Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,mam taką ciekawostkę-zauważyłem właśnie w świadectwie homologacji (JD 5720) ,że posiadam w ciągniku więcej biegów .Otóż mam skrzynię PowerQuad 16/16 (cztery zakresy A-D i w każdym po cztery stopnie zmieniane pod obciążeniem)-wedle świadectwa homologacji mam jeszcze zakres E!- i tak np.najszybszy u mnie jest 4D (43 kmh w przód i troszkę szybciej w tył wedle homologacji mam na 4D przełożenie 0,975 -do przodu i 0,934 do tyłu).W świadectwie stoi jak byk ,że mam jeszcze zakres E i przełożenie na 4E wynosi 0,600(przód) i R4E 0,575 (do tyłu)-normalnie supernadbiegi-czy ktoś może się orientuje skąd te dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 30 ha ziemi i planuje kupic jeszcze 15 ha

zastanawiam sie nad 6620 premium i chciałbym zapytac sie o mozliwosci tej maszyny i czy warto wydawac na niego tyle kasy

czy nie lepiej kupic cos tańszego

główna uprawa to tytoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 6620 ale SE - 5 tys euro droga nie chodzi

a obszar podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze by było gdyby nie patrzyli na ten przelicznik. ale byłem świadkiem rozmowy w ODR i gościowi powiedzieli że na 15ha może GÓRA wziąć 75km powtarzam GÓRA 75km i nie jestem pewien czyten przelicznik jest taki prosty 1ha na 3kmwydaje mi się że to rośnie paraboidalnie. tak myślę bo JD6920 TO I 300HA MAJĄ I URZYWAJĄ GO JAKO GŁÓWNY CIĄGNIK. ŻYCZĘ POWODZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co u was są za ludzie w tych ODR-ach u mnie gościu tak kombinuje żeby było można kupić większy ciągnik. Właśnie on robił ten wniosek gościowi na 30 ha 130 konnego. I zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobrze by było gdyby nie patrzyli na ten przelicznik. ale byłem świadkiem rozmowy w ODR i gościowi powiedzieli że na 15ha może GÓRA wziąć 75km powtarzam GÓRA 75km i nie jestem pewien czyten przelicznik jest taki prosty 1ha na 3kmwydaje mi się że to rośnie paraboidalnie. tak myślę bo JD6920 TO I 300HA MAJĄ I URZYWAJĄ GO JAKO GŁÓWNY CIĄGNIK. ŻYCZĘ POWODZENIA.

 

to łebki w odr decyduja o twojej inwestycji?????????- nic im do tego, wystarczy ze porozmawiasz z gosciem który sprawdza wniosek

 

przeliczniki ................... smieszne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co Polak potrafi co sądzicie o tym

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=480430#

a teraz ta sama oferta polska

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C983695

a cena u nas chc e 60 000 a niemiec 25 000 E. Chyba że polak tylko zdjęcia podprowadził. Ale jak sprawdzałem to większość tych wystawianych na otto to są na tej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły przekręt z tego gościa, co chwilę ogłasza coś innego w zaniżonych cenach i podaje inną miejscowość i inny nr telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przyglądałem tym ogłoszeniom na allegro i aż mnie dziw brał co tak tanio. To sobie tak pomyślałem swojego fenda sprzedam za 100tys kupie takiego jelonka za 70 dwa lata młodszego i jeszcze mi zostanie na dobre oblanie zakupu bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,mam taką ciekawostkę-zauważyłem właśnie w świadectwie homologacji (JD 5720) ,że posiadam w ciągniku więcej biegów .Otóż mam skrzynię PowerQuad 16/16 (cztery zakresy A-D i w każdym po cztery stopnie zmieniane pod obciążeniem)-wedle świadectwa homologacji mam jeszcze zakres E!- i tak np.najszybszy u mnie jest 4D (43 kmh w przód i troszkę szybciej w tył wedle homologacji mam na 4D przełożenie 0,975 -do przodu i 0,934 do tyłu).W świadectwie stoi jak byk ,że mam jeszcze zakres E i przełożenie na 4E wynosi 0,600(przód) i R4E 0,575 (do tyłu)-normalnie supernadbiegi-czy ktoś może się orientuje skąd te dane?
.

A co mi tam spróbuję jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś z was jak rozwiązać problem z hydrauliką? Podnośnik przypodnoszeniu "szarpie" szczególnie na wysokich obrotach. Ciągnik wyposażony jest w przedni TUZ i ładowacz czołowy. Prooszę o odp. dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy JD 6400 100KM pociągnie 4x50 ibisa na 3 klasie i ile moze spalić na zaoranie hektara? Jakie są koszty przeglądów, itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co boli twojego jelonka.prawdopodobnie ci wysiada pompka ta która jest w skrzyni i podaje olej do zbiornika nad pompą/ort główną/ort z przodu ciągnika.pompa główna ma zamało oleju i ciągnie powietrze/ort i dlatego szarpie.A tak wogóle/ort to kupiłem już sobie katalog do swojego3350. w tym tygodniu mi go prześlą. jak będziesz coś chciał to pisz na moje gg816823.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co Polak potrafi co sądzicie o tym

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=480430#

a teraz ta sama oferta polska

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C983695

a cena u nas chc e 60 000 a niemiec 25 000 E. Chyba że polak tylko zdjęcia podprowadził. Ale jak sprawdzałem to większość tych wystawianych na otto to są na tej zasadzie.

A tu następny do kolekcji niskich cen

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1026810

Ta cena wydaje mi się dość niska jak na ten rocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zdjęcia są z tractorpool-a a tam ten ciągnik kosztuje 2x tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem goscia ktory zajmuje sie mechanika ciagników.i stał u niego John Deere 3330.zapytałem co mu jest ze tu stoi a on mowi ze problemy z układem hydraulicznym.cały nowy zakładali.walneła pompa olejowa i koles musiał kupic nową ktora kosztowała 8000zł!!!!!Przy Tym ciagniku od 2 lat cały czas cos nawala.wiec widac co sie bardziej oplaca kupic Zachodni Ciągnik czy Polski.jak cos w zachodnim sie zrąbie to są powazne koszty czesci i naprawy a do Polskich to wszedzie sie częsci znajdzie.fakt ze jak sie trafi nie wyjechany egzemplarz to porobi troche w polu.ale czesto zdarzaja sie wyjechane ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem taką maszyne, jeśli jest ktoś kto posiada dokumentacje techniczną lub coś na temat to prosze o wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile palą te NH ? -jak napiszesz to ja napiszę ile pali JD(a posiadam ciekawy egzemplarz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej proponujecie zalać do skrzyni biegów. Jest to bardzo stary ciągnik a oleju wejdzie pewnie koło 60 litrów. Nie chcę wydawać za dużo kasy. Olej jest w tym modelu wykorzystywany do smarowania skrzyni, do ukł wspomagania, hamulców, napedu przednich kól (napęd hydrauliczny). Napiszcie jakimi olejami wy zalewacie swoje skrzynie w John Deerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD zalewają chyba jakimiś Fuchsami. Nalej jakiegoś przekładniowego ja zalałem moją 914 mieszanym hydrauliczno-przekładniowym i jest za rzadki więc proponuję przekładniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leją fuchsa do JD tak samo jak do MF jest to tytan hydramot 1040MC

 

60 litry tego oleju będzie kosztować koło 1000 zł mnie czeka wymiana 50 litry w MF 4270 bo już 1000 mth przekroczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...