musisz podać numer działki na której są buraki a skoro nie bedzie ich to podczas kontroli to zabiorą ci resztę dopłaty.

 

 

ja też sie o to dowiadywałem i mi powiedzieli w cukrowni że o ile w tym roku oddam więcej to na pszyszły bede miał o tyle mniej i żeby było śmiesznie to za zmagazynowanie cukru n aterenie cukrowni bedziemy obciązeni w pszyszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo to jeżeli oddasz limit to dopłaty nie dostaniesz bo we wniosku musisz podać numer działki na której są buraki a skoro nie bedzie ich to podczas kontroli to zabiorą ci resztę dopłaty.

 

 

ja też sie o to dowiadywałem i mi powiedzieli w cukrowni że o ile w tym roku oddam więcej to na pszyszły bede miał o tyle mniej i żeby było śmiesznie to za zmagazynowanie cukru n aterenie cukrowni bedziemy obciązeni w pszyszłym roku

 

co do dopłat to się nie zgodzę, gdyż przysługują one plantatorowi, który pierwotnie posiadał kwotę i rolnicy robili takie numery, że sprzedawali limit i jeszcze kasowali dopłaty a teraz najczęściej dopłaty odejmuje się od ceny limitu

 

a co do zakwalifikowania tegorocznej nadwyżki cukru na przyszłą kampanie jest to moim zdaniem świetny pomysł, gdyż mimo opóźnienia i ponoszenia kosztów magazynowania cena będzie godziwa (a nie 30zł/t) i jeszcze zyska się grunty pod inne uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na posiedzeniu Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które odbyło się w Brukseli, w dniach 26 i 27 września 2007 r. przyjęty został kompromis dotyczący modyfikacji reformy rynku cukru z 2005 r. W wyniku przyjętych uzgodnień plantatorzy buraków cukrowych mają możliwość uzyskania dodatkowej, jednorazowej płatności w roku gospodarczym 2008/2009 w wysokości 237,50 euro/t cukru.

Koniecznym warunkiem do uzyskania tej płatności jest ostateczna rezygnacja z uprawy buraków kwotowych.

 

Czyli naciski na zlikwidowanie produkcji buraczków sie nasilają... na razie UE dopłaca za likwidacje produkcji... za jakiś czas zostaniecie zmuszeni do tego samego - ale bez dodatkowej kasy..

 

Pola golfowe są dla was alternatywą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już się ucz wyszukiwania piłeczek w krzakach!!!

 

Za jakieś 5 lat zrozumiesz o czym piszę... na razie nie wysilaj się... sadź buraczki dalej... weź nowy kredyt...

 

W sumie to smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe!!! Ale Ty Ramzes dziecinny jesteś. Myślisz, że jak zlikwiduje się produkcję cukru (a później innych roślin) w Polsce to agencji będą trzymać takich roboli jak Ty? Na twoim miejscu To modliłbym się, żeby buraki były dalej uprawiane, bo w przeciwnym razie to Ramzesik znajdzie się na zielonej trawce, razem z kolegami z agencji. Chyba, że wyjedziesz do Anglii, żeby robić na zmywaku...

P.S. Sorry, że tak piszę Ci "prosto w oczy", ale zrozum - to dla Twojego dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...