Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Według moich skromnych doświadczeń świeca żarowa w kolektorze ssącym tylko rozładowuje akumulator.Świece żarowe w komorze spalania bardzo dobrze spełniają swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie typy Władków bo mój jest z roku 1978 i ma dwa drążki zmiany biegów na jednym 1-4 a na drugim przód tył i szosowe i terenowe i gaz mam na kolumnie i u mnie jest świeca żarowa w kolektorze ssącym i idzie do niej kabel od stacyjki, przytrzymuje kluczyk na połowie stacyjki i pali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy macie w swoich T25 masę od silnika a dokładniej od głowicy do miejsca gdzie jest masa tzw ''plecionkę'' czy nie? Podobno ruski lepiej pali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów jestem nowy i pomimo ze ten temat juz sie przewijał na forum chciałbym zapytac użytkowników którzy maja w T-25 zamontowany rozrusznik z przekładnia jak sie takie cos sprawuje i druga sprawa bo podobno mozna załozyc od c-360 rozrusznik i tez lepiej pali jak na orginalnym

Która opcja była by lepsza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam szybki od 2 lat i nie ma problemu nawet w -20 tylko prostownikiem pomagam bo świeca musi dobrze zagrzać. A akumulator poniżej -15 to nawet jak nowy to traci moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle mnie zrozumieliście panowie, chodzi mi o tych świecach co są w głowicy, to ona podgrzewa komorę spalania, czy kanał dolotowy w głowicy? nie biega mi o kolektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do miras666

 

Moim zdaniem lepiej sprawuje się ten rozrusznik z przekładnią wysokoobrotowy, mój kolega go ma i jest z niego zadowolony, mechanik mi radził bym taki zakupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie byłem dzis na składnicy maszyn i maja taki rozrusznik za 300 PLN z przekladnia produkcji litewskiej i sprzedawca zachwalał ze dobrze kreci na allegro sa po 240 plus przesylka ale jak co to lepiej na skladnicy kupic bo z gwarancja bedzie napewno mniej problemow w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na składnicy to wiesz co masz te 2 dychy to nie robi różnicy a alegro to różny może przyjść. Ja mam litewski. 2 lata temu dałem 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę źle mnie zrozumieliście panowie, chodzi mi o tych świecach co są w głowicy, to ona podgrzewa komorę spalania, czy kanał dolotowy w głowicy? nie biega mi o kolektor

Podgrzewa komorę spalania.

Mój Władek jest z 76 świecę ma w kolektorze, fakt trochę ją zmodyfikowałem. Remont silnika robiłem w 2004 (chyba) rozrusznik oryginał i jak jest temp. do -10 to nawet świecy nie podgrzewam, pali na dotyk. Poniżej -10 świecę grzeję 1min. i też ładnie pali.

Świeca ma nawinięte więcej zwojów drutu oporowego, duża też zasługa oleju.

Wcześniej na superolu przy -20 miał ciężko przekręcić nawet na dobrych aku.

Od remontu jeździ na Shellu Super D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Władek ma 30 lat, 6300mtg, i wymienione pompa wtryskowa, pompa podnośnika, tłoki z pierścionkami, 4 komplet tylnych opon, pierścienie na siłowniku. Reszta orginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie mam pytanie, jak u was jest we Władkach hamulec ręczny, chodzi mi o to że jak jest zaciągnięty to jest u góry czy na dole? Bo wychodzi na to ze jak jest zaciągnięty to jest na dole bo wciska pedały hamulca a jak jest spuszczony to jest u góry? Czy tak czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak hamulec leży to jest zwolniony i nie hamuje,jeżeli jest podniesiony pionowo to wtedy hamuje.Tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zamontowaną do kolektora ssącego w C330 świecę płomieniową od fergusona i całkiem sprawnie działającą. Czy ktoś próbował tego wynalazku w Władimircu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jesli dzwignia recznego jest na dole to nie hamuje a jak jest podniesiony to hamuje łatwo to zauwarzyc bo reczny pracuje razem z noznym musze tez powiedziec ze mam orginał rozrusznik podgrzałem go okolo 20 sekund na swiecach i bez odpreznika pali a jest na dworze w wiacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam Władka z roku 1978 i jak go kupiłem to nie było hamulca ręcznego, ale gość mi dał do niego wszystko to co odkręcił , ale nie dał mi kompletnego ręcznego nie dal mi grzebienia i tego co idzie do rączki i zwalnia się z zębatki. Kupiłem rączkę kompletną za 50 zł od lublina i myślę coś zrobić, ale nie zrobię tak jak mam być czyli ręczny w górę hamuje, ręczny w dół nie hamuje tylko odwrotnie bo jak dam tą rączkę od lublina w dół to zapadka też idzie w dól i jak dam ręczny w górę to zapadka też idzie w górę. Czyli u mnie wyjdzie inaczej gdyż jak dam ręczny w dół to wciśnie pedały hamulca a jak dam w górę to hamulce się zwolnią. Może mi to ktoś opisać jak ten mechanizm cały pracuje w ruskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych egzemplarzach władków nie było zapadki do blokowania hamulca ręcznego. Dźwignia hamulca ręcznego służyła do zatrzymania przyczepy i ciągnika.Do gniazda zakładało się pompę hydrauliczną przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego xxxskalpel114. Dźwignia hamulca ręcznego krzywką uformowaną na drugim końcu poniżej osi obrotu naciska na rolkę przytwierdzoną do dźwigni pedału hamulca. Popychacz umiejscowiony powyżej osi obrotu wciskał tłok pompy hamulcowej przyczepy. W egzemplarzach starszych, hamulce blokowało się zapadką ,umocowaną do podłogi i zaczepiającą o zaczep na (słowo zostało usunięte) hamulca.Po ponownym naciśnięciu na pedał hamulca zapadka pod działaniem sprężyny odskakiwała i zwalniała hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum, posiadamy na wsi dwa Wladki. W jednym z nich nadszedl czas na wymiane opon przod i tyl. co polecacie za opony, czy tylko nowe, czy tez moga byc bieznikowane. Jestem z Tomaszowa Mazowieckiego ( 60km od Lodzi i 110km od Warszawy ), woj. lodzkie. Polecacie sami osobowka z przyczepa pojechac, czy kurierem zamowic. Zakupic w sklepie czy moge na jakims targu. Opony wiadomo seryjne z T-25. Moze macie kogos polecenia-jakis sklep, wiadomo cena mozliwie najrozsadniejsza pozadana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleć internet po ile są i odwiedz najbliższy punkt koło ciebie porównaj ceny i wszystko wiesz ,kup już te szersze od naszej 30 tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...