Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

ABCDEF to akurat biegi i nie próbuj ich bez sprzęgła wciskać. A piszesz ABCD to masz 16 do przodu. Półbiegi ta jest ta druga od góry wajcha przesuwana tylko do przodu i do tyłu i tymi możesz pod obciążeniem przełanczać bez sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego JD widziałem go w komisie i bardzo mnie zaisteresował, przydał by mi sie taki ciągnik.

 

I racja tam było ABCDEF wiec jak to są biegi to do czego jest wajha obok którą popycha sie tylko do przodu lub do tyłu i ma przełożenia 1 2 3 4 (to sa te półbiegi ) No i było jeszcze troche mniejsza na samym dole do przodu i do tyłu strzałki to mi sie zdaje ze to rewers jest

 

Mam racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie 6400 te ciągną max 43 km/h. Chyba nowsze modele mają skrzynie szybsze ale te z serii xx00 nie ciągną wiecej niż wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze. bo w 6920 jest abcde i leci 45km/h. no ale skoro tak mowisz to pewnie tak jest, ja z 6400 stycznosci nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest renault sprzedawany jako JD, podobnie było z zetorami 9540 które malowano na kolory JD i były sprzedawane jako JD 9540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czasy że trudno być nie zrobionym w trąbę , w samochodach tęż to normalne że niektóre modele różnią się tylko znaczkiem i często znacznie ceną za ten znaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez to jest renault sprzedawany jako JD, podobnie było z zetorami 9540 które malowano na kolory JD i były sprzedawane jako JD 9540

 

Zetory malowane w barwach JD to była cała seria 2000 do Ameryki. 9540 miał, o ile się nie myle oznaczenie 2800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiamy sie z ojcem jakiego JD kupic na 70 ha gruntów ornych. Jego zasadniczymi pracami było by; orka, sianie, koltywator, gruber scierniskowy z siewnikiem do poplonów oraz transport do odległosci 60km.

Osobiscie chciałbym kupic 6820 premium ze skrzynią Auto power i resorowaniem kabiny.

 

/edit - Nie Lip 16 11:27:24

podpowiedzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile mozesz wydać ???????????

 

i jaki miałes poprzedni traktor - jezeli szesnastke to wystarczy 6620 SE i maszyny bedą ok

oosobiście uwazam ze na ten areał nie jest pootrzebny wiekszy ciagnik - chyba ze jestes okrutnie bogaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zastanawiamy sie z ojcem jakiego JD kupic na 70 ha gruntów ornych. Jego zasadniczymi pracami było by; orka, sianie, koltywator, gruber scierniskowy z siewnikiem do poplonów oraz transport do odległosci 60km.

Osobiscie chciałbym kupic 6820 premium ze skrzynią Auto power i resorowaniem kabiny.

 

/edit - Nie Lip 16 11:27:24

podpowiedzcie cos

 

Jakie ładunki chcesz nim ciągać ja jak podczepie do MF 110 km HLke i brandyske to ważą 30-32 tony to marnie się jedzie 30 km/h a jak górka to i na polowe trzeba przełączyć .

 

ja mam troszke wiecej ziemi jak ty i MF nabiłem 1025 mth od 29 kwietnia 2003 roku wspomagają go w lekikich pracach 330,360 i MF 255 .

 

125 km też powinno styknąć ale 135 będzie miał lżej koło mie z takich koło 130 kumpel ma silvera 130 i po 3 latach nic w nim nie robił , ładnie mu chodzi z kosem 3m , uprawowosiewnym , pługiem V&N no i w dodatku mało pali nie to co JD , MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym nie radził jd 6820 ponieważ są drogie radził bym kupić jakiegos Fergusona bo jeżeli coś się stanie to łatwo kupić części a w ajkiech cenach interesuje pana ciągnik???? i ile koni?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni9 traktor to zetor 7245 który był troche zakatowany ale przeszedł remont kapitalny i narazie jezdzi dobrze

w gre wchodzi ciągnik z całym osprzentem czyli pług, gruber scierniskowy koltywator agregat siewny i zastanawiam sie nad tandemem skorupowym 12,14 ton z metaltechu

znajomy ma 6620se i chodzi w 4 overum jako tako

drugi znajomy ma claasa 140km i ten smiga zajebisscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z jednym małym ale..............

6620 se dasz 200 tys a za 6820- 250 tys

 

kalkulacja prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał pieniądze na 6820 to wziąłbym 6820, bo 10km to jest zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ciągnik kupuje sie raz na długie lata i warto kupic raz a porządnie zeby puzniej nie zalowac ze nie dolozylo sie troche kasy jak sie dokupi troche pola

czy polecicie do niego 4 ibisa z regulacja hydrauliczna szerokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Kvernelanda sobie kup niż Ibisa. Jeśli miałbym kupić ciągnik, który mi nie odpowiada to wolałbym zaczekać, dozbierać i kupić to co chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ciągnik kupuje sie raz na długie lata i warto kupic raz a porządnie zeby puzniej nie zalowac ze nie dolozylo sie troche kasy jak sie dokupi troche pola

czy polecicie do niego 4 ibisa z regulacja hydrauliczna szerokosci

Ja tak mam bo kupiłem MF 4270 110 km a trzeba było 6290 135km ale ten z turem wychodził ponad 200000 i nie kupiłem , teraz żałuje

 

Pług kup sobie zachodni teraz jest promocja khuna znajomy ma kupować 4 skibowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie żal ci kasy to kup valtrę, u mnie sąsiad ma T140, zaczepista maszyna chodzi z 4 skibowym gregoire besson na hydraulicznych zabezpieczeniach i pali na hektar 11-12 l

ja mam claasa ares 656 i mógłby trochę mniej palic jak jeździ się normalnie 1400-1600 obrotów to pali 10-12 l na godzinę

inny sąsiad ma jd 6620 premium i też trochę narzeka na spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...