Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

no to wynika z tego co wszyscy mówicie, że nie warto kupować fergusona 3070, a czy nie da się rozpoznać przed zakupem czy skrzynia jest wadliwa? Jeśli tak to proszę was abyście mi powiedzieli jak. Jeśli nie ferguson 3070 to co polecacie żeby było podobnej wielkości, mocy i cenie. Z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi
jeśli MF niejest starszy niz 10 lat i niema wiecej niz 10 000 motogodzin bedzie ci słuzył długo i będziesz zadowolony i jeszcze musi byc od niemca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówicie że skrzynie w fergusonie 3070 się często psuje, powiedzcie co konkretnie się tam psuje i czym jest to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tych awaryjnych MF-ach i zastanawiam się czy ta opinia nie jest spowodowana w dużym stopniu ich ilością w naszym kraju i wygórowanymi oczekiwaniami w stosunku do nich.Jeżeli kupuje się kilkunastoletnią maszynę to trzeba się liczyć z pewnymi usterkami.Traktor z dużym przebiegiem przecież nie stał u niemca czy francuza lecz pracował, trafia do polski i pracuje często tak że nowy by miał problemy.A jeszcze częściej problemowe są tak zwane "okazje".Popatrzcie na ogłoszenia w Niemczech lub Francji .Tam ceny nie są niższe ,bardzo często wyższe.Więc skąd są te tanie maszyny.Ponad 90% jest sprowadzana przez handlarzy a spośród nich ponad połowie trzeba by tego zabronić bo żerują na ludzkiej niewiedzy i naiwności.Moje uwagi kieruję do wszystkich marek nie tylko do MF.Pozdrawiam iczekam na wasze zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam o tych awaryjnych MF-ach i zastanawiam się czy ta opinia nie jest spowodowana w dużym stopniu ich ilością w naszym kraju i wygórowanymi oczekiwaniami w stosunku do nich.Jeżeli kupuje się kilkunastoletnią maszynę to trzeba się liczyć z pewnymi usterkami.Traktor z dużym przebiegiem przecież nie stał u niemca czy francuza lecz pracował, trafia do polski i pracuje często tak że nowy by miał problemy.A jeszcze częściej problemowe są tak zwane "okazje".Popatrzcie na ogłoszenia w Niemczech lub Francji .Tam ceny nie są niższe ,bardzo często wyższe.Więc skąd są te tanie maszyny.Ponad 90% jest sprowadzana przez handlarzy a spośród nich ponad połowie trzeba by tego zabronić bo żerują na ludzkiej niewiedzy i naiwności.Moje uwagi kieruję do wszystkich marek nie tylko do MF.Pozdrawiam iczekam na wasze zdania.
zgadzam się w całej rozciągłosci z ;dewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy orientuje sie ktos za ile mozna by było kupic 3080 do remontu silnika - ile by taki remont wyniósł i czy to ogłlnie jest opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam katalog czesci do wszytkich MF na 2 CD po angielsku, zainteresowanych zapraszam na pogawedki, moge odstapic w odpowiedniej cenie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

Kupiłem ładowacz czołowy do mojego mf 6150 jest toładowacz mf model 895 z 2000r. ładowacz na rozdzielaczu posiada 3 przewody hydrauliczne jeden to zasilanie oraz dwa tzw."powroty" . Do czego podłączyć ten drugi przewód powracający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w fergusonie pompa podnośnikowa podnosi mi do 400 KG !!!! tzw "skokami" - szarpie, powyżej 400 kg ramienia zatrzymają się w położeniu 90 stopniowego kąta, zerwie sprzęt jakieś 2 cm nad ziemię opony się ugnął i koniec podnoszenia. CZY TO MOŻE BYĆ ROZDZIELACZ CZY TO POMPA. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w moim mf-ku pompe hydrauliczną. Wszystko jest na razie ok, prucz wspomagania, powiedzcie proszę jak ten układ odpowiertrzyc. /na biegu jałowym kierownica chdzi z wielkimi oporami, natomiast przy 1500 obr w miarę lekko. Przed wymianą chodziła normalnie/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jakim olejem zalewac silnik i hydraulike w mf 3080?

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam katalog czesci do wszytkich MF na 2 CD po angielsku, zainteresowanych zapraszam na pogawedki, moge odstapic w odpowiedniej cenie pozdrawiam

 

jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

 

 

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja obsługi do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

jesli ktos chce :

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gosciu masseyu jak nie wiesz co ja mam to czego takie pierdoly piszesz ze klame?? nie wierzysz to nie wierz ale ja wiem swoje ze mam do wszystkich MF i to na 2 cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W moim 3060 czasami nie włącza się przekażnik . Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gosciu masseyu jak nie wiesz co ja mam to czego takie pierdoly piszesz ze klame?? nie wierzysz to nie wierz ale ja wiem swoje ze mam do wszystkich MF i to na 2 cd

 

jeśli tak to poprosze do moich MF`ów 2430 i 5470 masz coś?

udowodnij i podaj numer katalogowy w obu modelach czujnika w skrzyni biegów

?????

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! W moim 3060 czasami nie włącza się przekażnik . Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna .

musis przeczyścic włącznik który jest popychany przez dzwignię od włącznia WOM może trzeba tez odgiąć trochę tą blaszkę w dzwigni aby mocniej dociskała włącznik, najlepiej to sprawdzić śrubokrętem. ustawiasz dzwignię od WOM na środku a śrubokrętem dociskasz włącznik jeżeli wtedy działa to wystarczy modelujesz odpowiednio blaszkę przy dzwigni, a jeżeli nie pomaga to wyczyść włącznik jakimś płynem dotakich elementów powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wymieniał czujnik ciśnienia oleju w skrzyni w MF serii 30xx? Ile może kosztować i gdzie go mozna kupic oprócz grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gosciu masseyu jak nie wiesz co ja mam to czego takie pierdoly piszesz ze klame?? nie wierzysz to nie wierz ale ja wiem swoje ze mam do wszystkich MF i to na 2 cd

 

jeśli tak to poprosze do moich MF`ów 2430 i 5470 masz coś?

udowodnij i podaj numer katalogowy w obu modelach czujnika w skrzyni biegów

?????

pozdrawiam

witam chłopcy tak mysle ze obaj zalewacie bo katalogi AGCO-CD-ROM sa na czterech płytach . a modeli takich 2430 i 5370 wydaje mi sie że niema http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gosciu masseyu jak nie wiesz co ja mam to czego takie pierdoly piszesz ze klame?? nie wierzysz to nie wierz ale ja wiem swoje ze mam do wszystkich MF i to na 2 cd

 

jeśli tak to poprosze do moich MF`ów 2430 i 5470 masz coś?

udowodnij i podaj numer katalogowy w obu modelach czujnika w skrzyni biegów

?????

pozdrawiam

witam chłopcy tak mysle ze obaj zalewacie bo katalogi AGCO-CD-ROM sa na czterech płytach . a modeli takich 2430 i 5370 wydaje mi sie że niema http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

 

są takie modele,

http://www.korbanek.pl/maszyny/massey/massey_swiat.htm

pozdrawiam

massey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz katalog na 2 CD, to nie masz do wszytskich modeli,

poprostu nie kłam !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

gosciu masseyu jak nie wiesz co ja mam to czego takie pierdoly piszesz ze klame?? nie wierzysz to nie wierz ale ja wiem swoje ze mam do wszystkich MF i to na 2 cd

 

jeśli tak to poprosze do moich MF`ów 2430 i 5470 masz coś?

udowodnij i podaj numer katalogowy w obu modelach czujnika w skrzyni biegów

?????

pozdrawiam

witam chłopcy tak mysle ze obaj zalewacie bo katalogi AGCO-CD-ROM sa na czterech płytach . a modeli takich 2430 i 5370 wydaje mi sie że niema http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

 

są takie modele,

http://www.korbanek.pl/maszyny/massey/massey_swiat.htm

pozdrawiam

massey

 

ps. a wszystkich płyt jest 6 (sześć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w fergusonie pompa podnośnikowa podnosi mi do 400 KG !!!! tzw "skokami" - szarpie, powyżej 400 kg ramienia zatrzymają się w położeniu 90 stopniowego kąta, zerwie sprzęt jakieś 2 cm nad ziemię opony się ugnął i koniec podnoszenia. CZY TO MOŻE BYĆ ROZDZIELACZ CZY TO POMPA. Proszę o pomoc

 

 

1) mały stan oleju

2) zapchany filtr hydrauliki

3) pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z układem kierowniczym na niskich obrotach po prostu bardzo ciężko chodzi czym to może być spowodowane? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z układem kierowniczym na niskich obrotach po prostu bardzo ciężko chodzi czym to może być spowodowane? Byłbym wdzięczny za pomoc.
zacznij od zmiezeniz cisnienia wykręc przewód z siłownika i wtrec zegar powinno być około 170 barów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem ciagnika okolo 100KM, chcialem kupic zetora 10145, ale zobaczylem ze w tych samych pieniadzach i mocy sa calkiem ciekawe MF-y. ale caly czas mam watpliwosci co do dostepnosci czesci, boje sie ze w razie jakiejs awari bede mial spore problemy zeby znalezc mechanika ktory to naprawi i dostac czesci, czego jak wiadomo nie ma z zetorami czy ursusami, kazda agroma ma wszystko co sie chce. Napiszcie jak wyglada ta sprawa, ja nigdy nie mialem zadnego zagranicznego sprzetu i sie troche w tym nie orietuje. znalazlem takie oglaoszenie:

http://www.allegro.pl/item183043582_ferguson_3080_raty.html

co powiecie o tej seri MF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...