Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

no to jak jestes pewien ze juz lepiej nie idzie wyregulowac to niestety chyba zostaje tylko ten docisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jak rozkrece i wymienie te sprezyny to potem pododno strasznie ciezko ustawic te drugir małe srubki(mam na mysli nie te 3 od łap tylko te pomiedzy nimi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tekmie

czyli tam sa tylko te dwie sprezyny??

i ta 30 stka jest z 1969r czy to ma jakies znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem a mianowicie tak jakby z pod głowicy od strony tłumika wydobywa się olej , olej też cieknie tak jakby z połączenia silnika z przodem ciągnika troszkę oleju też widać tak jakby z pod szpilek od kolektora wydechowego , więc mam pytanie czy tą głowicę można dociągnąć i czy te wycieki da się jakoś usunąć? Myślałem nad wklejeniu tych szpilek od kolektora wydechowego , a i pokrywa głowicy jest od góry trochę uciapana Nie są to jakieś wielkie wycieki proszę o jakąś poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem trzeba odkrecic dekiel od zaworów tam gdzie sie wlewa olej i dokrecic sruby powycierac slady oleju i poczekac co sie bedzie działo jak nie pomoze to zmiana uszczelki wydaje sie mi konieczna,z przodu moze ci cieknac od koła klinowego tam jest symering i uszczelka od dekla rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok tylko jak rozkrece i wymienie te sprezyny to potem pododno strasznie ciezko ustawic te drugir małe srubki(mam na mysli nie te 3 od łap tylko te pomiedzy nimi)

 

Jeżeli bakus pisze,że idą 3łapki ,to sprężyn też idzie3. W starych 30tkach i w28 są 3łapki ,a w nowych typach 6.Jeżeli chodzi ote małe śrubki od 2stopnia ,to każdą wkręć do oporu a potem rozkręć 1cały obrót +pół obrotu i ciut ,czyli 1i3/4 obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa była o sprężynach docisku a nie "łapek".Sprawdż rysunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co można zrobić jeśli obok wtryskiwacza od strony kabiny uciekają spaliny czy to zmniejsza jego moc?i czy można w dokręcić te śruby przy tym wtryskiwaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wydostają się tam spaliny to napewno jest mniejsza moc bo ma mniejszą kompresje, dokręć te dwie nakrętki koło wtryskiwacza a jak to nic nie da to trzeba wyjąć wtryskiwacz i wymienić miedzianą podkładke pod wtryskiwaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a mianowicie zdjąłem pokrywę głowicy i gdy kręcę tym kołem pasowym ręką słychać jakby jakieś powietrze uciekało cz tak ma być?

Jak zdjąć to koło pasowe ? odkręcić tą śrubę i je wyciągnąć gdy tak próbowałem to i tak nie chciało mi wyjść bo się opierało już o przód ciągnika czy trzeba rozjechać przód czy może jest jakiś inny sposób uszczelniam wszystkie wycieki i z pokrywy rozrządu kapie i chcę się tam dostać tylko za bardzo nie wiem jak zdjąć to koło proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma miejsca to inaczej nie zdejmiesz jak nie odsuniesz przedniego korpusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może być słychać po zdjęciu pokrywy głowicy syczenie tak jakby powietrza gdy kręcę tym kołem pasowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak mocna, wiaomo ze im mocniej tym gorzej bo mniejsze sprężanie i moze traci i moga sie gniazda wypalic

moze masz za ciasno zawory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie syczenie bedzie zawsze slychac. przeciez jak sie otwieraja zawory to powietrze musi uciekac wylotowymi albo zasysac sie dolotowymi zaworami. zle sie robi jak w suwie sprezania slychac intensywne syczenie, a tak to bez strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przez suw sprężania,to chyba tylko jak masz "imadełko"w rękach.Korbą ciężko przeciągnąć.Jeżeli luz na zaworach masz prawidłowy,to możliwe że zawory(głowica)do "roboty".Aby mieć pewność to należy sprawdzić ciśnienie sprężania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zdjętej pokrywie rozrządu może być słychać syczenie przy kręceniu tym kołem pasowym z przodu ciągnika bo słychać je z tam tond bardzo intensywnie kołem pasowym nie da się od razu przekręcić bo jest bardzo ciężko ale tak powoli to bez problemu tyle że słychać to syczenie jak powoli to powietrze ucieknie to znów kawałek idzie lekko przekręcić czy tak ma być ?

Nie mam jak sprawdzić ciśnienia sprężania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 lata temu mechanik wymienil tarcze sprzęgłowe z elementami, po złozeniu okazało sie, ze podczas zwalniania sprzęgła ciągnik szarpie, mechanik powiedzial, ze z czasem przestanie, do tej pory szarpanie nie ustało. Im dłużej trzyma się na sprzęgle, podczas ruszania, tym dłuzej szsarpie, niezaleznie od obciązenia, sprawdzalem luz na podniesionym kole jednym i drugim na biegu, luzu nie ma, czy przyczyną moze byc łożysko dociskowe? z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 lata temu mechanik wymienil tarcze sprzęgłowe z elementami, po złozeniu okazało sie, ze podczas zwalniania sprzęgła ciągnik szarpie, mechanik powiedzial, ze z czasem przestanie, do tej pory szarpanie nie ustało. Im dłużej trzyma się na sprzęgle, podczas ruszania, tym dłuzej szsarpie, niezaleznie od obciązenia, sprawdzalem luz na podniesionym kole jednym i drugim na biegu, luzu nie ma, czy przyczyną moze byc łożysko dociskowe? z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...