Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie są filtry i pompa od hydrauliki i od wspomagania? Jaki olej do skrzyni a jaki do silnika polecacie bo zbliża mi się wymiana jaki to koszt? Mam MF 6170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe masz po pokrywą przy tylnym lewym kole i na na tej też pokrywie masz duży filtr od hydrauliki, mały filtr (wkład) jest w okolicy w takim kielichu

ja mam w skrzyni agro STOU z orlenu (może on być też do silnika bo to silnikowo przekładniowo hydrauliczny jest ale osobiście go nie zastosowałem tam) a w silnika mam Turdusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

mam problem z moim MF3080

bardzo ciezko zaczęły mi wchodzić biegi grupy 1,2,3,4, natomiast biegi grupy A-R, B-R, pracują bez zarzutów. najgorzej wchodzi 1 i 3. czy to posypał sie synchronizator?? musze rozpoławiać ciągnik czy da sie to zrobić bez tego??

proszę o porade i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanad86 powiedz jak masz biegi 1-2 ,3-4 czy inaczej, jeżeli tak to masz synchronizator 1-2 a drugi synchronizator 3-4 czyli niema synchronizatora 1-3 jeżeli ci źle wchodzi 1-3 to może jest wina sprzęgła , nie ciągnie czasem , a co do naprawy jak już( oby nie) , to musisz rozpołowić niema możliwości wymiany czy naprawy bez rozpołowienia, ale poczekaj na opinie innych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam biegi 1-2, 3-4 i wiem ze sa tam 2 synchronizatory. sprzeglo nie ciagnie wszystkie pozostale podzespoly dzialają ok, tylko biegi wchodza ciezko z oporem i czasami lekkim zgrzytem ale wlasnie skonczylem ostatnie zasiewy wiec ferdek zaraz trafi na warsztat i ta mniej przylemna strona jego urzytkowania czyli naprawa i zakup nowych czesci... ale niestety nic wieczne nie jest a sprzet juz swoje przepracował wiec trzeba byc wyrozumialym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, mam biegi 1-2, 3-4 i wiem ze sa tam 2 synchronizatory. sprzeglo nie ciagnie wszystkie pozostale podzespoly dzialają ok, tylko biegi wchodza ciezko z oporem i czasami lekkim zgrzytem ale wlasnie skonczylem ostatnie zasiewy wiec ferdek zaraz trafi na warsztat i ta mniej przylemna strona jego urzytkowania czyli naprawa i zakup nowych czesci... ale niestety nic wieczne nie jest a sprzet juz swoje przepracował wiec trzeba byc wyrozumialym.
No tak jak go masz stawiać na warsztat to nie ma co gdybać , ale jak go naprawisz to podziel się z nami jaka była przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!

mam problem z moim MF3080

bardzo ciezko zaczęły mi wchodzić biegi grupy 1,2,3,4, natomiast biegi grupy A-R, B-R, pracują bez zarzutów. najgorzej wchodzi 1 i 3. czy to posypał sie synchronizator?? musze rozpoławiać ciągnik czy da sie to zrobić bez tego??

proszę o porade i z gory dziekuje

To nie musi być poważna awaria, miałem podobnie w swoim MF i okazało się że to wina źle wyregulowanej dźwigni, pod kabiną z prawej strony na tej dźwigni jest regulacja i jak jest za nisko opuszczona to daje podobne obiawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę poprawiać mistrza, jakim jest PAWLO 36,ale w MF 6170 filtry oleju w skrzyni są przy tylnym prawym kole.Masseykowcy jak myślicie,czy obciążenie przodu masą 600kg wystarczy do agregatu biernego i siewnika AMAZONE zasypanego 300kg zboża. Mój 6170 nie miał obciążników przednich ,to mu zrobiłem 600kg,i na podwórku to wygląda dobrze, nie unosi przodu przy rozłożonym siewniku podczas podnoszenia bez składania.Dopatrzyłem się w instrukcji ,że można do agregatu obciążać przód 750kg, ale co wy na to. Napiszcie jaki Wy macie ciężar do agregatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marszewo cześć -miło Cię czytać (: Ty się człowieku chyba Boga nie boisz (: mistrza Pawlo poprawiać (: On (Cześć Pawełku) patrzył na ciągnik z przodu. Ja bym bardziej dyplomatycznie ... "jak patrzylem na moją maszynę od przodu to... , a jak od tyłu to... zależy. Agregatu ni mam - nie dorobiłem się, ale za to zrobiłem z blachy (dosyć grubej) skrzynię do przodu, zaprojektowałem, spawałem i wreszczie coś do przodu powiesiłem. Do środka wejdzie mi cały podręczny warsztat z siekierą włącznie. Powiem jednak tak: wyszło trochę taniej niż odważniki, ale narobiłem się niesamowicie i przyznam, że jakbym to miał jeszcze raz - to chyba bym odważniki kupił. Sam materiał na skrzynię i uchwyty, śruby to by ze 2 odważniki kupił, a elektrod - pół wiadra. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nehco dzieki za podpowiedz bo na to nie wpadlem zeby sprawdzic a to przeciez takie banalne i byloby po problemie bo jak zobaczylem dzisiaj ceny synchronizatora to az mi sie ciezko zrobilo bo planowalem grubera kupic... dzis pomimo deszczu mylem ferdka po akcji siewnej i przygotowywalem do wiazdu na warsztat, ale jutro sprawdze ta dzwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę poprawiać mistrza, jakim jest PAWLO 36,ale w MF 6170 filtry oleju w skrzyni są przy tylnym prawym kole.Masseykowcy jak myślicie,czy obciążenie przodu masą 600kg wystarczy do agregatu biernego i siewnika AMAZONE zasypanego 300kg zboża. Mój 6170 nie miał obciążników przednich ,to mu zrobiłem 600kg,i na podwórku to wygląda dobrze, nie unosi przodu przy rozłożonym siewniku podczas podnoszenia bez składania.Dopatrzyłem się w instrukcji ,że można do agregatu obciążać przód 750kg, ale co wy na to. Napiszcie jaki Wy macie ciężar do agregatu

 

DZIĘKI ZA POPRAWKE-ZASZŁA MAŁA POMYŁKA ZE STRONAMI BO OCZYWIŚCIE PRZY TYLNYM PRAWYM KOLE JEST TEN FILTR I POMPA POD POKRYWĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nehco dzieki za podpowiedz bo na to nie wpadlem zeby sprawdzic a to przeciez takie banalne i byloby po problemie bo jak zobaczylem dzisiaj ceny synchronizatora to az mi sie ciezko zrobilo bo planowalem grubera kupic... dzis pomimo deszczu mylem ferdka po akcji siewnej i przygotowywalem do wiazdu na warsztat, ale jutro sprawdze ta dzwignie.

witam; zanim weźmiesz się za rozpoławianie ciągnika .proponował bym zdjąć boczny dekiel .wtedy będziesz widział tryby przesuwki i synchronizatory .1234 oceń synchronizatory czy nie maja zdartych ząbków porównaj je z innymi zobacz widełki czy niemaja zbyt dozych lózów w przesówce zrób jakies fotki i wzuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i okazało się że nehco miał racje:) wielkie dzięki z twoja sugestie bo kazała się w 100% trafna i pozwoliła wiele zaoszczędzić i czasu i kasy. dziś rano sprawdziłem te dźwignie i okazało się że nakrętka kontrująca poluzowała się i tuleja w której chodzi kula opuściła się i stąd były takie objawy... na drugiej dźwigni też się już poluzowała i lekko opuściła, ale wszystko już wyregulowałem i teraz działa jak należy:)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dostac do rozdzielacz ahydraulicznego w mf 6150 . A mianowicie puszcza mi na obu sekcjach co można by było z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem w MF 3085 mam problem z tylnym podnośnikiem: gdy chcę podnieść maszynę unosi ją tylko trochę i przestaje, natomiast jak przekręcę pokrętłem tym dużym od głębokości na jedynkę podniesie wówczas na max

Kiedy steruję przyciskami na błotniku wszystko podnosi i opuszcza bez żadnego problemu. co może być przyczyną czy to jakiś czujnik??? kwestia że nie wiem gdzie szukać i który czujnik jest od czego. jakieś dwa są przy mocowaniu przy ramionach i jakiś jest u góry w korpusie obudowy skrzyni. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i okazało się że nehco miał racje:) wielkie dzięki z twoja sugestie bo kazała się w 100% trafna i pozwoliła wiele zaoszczędzić i czasu i kasy.
cieszę się że mogłem pomóc , też swego czasu zanim doszłem co się faktycznie dzieje z biegami w MF, aż nogi się pode mną uginały jak dowiedziałem się ile kosztują części do skrzyni biegów.

Ale teraz i ja potrzebuję pomocy - szukam kontaktu z użytkownikiem ładowarki teleskopowej Manitou 626 - mam parę pytań. Piszę tu, bo tu sporo ludzi się przewija, może prędzej trafię na kogoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem w MF 3085 mam problem z tylnym podnośnikiem: gdy chcę podnieść maszynę unosi ją tylko trochę i przestaje, natomiast jak przekręcę pokrętłem tym dużym od głębokości na jedynkę podniesie wówczas na max

Kiedy steruję przyciskami na błotniku wszystko podnosi i opuszcza bez żadnego problemu. co może być przyczyną czy to jakiś czujnik??? kwestia że nie wiem gdzie szukać i który czujnik jest od czego. jakieś dwa są przy mocowaniu przy ramionach i jakiś jest u góry w korpusie obudowy skrzyni. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mulę to mnie poprawcie. Gdzieś słyszałem że przyciski na błotnikach są niezależne od ustawień w kabinie. Nie sprawdzałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak działają osobno tak jest w moim 3646 u mnie czasami jak ciągnik się rozgrzeje unosząc przełącznikiem podnośnik

szarpie przy podnoszeniu pokrętłem niemam tego objawu jeszcze nieszukałem przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak podłączyć silnik hydrauliczny do MF 6170. Są w nim 3 przyłącza które gdzie przyłączyć, jak ustawić w kabinie dźwignie i jak powinien być ustawiony motylek. Jest to w siewniku Accord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony pod kabiną zaraz za schodami przed dźwignia od biegów idą takie kable i z nich wychodzi wtyczka do podłączania chyba jakiegoś czujnika u mnie jest ona odłączona gdzie powinna być podłączona. U mnie nie działa kontrolka od półbiegu B czy to od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem w MF 3085 mam problem z tylnym podnośnikiem: gdy chcę podnieść maszynę unosi ją tylko trochę i przestaje, natomiast jak przekręcę pokrętłem tym dużym od głębokości na jedynkę podniesie wówczas na max

Kiedy steruję przyciskami na błotniku wszystko podnosi i opuszcza bez żadnego problemu. co może być przyczyną czy to jakiś czujnik??? kwestia że nie wiem gdzie szukać i który czujnik jest od czego. jakieś dwa są przy mocowaniu przy ramionach i jakiś jest u góry w korpusie obudowy skrzyni. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy występowały gdy puścił lut na stopkach potencjometru od tego dużego pokrętła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie ma ktoś może wiedzę na temat deutz-a agrotrona ,kolega kupił używany i wymienił olej w skrzyni i teraz ma objaw jakby zblokowane były hamulce nie można ruszyć co może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...