Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

hi hi z tym obliczaniem zuzycia to lipa wychodzi, bo jak wytłumaczycie 20% rożnice w spalaniu na hektar orki pomiędzy 1614 a 1224

 

Proste 1614 ma większą moc, więc i pali więcej, nawet przy mniejszym jednostkowym zużyciu ON. Wystarczy dane podstawić do wzoru, który zamieściłem, i wszystko się wyjaśni.

U330M mam od 20 lat, i mi przy b. ciężkiej pracy pali ok 5l ON na mth.

Zawodowo jestem również z tym związany, więc z cała odpowiedzialnością zaświadczam, iż ten, kto pisał instrukcje wiedział, co pisze.

Jeśli chodzi o Pronara to nigdy nie pokusiłem się o sprawdzenie ile spali przy 20% obciążeniu, pewno niewiele więcej niż podane 3l. Jak kiedyś będę miał kaprys to sprawdzę to!!!

,,Po za tym nawet producenci ciągników podają przy jakim obciążeniu ciągnik jest najbardziej ekonomiczny''???? Chodzi może o max. mom. obrotowy? A to już inna bajka, i najlepiej jest kiedy silnik ma max. mom. obrotowy przy małych prędkościach obrotowych, a jeszcze lepiej jest, kiedy krzywa mom. jest stała w zakresie określonych prędkości. Teraz będą święta, proponuje poczytać jakąś dobrą książkę z zakresu budowy silników, to wiele wyjaśni.

 

Ta rożnica w spalaniu na hektar orki to jest na niekorzyść 1224. Powiedzmy jak na danym polu 1614 spali 18 litrów na hektar to 1224 spali 21-22 litry, oczywiście te same warunki i ten sam pług tylko 1614 będzie wtedy chodził na szybszym biegu. Oczywiście na motogodzinę 1614 pali więcej niż 1224 ale spalanie na hektar orki 1614 ma nizsze niz1224. Rozumiesz o co chodzi?

Jednostkowe zużycie paliwa 1614 to 235g/kWh a 1224 ma jedn.zuzycie paliwa 240 g/KW. I iwdzisz rożnica w jednostkowym spalanmiu niewielka a w praktyce duża.

 

Nie wiem co Ty tą 330 robisz ze apli Ci 5 litrow na motogodzine. Nie obraż się ale może masz coś tam skopane np pompa paliwa źle ustawiona, albo silnik do remontu itp

 

Ja nie używam 330 do cięzkich prac i mam stre 330 a nie emki ale spalanie wychodzi od 2,5 do 3 litrów na motogodzinę. Jakbym strasznie szalał to 3,5 litra to jest maxyamlne zużycie jakie osiągnałem w tych ciągnikach.

 

Ansu widzę że Ty wiesz o co chodzi.

 

Janek w tym wzorze to moim zdaniem po pomnożeniu zużycia w gramach przez liczbę kW powinieneś to pomnożyć przez 1,13. A dlaczego?Bo sam pisałeś że 1 litr waży 880 gram. Tak więc jeśli masz 1000 gram paliwa to aby uzyskać wynik ile to jest litrów to musisz 1000g pomnożyć przez 1,13 i wyjdzie że 1000 g to jest 1,13 litra ON

Jak Ty mnożysz liczbę gram przez 0,88 to źle to wychodzi. Bo pomnożysz np1000 g przez 0,88 i wyjdzie ze 0,88 i wtedy to by wyszło że 1000 g ON jest cięższy od wody co jest bzdurą

 

Jeśli pomnożysz moim sposobem to zobaczysz jak durne jest jednostkowe zużycie paliwa i zobaszysz ze ta metoda nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek w tym wzorze to moim zdaniem po pomnożeniu zużycia w gramach przez liczbę kW powinieneś to pomnożyć przez 1,13.

 

Czytaj, czytaj, czytaj i myśl to nie boli, potem dopiero będziesz pisał. Ja nie mnoże tylko dziele, a to wg. mnie zasadnicza różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie w C330 działa OK. nawet na bardzo małych obrotach silnika, gdy ciągnik stoi w miejscu kierownicą kręci się leciutko (tylko jak skręcić do oporu to silnik gaśnie ) nie czuć żadnych szarpnięć podczas jazdy od nierówności na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ansu odpowiesz mi

Przeczytaj moje posty odpowiedzi w temacie „Wszystko o Ursus C-330 - Tylko i wyłącznie TU” strony 32,33 i wcześniejsze znajdziesz większość odpowiedzi na temat wspomagania w mojej C330 jakby, co odpowiem na szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w wypadku ewentualnego przewrocenia sie 330, kabina w zwyklej 330 wytrzyma i kierowca nie zostanie zgnieciony?

przyznam sie szczerze ze kiedy na gorce ciagnik sie nachyla to mam pewne obawy.

Pytam bo w jednej 330 mam stara kabine a w drugiej nie i chcialbym do tej drugiej kupic kabine ktora by wytrzymywala ewentualne przewrocenie ciagnika.

Czy np kabiny sokolki spelniaja takie wymagania?Dzwonilem do sokolki to mmnie zapewniali ze wytrzyma ale czy na pewno?

Mial ktos doświadczenia z wywrotka 330 i czy kabina wytrzymala i z jakiej firmy byla i jaki model?Slowem czy sa kabiny do 330 z rama ochronna bo tak to sie chyba nazywa?

Wesolych Swiat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To weź się przewróć i wtedy będziemy wiedzieli.

dzieki za rade ale moze ktos cos takiego widzial

wie, ze kabiny w mf255 wytrzymoja cos takiego.

jak juz kupuje kabine to chce kupic dobra i bezpieczna

A jakie kabiny polecacie aby byly tansze niz sokolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie, ze kabiny w mf255 wytrzymoja cos takiego.

jak juz kupuje kabine to chce kupic dobra i bezpieczna

A jakie kabiny polecacie aby byly tansze niz sokolka?

 

Jeśli chcesz posłuchać mojej rady, to kup Koje. Ja ją mam już może z 12 lat, jest dobra. Nie wiem jak w relacji cenowej do Sokółki, bo jej nie znam, tylko ją widziałem, i Koja jest bardziej przemyślana i dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz posłuchać mojej rady, to kup Koje. Ja ją mam już może z 12 lat, jest dobra. Nie wiem jak w relacji cenowej do Sokółki, bo jej nie znam, tylko ją widziałem, i Koja jest bardziej przemyślana i dopracowana.

Ok dzięki za rady, będę po Świętach się orientował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem bierz/ort szyszke bo jest wygodniejsza i jak dla mnie ma ładniejszy wygląd no i na pewno będzie tańsza od koji pisze bo mam taką na 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Bardzo bym prosił o napisanie mi różnicy pomiędzy zwykłą C-330 a C-330M

Co ma takiego C-330M czego nie ma zwykła C-330stka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: Radzę przejrzeć dokładniej ten właśnie temat. Już nie raz była poruszana dyskusja o różnicach tych dwóch ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej C-330 mam "okrągły" komin i jest bardzo głośny. Mój kolega ma płaski komin u swojej C - 330 i jest o wiele cichszy niż mój. Prosze o odpowiedź jak to jest bo przecież mój komin nie jest w cale przepalony bo to widać na zewnątrz, czy nowe okrągłe są też takie głośne????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek: W ciągniku czasem wcale nie widać na zewnątrz, ze jest przepalony. Ten tłumik nie jest narażony tak na sól jak tłumik w samochodzie, gdzie sól w największym stopniu powoduje przepalenie tłumika, póxniej dochodzi róznica temperatur, woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 po tuningu .Ach te lampy ala lexus i wspomaganie LINK

 

/edit Dłuższego Linka się nie dało wstawić? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to różni się tylko naklejką może coś w środku namieszali. Ale na tym zdjęciu jest kamikadze wyciąga ze środka stogu kostkę słomy a nad głową kilka niewinnie sobie zwisa. Ciekawe jak gościu z tego wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rózni napewno sie tym ze ma podnosnik ze 360 a pozatym chyba niczym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xsc924

Już na ten temat pisałem, do tylnego mostu jest to zwykła 30-tka, dalej coś na wzór 60-tki, lecz jest to inna konstrukcja. Części nie pasują od 30 i 60-tki. Więc proszę nie pisz, że ma podnośnik z C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...